Pohled do historie ČFSF - Česká futsalová reprezentace na domácím ME v roce 2014 v Praze na medaili nedosáhla .....více v sekci Aktuality

Zlínský deník - Sáloví fotbalisté Zlína v Českém poháru přepisovali klubovou historii

13.2.2020, 16:20 | vložil: Petr Koseček

Ve Zlíně se slaví. Reprezentanti krajského města vybojovali stříbrnou příčku ve finálovém turnaji Českého poháru v sálovém fotbale.

Zlínský tým v Luhačovicích v podniku, kterého se zúčastnilo osm mužstev, v základní skupině postupně porazil po penaltovém rozstřelu Jilemnici, poté prohrál po penaltách s týmem Želenice a ve třetím zápase pokořil Devianty z Českých Budějovic. Nejlepším střelcem turnaje byl Tomáš Haloda ze Zlína.

,,S Jilemnicí jsme ve 2. minutě prohrávali 0:1. To byla také za celý zápas jediná pořádná šance mužstva z podkrkonoší. Celé utkání jsme totiž měli výraznou převahu. Skóre ale vyrovnal až v devětadvacáté minutě Kovář. Dodatkový penalty pak rozhodl Haloda. V těžkém duelu s Želenicí jsme ještě v sedmadvacáté minutě vedli 4:2.

Tým z Mostecka však pět sekund před koncem po zaváhání Kováře srovnal stav na 4:4. Soupeř byl potom úspěšný i v následném penaltovém rozstřelu. Do duelu s Českými Budějovicemi, který jsme potřebovali vyhrát, jsme nastoupili posíleni o Iva Světlíka. Jihočeši nám sice vzdorovali a díky útočnému pojetí jsme je překonali,“ radoval se z postupu do vyřazovacích soubojů forvard Zlína Jan Hřebačka.

Jeho mužstvo poté v semifinále udolalo Moravskou Třebovou a ve finále podlehlo Chemcomexu Praha.

,,Vyrovnanou a náročnou partii s mladým celkem Moravské Třebové jsme zvládli dobře takticky. Ve finále jsme ale nenašli recept na kombinaci Pražanů. Navíc už nám docházely síly,“ uznal Hřebačka.

Sáloví fotbalisté z krajského města jsou ovšem se ziskem druhého místa spokojení.

,,Toto umístění je největším úspěchem v Českém poháru ve zlínské klubové historii,“ upozornil Jan Hřebačka.

VÝSLEDKY FINÁLOVÉHO TURNAJE ČESKÉHO POHÁRU V SÁLOVÉM FOTBALE 2020:

Skupina A: Moravské Třebová – Větřní 2:2, penalty: 4:3, Chemcomex Praha – Varnsdorf 3:2, Moravská Třebová – Chemcomex Praha 0:1, Vetřní – Varnsdorf 2:2, penalty: 4:5, Varnsdorf – Moravská Třebová 1:2, Chemcomex Praha – Větřní 7:1.

Skupina B: Jilemnice – Zlín 1:1, penalty: 5:6 (Kovář, Haloda), České Budějovice – Želenice 3:1, Jilemnice – České Budějovice 0:4, Zlín – Želenice 4:4, penalty: 5:6 (Haloda 3, Kovář), Želenice – Jilemnice 2:1, České Budějovice – Zlín 1:3 (Haloda, Kahaja, Chvíla).

Semifinále: Chemcomex Praha – České Budějovice 7:2, Zlín – Moravská Třebová 2:1 (Haloda, Hřebačka).

Finále: Chemcomex Praha – Zlín 6:1 (Kovář).

Sestava Zlína: Eduard Jakubčík – Jakub Zapletal, Ivo Světlík, Daniel Kahaja, Václav Křepelka, Tomáš Haloda, Jan Hřebačka, Štěpán Chludil, Jiří Kovář, Jan Chvíla, Šerafeddin Mahmedi. Kouč: Adam Helešic

Autor: Lubomír Hotař