Prohlédněte si videa z utkání na MS v roce 2007 v Argentině .....více v sekci Aktuality

Trenér Chemcomexu Mário Vozár neskrývá spokojenost, jeho tým získal po roce opět double

10.3.2020, 15:19 | vložil: Petr Koseček

Finálový víkend se mi hodnotí velice dobře. Chemcomexu se podarilo potvrdiť svoje postavení na sálovkárské scéně a druhý rok po sobě získat double. Musíme však uznat, že to bylo jak v sobotu, zejména v prvním zápase s Kladnem, tak i v neděli ve finále se Spartou velice náročné.

V sobotu, kdy jsme se stretli s Adriou Kladno se potvrdilo, že tento tým dokáže být velice silný a vzdorovat v dobré sestavě každému týmu. Když se k tomu přidala naše neefektivita v prvním zápase, tak nebýt výborného výkonu brankáře Martina Mareša v úvodě zápasu, mohlo to všechno dopadnou jinak. Cením si však, že i navzdory modifikované sestavě jsme hrali týmově, v pohybu a plnili jsme taktické pokyny. Nakonec se nám podarilo zápas zlomit ve druhém poločase, udržet čisté konto a do druhého zápasu jsme vstupovali v mírné výhodě.

Druhý zápas semifinále byl nakonec výrazně jiný než ten první. Zatímco v prvním zápase jsme se trápili v koncovce, v tom druhom jsme v úvodě proměnili na co jsme šáhli a rozhodli zápas již v prvních deseti minútach. Osobně jsem pak ale nebyl spokojen s přistupem týmu ve druhém poločase. Důležitý však byl konečný výsledek a postup do finále se Spartou.

Před samotným finále nás i diváky určitě namotivoval vynikající zápas o třetí místo, který se zvrhl v nevídanou přestřelku s množstvom výstavných gólů. Samotné finále však pro nás nezačalo vůbec dobře. Sparta nastoupila velice dobře připravená na našu kombinační hru, kdy zejména našu elitní formaci v úvodě nejen velice dobře eliminovala, ale i střílela góly z brejkových situací.

Za stavu 0:3 nám pomohl oddychový čas, uklidnění se i následné dva rychlé góly první formace, kterými jsme se udrželi v kontaktu. Druhý poločas se pak nesl ve snaze o vyrovnání i obav z nebezpěcných brejkových situací soupeře. Výjimečně vyrovnaný zápas nakonec dospěl do prodloužení ve kterém jsme dokázali vedení strhnout na naši stranu a i navzdory nebezpečí šestého faulu (a prodloužené penalty) jsme ho již dovedli do vítězného konce.

Za posledné roky se jednalo o jedno z najvyrovnanejšich utkání, které jsme sehrali. Chtěl bychom vyzdvihnou výkon soupeře, ktorý byl velice blízko k tomu aby nás porazil. Sparta byla velmi dobře takticky i fyzicky připravená a po dlouhé době jsem si museli pomoct nacvičenými standardními situacemi.

Musím poděkovat vlastnímu týmu za to jak dokázal zvládnou těžkou situaci za stavu 0:3. Oceňuji víru ve vlastní schopnosti, týmové poňatí hry a vzájomné podporování se. Bylo velice pozitivní sledovat jak fungovala celá lavička, včetně hráčů kterí se ve finále nemohli zapojit. Každý byl důležitým kouskem skládačky.

Kdybychom měl vyzdvihnou individuální výkony, tak to musí být Tomáš Fichtner, strelec 4 finálových gólů. Za zmínku stojí také výborný defenzivní výkon Jana Safáře. Spokojený jsem však byl se všemi hráči, museli jsem do toho dát všechno a myslím, že tento titul si budeme s odstupom času velice vážit a spomínat na něj.

Máme teď za sebou dva ze tří vrcholů sezony. Po krátkém odpočinku se začneme připravovat na ligu mistrů, která by se mala konat ke konci května ve Španělsku. Veríme, že tomu tak bude a my tam budeme opět úspešně reprezentovat českou sálovku.