ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Enkláva Chemcomexu v České Lípě se rozrostla o další hráče .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Bývalý sálovkářský reprezentant Petr Švach stále rozdává radost na zeleném trávníku

zobrazit foto

13.3.2020, 10:35 | vložil: Petr Koseček

Petr Slončík mi prodloužil kariéru,“ přiznal 38letý Petr Švach. Lídr fotbalistů Slavičína se s jeho odchodem vyrovnává stěží, ačkoliv druhý tým podzimu divize E převzal jeho o pět let starší bratr Michal.

Stejně jako závěr podzimu i jaro ve Slavičíně už potáhne sourozenecké duo.


„Beru to v pohodě, je to sport, dokážu vyjít s každým trenérem i oni se mnou. Samozřejmě Michalovi poradím, třeba i víc než Slonovi (Slončíkovi), o fotbale spolu mluvíme, ale nedělám ze sebe důležitého. Vše je na něm,“ vzkázal Švach, který ze spolupráce nemá obavy.

„Beru ho a respektuji jako trenéra, nic bych si proti němu nedovolil,“ ujišťuje.

Údajně mu nemluví ani do práce, ačkoliv na různých úrovních trénuje už deset let, na té divizní je v pozici hlavního trenéra stále nováčkem.
„Všechno se učí, Michal si všechno shání sám. Skladba jde pomalu ale jistě nahoru, dává tam své prvky. Srovnávat to ale nejde, Slon (Slončík) má už iks roků praxi. Ale Michal vše pomalu poznává,“ připomíná slavnější sourozenec.

Když v polovině října Slončík „povýšil“ ze Slavičína do prvoligového Zlína, jeho odchod prý poznamenal celý klub.

„Je to obrovská škoda pro Slavičín. Trenérů jsem zažil hodně, ale na Slona nedám dopustit. Sedli jsme si lidsky, jsme kamarádi. Pořád ho otravuju,“ rozesmál se.

„Pro nás menší klub v regionu udělal kus práce. Nyní začínáme od nuly, protože tu nastavil nějaká pravidla a koncept práce od mládeže až po áčko,“ vysvětluje Švach citelnou ztrátu.

Jak se změnil chod klubu po odchodu někdejšího záložníka prvoligového Zlína či staroměstského Synotu zatím nevypozoroval.

„To ukáže tento půlrok, v nějakém rytmu jsme podzim ještě dojeli. Proto to nyní nemůžu hodnotit, sestavu máme navíc rozbitou, je hodně zraněných. Navíc hrávat proti juniorkám ligových týmů pro nás moc není,“ reagoval Švach na poslední vysoké porážky přípravy s béčkem Zlína 1:5, rezervou Slovácka 2:5 a béčkem Baníku 0:6.

„Příprava je plus minus pořád stejná, stále jsme na umělce, v tom je příprava totožná. Každý trenér má svoje, jiná je jen v detailech,“ srovnává bývalý hráč Baníku Ostrava, Zlína, či Pardubic.

Ačkoliv je Slavičín před startem jara druhý pouze o bod před vedoucími Kozlovicemi, stejně jako vloni v létě ani letos není postup do třetí ligy téma.

„Chceme hrát o co nejlepší umístění. Je lepší vyhrávat ve všem, ale nehrneme se tam. Čekal jsem, co se bude dít před rokem, ale nyní postup v žádném případě nepřichází v úvahu,“ hlásí realisticky Švach, který i v osmatřiceti letech stále dělá radost fotbalem sobě i fanouškům.

„Dokud mě to baví, chci hrát. Zdraví je ale na prvním místě. Mám chuť pokračovat, takže končit nemám v plánu,“ ubezpečil slavičínský patriot.

„Nějaké úvahy o konci kariéry jsem měl dřív. Je pravda, že kariéru mi prodloužil Slon. Měli jsme spolu rozhovor, který mě nakopl. U mě je to hodně o chuti. Tak to mám ve všem,“ přiznal Švach, který už v kabině vyhlíží své nástupce.

„Třeba Ondra Školník nebo Dan Horáček by měli určitě na to tým vést. A ti ještě mladší mají před sebou hodně práce, na tohle mají čas,“ dodal Švach.

Zdroj: https://zlinsky.denik.cz/fotbal-divize/spoluprace-s-bratrem-do-prace-mu-nemluvim-tvrdi-slavicinsky-petr-svach-20200311.html
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: