ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Sálovkáři v barvách České Lípy se i nadále výsledkově trápí .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Vyjádření vedoucího týmu Bombarďáci Větřní Karla Klaboucha

zobrazit foto

25.11.2019, 15:18 | vložil: Petr Koseček

Stanovisko Bombarďáků Větřní:Rádi bychom se vyjádřil k prohlášení Moravské Třebové týkajíícího se našeho týmu, které se včera zveřejnilo na stránkách federace v sekci aktualit.Úvodem jen předesílám, že naštěstí již žijeme v době kdy už se nekamenuje nebo neupaluje na hranci, jinak by zcela jistě naše hráče Moravská Třebová pranýřovala a trenéru Šilhánovi by byla sťata hlava.A nyní k meritu věci.Moravská Třebová dorazila k utkání ve skutečnosti zhruba se 40 minutovým zpožděním, které nebylo zaviněno jejím přičiněním. Z tohoto důvodu bylo v souladu se soutěžním řádem utkání kontumováno.Soutěžní řád nemá bohužel ani minutovou toleranci čekací doby a týmu který se k zápasu dostavil v řádné hrací době nedává ani žádnou možnost svým rozhodnutím posunout začátek zápasu. neboť tuto alternativu regule soutěže vůbec nepřipouští.

Rozhodčí má tedy ,,povinnost,, zápas kontumovat.Ono to totiž přináší komplikace nejen pro tým, který se nedostavil, ale i pro druhý tým. Je potřeba zohlednit také druhou stranu.

My např. jsme měli včera v týmu kluky, kteří šli ráno do práce, hráče kteří chvátali za svými rodinami na ples či na rodinnou oslavu padesátin.Z tohoto důvodu prostě nemohli čekat i kdyby mohli, což ale stejně nešlo z důvodu o kterém jsem jsem psal výše.Problém celé věci vidím v tom, že doteď není v řádech ustanovena možnost nějaké náhradní varianty pro tyto případy, kdy se jedná o ne vlastní vinou zaviněné pozdní dostavení týmu k zápasu. Na tom by se mělo zapracovat a najít cestu jak toto řešit do budoucna.To, že se náš soupeř včera cítil poškozen, naštván, rozčílen atd.. dokážu plně pochopit a vím to z vlastní z vlastní zkušenosti.V sezóně 2013/2014, tedy v době kdy Moravská Třebová ještě ani nenakukovala do této soutěže se nám stala totiž téměř identická věc.Cestou k zápasu do Vysokého Mýta vzdáleného pro nás 240 km, tedy ještě dál než to měla Třebová včera do Radotína se nám stala cestou nezaviněná nehoda. S rychlým řešením a nemalými náklady na opravu jsme se dostavili k zápasu o skutečných 20 minut později. Podotýkám, že jsme také urazili dlouhou cestu a také jsme chtěli moc hrát. Přesto, že jsme stejně jako Třebová obvolávali všechny činovnky, pořadatele i soupeře náš zápas byl také zkontumován. Dokonce v našem případě když jsme přijeli do haly náš soupeř z Poličky byl již na cestě domu a v hale se už ani nenacházel, protože dobře věděl, že to je prostě kontu ma ce a� � j e to zaviněné zpoždění či není, To se totiž v této soutěži bohužel,,nerozlišuje,, .

Jako třešnička na dortu nám do tří dnů od této ,, nezaviněné,, nehody přišla od soutěžní komise pokuta 20 000,- korun za kontumaci jednoho zápasu.

A JÁ SE PTÁM KDE BYL DUCH FAIR PLAY TENKRÁT?!Nikdo s náma necítil a postupovalo se stejně jako včera, tvrdě v souladu se řádama. Bohužel.Jediný rozdíl proti včerejšímu chování našeho soupeře u nás ale vidím.

My jsme se do našeho soupeře z Poličky nezačali sprostě navážet, natož urážet lidi o kterých víme jak moc v tomto sportu dokázali. Problém totiž tenkrát stejně jako včera nebyl u Poličky, ale v řádech, které na tyto stuace nepřipouštěli žádnou toleranci. Říká se tomu ,,nulová tolerance,, .Naopaknevidíme žádnou souvislot mezi neštěstím, které se včera stalo na kolejích a naší úctou k lidskému životu.Tu máme opravdu velkou. Je jen možná škoda, že úctu k vlastnímu životu neměl ten nešťastník, který se včera rozhodl takto tragicky svůj život ukončit.V samotném závěru bych se chtěl ještě vyjádřit ke slovním útokům na našeho trenéra Šilhána.Ten kdo se vyjadřoval v tom smyslu, že je to člověk bez jakéhosi morálního kreditu a měl by být odvolán asi neví vůbec o čem mluví a mně osobně to přišlo, že se u autora těchto výroků jedná o nějakou diagnostikovanou nemoc se kterou by ten neštastník neměl bojovat sám, ale měl by se obrátit na pomoc odborníka.

Vůbec asi neví o jakou persónu tohoto sportu se jedná a co Pavel v sálovce dokázal jak již v jeho aktivní době kdy se účastnil dlouhá léta jako reprezentační gólman MS,ME i klubových pohárů tak v jeho trenérské kariéře u repre U21, které věnuje tolik svého volného času a se kterou praidelně dosahuje úspěchů na mezinárodní úrovni. Kritika od někoho kdo proti Pavlovi neudělal pro tento sport ani tolik co by se za nehet vešlo je opravdu nemístná.Závěrem bych si dovolil můj osobní názor .Moravská Třebová bohužel včera přišla ne vlastní vinou o tři body, ale řekl bych, že se na světě stávají i daleko horší věci .( viz včerejší ztracený lidský život na kolejích.Toto naše stanovisko je konečné a nebudeme se již dále vyjadřovat k žádným dalším stanoviskům,vyjádřením či komentářům.

Karel Klabouchvedoucí týmu Bombarďáci Větřní
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: