Novinky ze sálového fotbalu-futsalu v Norsku .....více v sekci Aktuality

Zlínští futsalisté zvládli úvodní čtvrtfinálový duel s Moravskou Třebovou v Otrokovicích na jedničku

17.2.2020, 17:09 | vložil: Petr Koseček

V prvním čtvrtfinálovém utkání play-off byli mírným favoritem domácí. V prvním poločase byli také aktivnějším družstvem. Vytvořili si více šancí než soupeř z Moravské Třebové, ale hlavně dokázali své šance proměnit v branky. Hosté s omlazeným kádrem příliš zlínského gólmana v první půli neohrozili. Nechali jej vyniknout vlastně jen jednou, kdy křížnou střelu schovanou mezi hráči se mu podařilo špičkou nohy vytěsnit mimo branku. Do kabin šla v poločase obě mužstva za pohodového stavu pro domácí 3:0.

Ve druhé půli se začal obraz hry mírně měnit. Zlín začal hrát více na jistotu, nehnal se do útočných kombinací a umožnil tím hostům přebrat iniciativu. Ta byla odměněna jejich první branku a snížením na 1:3. Pokud hosté začali myslet na zvrat ve vývoji utkání, museli více otevřít hru, na což zkušení domácí reagovali a čtvrtou brankou opět odskočili na tříbrankový rozdíl. Když potom během čtyř minut zasadili hostům další tři údery, bylo o osudu utkání definitivně rozhodnuto. Druhý poločas byl na branky, ale i šance bohatší a několikrát vynikli v jasných brankových příležitostech i oba brankáři. Zlínský "orel Eddie" dokonce kryl trestný kop Šakalů. Utkání proběhlo ve sportovním duchu, bez větších emocí, k čemuž přispěl i kvalitní výkon rozhodčích. Všech 42 diváků a dva psíci odcházeli určitě spokojeni.

Zdroj: Delegát utkání Vladimír Vitásek