ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Deník: Mužíkův návrat? Pro dobro všech, tvrdí Veselý .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Svitavský deník - Sálovkáři zvedají ligovou oponu, Polička a Moravská Třebová jdou do boje

zobrazit foto

8.11.2019, 16:25 | vložil: Petr Koseček

I když je sálový fotbal poněkud ve stínu futsalu pod hlavičkou FAČR, tak má v našem regionu tradičně silnou pozici. Dva kluby z kraje bojují v celostátní lize, Polička patří k dlouhodobě k nejúspěšnějším českým týmům a také Moravská Třebová si mezi tuzemskou elitou vydobyla respekt.


Nejvyšší soutěž stojí na prahu dalšího ročníku. Startovat v ní bude osm klubů, žádné nové jméno nepřibylo, naopak jedno ubylo, po roční zkoušce se zpátky do futsalového světa vrátil Vyškov.


Základní část ligy obstará od listopadu do ledna celkem sedm hracích víkendů, vždy se budou hrát dva čtyřčlenné turnaje. Následovat budou čtvrtfinálové série a na závěr jako obvykle Final Four o titul a další medailová umístění.


VPS NOVABRIK POLIČKA

Mnohonásobní medailisté z minulých let vstupují do sezony s obavami. „Náš kádr by se neměl příliš změnit, ačkoli jeden velký otazník máme. Co je ale problém, jsou zdravotní problémy většího počtu kluků, u kterých je nejisté, zda a v jakém stavu budou moci hrát. Minimálně zkraje sezony tak budeme sestavu lepit. Možnosti na doplnění týmu moc nevidím, ale jestliže k tomu nebudu vyloženě donucen okolnostmi, tak nechci do Poličky brát lidi odjinud,“ svěřil se trenér František Švec.

„Pochopitelně vím, že jako VPS Novabrik jsme si vybudovali určité jméno a nemohu vyslovit jiný cíl než postup na Final Four, současně však tuším, že v tomto ročníku to bude velice těžké, možná nejtěžší za dobu našeho působení v lize. Samozřejmě se o to popereme, ale o optimistickém výhledu se zatím příliš mluvit nedá,“ zůstal zkušený kouč opatrný.


FK SLOVAN ŠAKALÍ HNĚV MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

Šakalové vstupují do své páté ligové sezony. Na finálovém turnaji dosud nehráli a tahle výzva se před nimi pořád tyčí. „Snažíme se každý rok posouvat výše a zkoušíme, kam až můžeme zajít, kde jsou ty naše meze. Na soupisce najdeme odolné a hlavně multifunkční hráče, které spojuje láska k Moravské Třebové a vždy bojují v dresu s arkádami jako o život,“ vyjádřil se vedoucí týmu Jan Trefil.

Třebovští futsalisté musí znovu využít pohostinnosti mohelnické haly, neboť v domovském městě odpovídající sportoviště chybí. „Tohle je kámen úrazu. V Moravské Třebové není sportovní hala potřebných rozměrů, která by nám umožňovala pořádat významné akce a hrát ligové zápasy. Vnímáme ale, že poptávka po takovém sportovišti ve městě roste a doufáme, že si jednou zahrajeme opravdu doma,“ dodal Trefil.
Účastníci celostátní ligy 2019/2020:

VPS Novabrik Polička
FK Slovan Šakalí hněv Moravská Třebová
Chemcomex Praha
Bombarďáci Větřní
Futsal Zlín
SK SICO SC Jilemnice
FK Adria Kladno
Sparta Praha

Program:

1. KOLO (sobota 9. listopadu) – Mohelnice: Jilemnice – Polička a Moravská Třebová, Zlín – Moravská Třebová a Polička. Český Krumlov: Kladno – Chemcomex a Větřní, Sparta – Větřní a Chemcomex.

2. KOLO (sobota 23. listopadu) – Praha: Moravská Třebová – Větřní a Sparta, Zlín – Sparta a Větřní. Zruč nad Sázavou: Jilemnice – Kladno a Chemcomex, Polička – Chemcomex a Kladno.

3. KOLO (sobota 30. listopadu) – Praha: Moravská Třebová – Kladno a Chemcomex, Zlín – Chemcomex a Kladno. Jilemnice: Sparta – Polička a Jilemnice, Větřní – Jilemnice a Polička.

4. KOLO (sobota 14. prosince) – Polička: Jilemnice – Zlín a Polička, Moravská Třebová – Polička a Zlín. Praha: Větřní – Kladno a Chemcomex, Sparta – Chemcomex a Kladno.

5. KOLO (sobota 4. ledna) – Zlín: Sparta – Moravská Třebová a Zlín, Větřní – Zlín a Moravská Třebová. Polička: Kladno – Jilemnice a Polička, Chemcomex – Polička a Jilemnice.

6. KOLO (sobota 11. ledna) – Jilemnice: Větřní – Polička a Jilemnice, Sparta – Jilemnice a Polička. Mohelnice: Chemcomex – Zlín a Moravská Třebová, Kladno – Moravská Třebová a Zlín.

7. KOLO (sobota 30. listopadu) – Praha: Větřní – Chemcomex a Sparta, Kladno – Sparta a Chemcomex. Zlín: Jilemnice – Moravská Třebová a Zlín, Polička – Zlín a Moravská Třebová.

Autor: Radek Halva
Zdroj: https://svitavsky.denik.cz/fotbal_region/salovkari-zvedaji-ligovou-oponu-policka-a-moravska-trebova-do-boje-20191108.html


Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: