Pohled do historie ČFSF - Česká futsalová reprezentace na domácím ME v roce 2014 v Praze na medaili nedosáhla .....více v sekci Aktuality

V týmu pražské Sparty panuje po Final Four vcelku spokojenost

11.3.2020, 17:34 | vložil: Petr Koseček

K semifinále se Zlínem jsme přistupovali s respektem. V základní části jsme se Zlínem nevyhráli. Naše sestava na první semifinále nebyla úplně ideální, někteří hráči byli po nemoci a měli jsme jen 8 hráčů do pole. Utkání jsme začali výborně a po brankách Bzonka a Bellady V. jsme vedli již v 9. minutě 2 -0. Do poločasu jsme výborně bránili a soupeř nás ničím nepřekvapil. Druhý poločas již soupeř začal s presingem a napadáním po celé ploše. Postupně nám docházely síly a museli jsme sestavu stáhnout na 7 lidí, ale i tak jsme ve 27. minutě dali gól (Polák) a zvýšili na 3-0. Zlín přebral iniciativu, ale vytěžil z toho pouze gól na 3 – 1 .

Do druhého zápasu nás přijeli posílit Hrdý a Minha, kterému den před utkáním sundali sádru z ruky, takže měsíc nehrál. Utkání jsme začali velice nesoustředěně a již v 3. minutě jsme prohrávali 0-2 . Nakonec jsme se herně probudili a mezi 6 až 9 minutou jsme dali tři branky / Hrdý, Urych, Koláček/. Stav byl tedy 3- 2 . Zlín hrál v té době velice dobře a do poločasu otočil na 3-4. O poločase jsem v našem týmu cítil sílu a sebevědomí, že semifinále dotáhneme k postupu. Druhý poločas byl Zlín stále aktivnější jenže branky jsme dávali my. Ve 30. minutě Koláček z rychlého protiútoku dal na 4 - 4 a pak ze samostatné akce Hrdého na 5 - 4. Ve 40. min Haloda srovnal na konečných 5 – 5.

Do finále s Chemcomexem jsme nenastupovali jako favorité, naším cílem bylo si ho užít a třeba i překvapit. Do zápasu jsme šli s určitou taktikou, která se nám vyplatila. Začali jsme naprosto famózně a v 10. minutě vedli po brankách Urycha, Poláka a Bellady V. 3 – 0 . I za tohoto stavu jsme věděli, že zápas ještě není vyhraný. V 16 minutě dvakrát skóroval Fichtner a stav byl 3 – 2. Druhý poločas začal soupeř lépe a po opakované dorážce před brankářem Belladou J. dal gol Fichtner 3 – 3. V této minutě jsme po standartní situaci šli do vedení na 4 - 3 Koláčkem. Pozorně jsme bránili a vypracovali dvě šance, z kterých byly pouze tyč a břevno. Ve 34 minutě a našem zaváhání při rohu srovnal Zapletal na 4 – 4. Chemcomex měl již 5 faulů a nesměl faulovat, bohužel jsme nebyli tolik aktivní a nevyužili jsme toho, takže finále šlo do prodloužení.

V prodloužení jsme znovu po autovém vhazování dostali gól od Fichtnera, to byla 45 minuta. Ve 49 minutě mohl dát branku Tomek, který se ocitnul sám před brankou, ale hlavičkoval vedle. Finále plné zvratů skončilo 4 – 5.

Chtěl bych poděkovat hráčům Sparty, že Final Four odehráli v maximálním nasazení a dali do zápasů opravdu vše.

Vítězství bylo pro Spartu opravdu blízko, ale vyhrál Chemcomex, kterému blahopřeji. Celé Final Four se hrálo v duchu fair play což se mě líbilo.