Prvenství ve Zlínské krajské lize obhajuje Inter Otrokovice .....více v sekci Aktuality

28.10.2019, 10:33 | vložil: Josef Soukeník

CELOSTÁTNÍ LIGA VE FUTSALU – SÁLOVÉM FOTBALU

2019 – 2020

P R O P O Z I C E S O U T Ě Ž E
ZÁKLADNÍ USTANOVENÍ
ŘÍDÍCÍ ORGÁN SOUTĚŽE: VV ČFSF, řízením soutěže je pověřena Ligová komise ČFSF (dále jen LK)
TERMÍN: říjen 2019 - březen 2020
SYSTÉM SOUTĚŽE:
ZÁKLADNÍ ČÁST: 8 družstev hraje dvoukolově každý s každým.
NADSTAVBA: PLAY OFF družstva na 1-8 místě po základní části (viz propozice PLAY OFF).
PODMÍNKY ÚČASTI: družstva musí splnit podmínky určené Propozicemi soutěže a řády ČFSF v určených termínech.
ZÁLOHA NA POKUTY: každé družstvo uhradí na účet ČFSF vratnou zálohu na pokuty (dále jen VZ) v částce 10 000 Kč. Z VZ budou družstvu strhávány poplatky při neplnění povinností určených Propozicemi soutěže a řády ČFSF dle Sazebníku pokut. Pokud VZ klesne na 5 000 Kč a níže (je povinen si sledovat vedoucí družstva), musí družstvo automaticky (bez ohledu na odvolání, řešení přestupku, apod.) doplatit VZ na 10 000 Kč a při prezentaci na dalším turnaji předložit delegátovi turnaje potvrzení o doplacení. Pokud tak neučiní, nebude družstvo až do vyrovnání VZ připuštěno k utkání. VZ bude vyúčtována v rámci vyhodnocení soutěže. Pokud by náklady na soutěž překročily předpokládaný rozpočet, může být poměrná část VZ použita na vyrovnání startovného.
STARTOVNÉ: uhradit nejpozději do 30. 6. 2019 na účet CL v částce 18 000 Kč. Zaplacením startovného se družstvo závazně přihlašuje do soutěže a při případném následném odhlášení se startovné nevrací.
NÁKLADY: na turnaje (hala, odměna za utkání a stravné delegáta a rozhodčích - sazby viz HS) hradí pořadatel turnaje. Cestovné rozhodčích a delegáta a organizační náklady se hradí ze startovného a budou vyúčtovány v rámci nákladů.
SOUPISKA: Aktuální soupiska je ke stažení na stránkách ČFSF (http://www.futsal-salovyfotbal.com/registrace/www/club/ ) Oprávněný zástupce ji může průběžně doplňovat.
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY: za každého člena družstva uvedeného na soupisce zaplatit 100 Kč do 15. 10. 2019 na účet ČFSF. Za zaregistrované členy během soutěže musí být určený členský příspěvek zaplacen při registraci.
ZAJIŠTĚNÍ TURNAJE: každé družstvo je povinno zajistit halu na „domácí turnaje družstva“ v potřebném rozsahu a termínu určeném rozpisem soutěže. Jakákoliv změna v konání turnaje (hodina, den, místo, pořadí jednotlivých utkání) podléhá schválení LK a družstvo, které o změnu požádá, hradí poplatek až 5000 Kč. Rozhodnutí o udělení poplatku a jeho výši přísluší LK.
POJIŠTĚNÍ: hraje se na vlastní nebezpečí, soutěž není pojištěna.
VYHODNOCENÍ: vítěz PLAY OFF se stává mistrem České republiky ve futsalu – sálovém fotbalu pro rok 2019, žádné družstvo z CL nesestupuje.
KOMINUKACE: mezi LK a družstvy bude vedena písemná komunikace přes e-mail, telefonicky přes mobilní telefon a informativně přes web ČFSF v sekci ligové komise.

V rámci uveřejňování výsledků družstva v médiích (tisk, televize, rádio, apod.) je každý povinen uvádět přesný název soutěže: FUTSAL LIGA, Celostátní liga ve futsalu-sálovém fotbalu 2019/20.

