Prohlédněte si videa z utkání na MS v roce 2007 v Argentině .....více v sekci Aktuality

Chemcomex Praha v dramatickém finále obhájil titul, rozhodl střelecky disponovaný Tomáš Fichtner

8.3.2020, 13:29 | vložil: Petr Koseček

Finálový duel o mistra ČR mezi obhájcem prvenství pražským Chemcomexem a Spartou Praha přinesl v úvodu nečekaný šok pro favorizovaný Chemcomex. Sparta totiž dokázala během devíti minut hned třikrát překonat brankáře Mareše. Ke stíhací jízdě pak zavelel Fichtner, který dvakrát dokázal gólmana Jardu Belladu. První půle nakonec skončila jednobrankovým vedením pražské Sparty.

Druhý poločas začal náporem Chemcomexu a Spartu několikrát podržel brankář Bellada. Vyrovnat se ale přeci jen podařilo Fichtnerovi, který nadvakrát dostal míč za Belladovi záda. Remízový stav však nevydržel dlouho a Sparta zužitkovala Koláčkem dobře rozehranou standartní situaci. Poté mohli Sparťané jít do dvoubrankového vedení, ale dvakrát trefili jen konstrukci Marešovi svatyně. Chemcomexu se podařilo srovnat šest minut před koncem agilním Zapletalem. Do konce utkání již branka nepadla a tak se bude prodlužovat 2x5 minut.

V prodloužení byl o něco aktivnější Chemcomex, který však hrál pod hrozbou šestého faulu. Rozuzlení přišlo ve 4. minutě nastavení, kdy se trefil po vhazování nádherným volejem Tomáš Fichtner a dal již svoji čtvrtou branku. Sparta mohla v závěru druhého prodloužení srovnat Tomkem, ten hlavou minul. Sparta hrála v závěru power play, ale branku se jí vstřelit nepodařilo.

Semifinále - sobota

07.03.2020 12:30 SH Radotín CHEMCOMEX Praha - FK Adria Kladno 3:0 (0:0)
Branky: Zapletal, Fichtner, Mareš

07.03.2020 14:15 SH Radotín Futsal Zlín - AC Sparta Praha 1:3 (0:2)
Branky: Julina - Bzonek, Bellada V., Polák

07.03.2020 16:00 SH Radotín FK Adria Kladno - CHEMCOMEX Praha 2:8 (0:6)
Branky: Caizl 2 - Zapletal 3, Šafář 2, Rott, Fichtner, Grznárik

07.03.2020 18:00 SH Radotín AC Sparta Praha - Futsal Zlín 5:5 (3:4)
Branky: Hrdý 2, Koláček 2, Urych - Haloda 4, Julina

O 3. místo - neděle

08.03.2020 11:00 SH Radotín Futsal Zlín - FK Adria Kladno 10:8 (2:2)
Branky: Kovář 4, Chvíla 2, Hřebačka 2, Velev, Haloda - Jelínek 3, Caizl 2, Rossman 2, Podzimek

Finále - neděle

08.03.2020 13:00 SH Radotín CHEMCOMEX Praha - AC Sparta Praha 4:4 (2:3) 5:4 po prodloužení
Branky: Fichtner 4, Zapletal - Urych, Polák, Bellada V., Koláček