Pohled do historie ČFSF - Česká reprezentace na ME v roce 2018 ve španělském Lloret de Mar nestačila ve finále na tým z Belgie .....více v sekci Aktuality

Zlín udolal v rozhodujícím čtvrtfinálovém duelu Moravskou Třebovou v hektickém závěru až po prodloužení v poměru 7:5

29.2.2020, 09:39 | vložil: Petr Koseček

Ve zlínské SH Datart se v sobotu 29. února hrálo rozhodující čtvrtfinálové utkání mezi domácím týmem a celkem z Moravské Třebové. Hostujícímu mužstvu patřil začátek utkání a to si vypracovalo velmi nadějný náskok 4:1. V divoké přestřelce se pokračovalo i nadále a první půli vyhráli Východočeši v poměru 5:3.

Ve druhém dějství domácí nejdříve snížili nestárnoucím Ivošem Světlíkem na 4:5 a několikrát je podržel střídající brankář Jakubčík. Vyrovnat se "Ševcům" podařilo až 42 sekund před koncem základní hrací doby zkušeným Ulmanem a šlo se do prodloužení.

V následném prodloužení nejprve nedal devítku domácí Ulman, poté ale ze stejné situace skóroval Haloda. Hosté se poté také dožadovali prodloužené penalty, ale jejich přání nebylo vyslyšeno. V samotném závěru pečetil výhru Zlína Tomáš Ulman. Moravská Třebová ale ukázala velký hráčcký potencionál a favorizovaný Zlín měla v rozhodujícím čtvrtfinálovém klání doslova na lopatě. Domácí tým ale nakonec postoupil s notnou dávkou štěstí a svoji výhru bych chtěl určitě věnovat zesnulému Václavu Křepelkovi.

C/ FUTSAL Zlín - ŠAKALÍ HNĚV Moravská Třebová 5:5 (3:5) 7:5 po prodloužení
Branky: Haloda 3, Ulman 2, Velev, Světlík - Válek 2, Valenta 2, Lasovský

Stav série 2:1, postupuje Zlín