TECHNICKÁ USTANOVENÍ
ŘÁDY: hraje se podle PSF a řádů ČFSF.
MÍČ: hraje se s míčem BARI FSC FUTURE SALA 60. Míče na utkání dodá ŘOS.
ROZHODČÍ: pro řízení utkání budou rozhodčí delegováni KR ČFSF.
PREZENTACE K UTKÁNÍ: členskými průkazy (ČP) nebo dokladem totožnosti (OP, ŘP, pas) a soupiskou. Prezentuje-li se některý hráč dokladem totožnosti, nemusí tak učinit všichni hráči. Vedoucí družstva se dostaví nejpozději 30 minut před svým prvním utkáním na turnaji k delegátovi, kterému předloží ČP a soupisku ke kontrole. ČP hráčů a členů technického týmu - vedoucí družstva, trenér, asistent, atd. (dále jen “čtt“) účastnících se na utkání budou uloženy v určeném obale a seřazeny postupně dle čísel dresů tak, jak budou hráči uvedeni v ZÁPISU Z UTKÁNÍ (dále jen ZU), “čtt“ budou zařazeni nakonec. Po skončení svého posledního utkání na turnaji si vedoucí družstva ČP a soupisku u delegáta vyzvedne.
ZÁPIS Z UTKÁNÍ: vedoucí družstva se musí minimálně 20 minut před každým utkáním svého družstva dostavit k delegátovi turnaje, kde vypíše ZU. Po skončení utkání kapitáni družstva svým podpisem potvrdí pravdivost ZU.
ČEKACÍ DOBA: není, začátek prvního utkání daného turnaje je dán rozpisem. Začátky ostatních utkání jsou orientační, utkání nemůže být zahájeno dříve, než určuje rozpis, pouze po dohodě obou družstev. Přestávka mezi každým „dvojutkáním“ (dvě utkání jednoho družstva za sebou v rámci jednoho turnaje) je 10 minut, ale může být po souhlasu obou družstev zkrácena.
STŘÍDAČKA: na lavičce družstva smí být pouze hráči a “čtt“ uvedení na soupisce družstva a v ZU.
HRACÍ DOBA: 2 x 20 minut hrubého času s přestávkou 10 minut. Pokud je utkání 3 minuty před koncem 2. poločasu nerozhodnuté (stav utkání o 2 a méně branky), hraje se na čistý čas.
HODNOCENÍ VÝSLEDKŮ: výhra se oceňuje 3, remíza 1 a prohra 0 body.
Dechová zkouška na alkohol a omamné prostředky
O provedení dechové zkoušky na alkohol a omamné prostředky u účastníků utkání může požádat oprávněná osoba /hlavní pořadatel, kapitán družstva, zástupce ŘOS, rozhodčí utkání/ nejpozději do podepsání ZU po utkání kapitány družstev. Žadatel o provedení zkoušky je povinen zajistit schválené detekční zařízení. Žádost o provedení dechové zkoušky je zpoplatněna vkladem ve výši 1000,- Kč, který uhradí žadatel před jejím provedením u delegáta utkání. Dechovou zkoušku provede delegát utkání za přítomnosti hlavního pořadatele, žadatele a vyzvaného. O výsledku zkoušky provede delegát utkání záznam ve ZD. V případě pozitivní dechové zkoušky (více než 0,2 promile) se vklad vrací.
JEDNÁNÍ KOMISÍ: za projednávání přestupků proti PS (projednává LK), PSF a řádů ČFSF (projednávají příslušné komise) může být družstvu stržen z VZ poplatek ve výši 1000 Kč.
DK jednotlivé přestupky vyřeší v nejbližším možném termínu tak, aby potrestaní členové obdrželi rozhodnutí DK na e-mail uvedený v kontaktu družstva nejpozději 48 hodin před dalším turnajem. DK bude přestupky řešit e-mailem. K projednávání přestupku mají možnost se vyjádřit všichni účastníci přestupku e-mailem nebo poštou do 48 hodin po odehrání utkání, které bude DK projednávat.
Zasedání DK se bude konat pouze na vyžádání, které musí žadatel oznámit předsedovi DK nejpozději 48 hodin po odehrání utkání, ve kterém se přestupek, který má DK řešit, stal. Poplatek za svolané zasedání DK činí 2000 Kč (1000 Kč úhrada cestovného členů komise + 1000 Kč poplatek za jednání komise). Svolané zasedání DK se bude konat na místě určeném DK. Stanovením termínové listiny zasedání DK je splněna podmínka vyrozumění dle DŘ.
UPOZORNĚNÍ: družstva jsou povinna dbát pokynů pořadatele, dodržovat pravidla související s pobytem v hale. To se týká i doprovodu a fanoušků družstev.