Pohled do historie ČFSF - Česká reprezentace na ME v roce 2018 ve španělském Lloret de Mar nestačila ve finále na tým z Belgie .....více v sekci Aktuality

Manager pražské Sparty Honza Kučera hodnotí čtvrtfinálovou sérii s Větřním

1.3.2020, 19:29 | vložil: Petr Koseček

Do prvního čtvrtfinálového utkání s Větřní jsme vstoupili aktivně. Hned od začátku utkání jsme měli několik šancí, ale brankář soupeře chytal výborně. První branku vstřelil v 7. minutě z trestného kopu a po signálu Koláček. Potom se hra vyrovnala. Do druhého poločasu soupeř nastoupil s napadáním po celém hřišti a přitvrdil. Po pěkné akci výborně nahrál Koláček Hrdému a vedli jsme již ve 24. minutě 2 – 0 . Potom se naše hra uklidnila a kontrolovali jsme utkání. Ve 30. minutě měl soupeř 6. chyb a my kopali trestný kop. Ten proměnil Hrdý.

Druhé čtvrtfinále jsme začali velmi koncentrovaně a ve 4. a 5. minutě jsme dali dva góly. Nejdříve Koláček a potom Bellada V.. Celé utkání jsme hráli výborně v obrané fázi a podle mého názoru jsme ho kontrolovali. Hosté hrozili pouze po standartních situacích. Druhý poločas jsme měli již brzo 5. chyb a museli jsme hrát velice opatrně. V tuto chvíli nás podržel brankář Bellada J., který kryl trestný kop Větřní. Ve 37. dal branku Štefančík.

Oba dva zápasy jsme vyhráli zaslouženě a hlavně naše obrana byla výborná. Za to bych chtěl mužstvo pochválit. Zápasy měli dobrou úroveň a soupeři děkuji za sportovní a fér přístup ke čtvrtfinálovým utkání.