Zrušení schůze vedoucích na jihu Čech .....více v sekci Aktuality

Pohled do historie ČFSF - Čeští futsalisté se na ME v roce 2016 v ruském Jegorjevsku vrátili na medailové pozice

31.3.2020, 15:53 | vložil: Petr Koseček

Majstrovstvá Európy UEFS vo futsale mužov 2016 boli v poradí 12. majstrovstvá Európy UEFS vo futsale AMF, ktoré organizuje Európska futsalová únia (UEFS). Konali sa v dňoch od 23. – 28. mája 2016 v Jegorievsku, v Moskovskej oblasti, v Rusku, za účasti 8 tímov.

Jediným nováčikom turnaja bolo družstvo Kazachstanu. Rusko organizovalo mužský európsky šampionát druhýkrát, keď predtým hostilo toto podujatie v roku 2010, v Kaliningrade a Guseve. Zápasy sa odohrali v aréne Dvorec sporta Jegorievsk. Svoj piaty titul získalo domáce Rusko, ktoré vo finálovom zápase zvíťazilo nad Talianskom.

Ve svém úvodním vystoupení na ME v ruském Jegorjevsku remizovali svěřenci trenéra Aleše Štorce s národním týmem Itálie 1:1. V penaltovém rozstřelu byl naštěstí úspěšnější český tým v poměru 3:2 a bere tak jeden bod navíc. Omlazený český celek tak zvládl vstup do ME se ztrátou jedné kytičky.

První půle skončila bez branek, i když oba týmy si vypracovaly několik dobrých příležitostí. Český celek nastoupil v brance s Beránkem, který naše mužstvo třikrát podržel. Českému týmu se příliš nedařila kombinace a na hráčích byla patrna nervozita. Navíc se zranil Havrda a Cieslar se Šnídlem do boje vůbec nezasáhli (ten má ještě trest z Ligy mistrů ve Španělsku). Italové představili hned pětici naturalizovaných Brazilců, prim zde hráli Alemao, Edu a Thiago Costa.

Ve druhém dějství šel český tým do vedení po brance Netolického a vypadalo to, že český celek úvodní duel nakonec zvládne. Houževnatí Italové vyrovnali 5 minut před koncem a v závěru dokonce neproměnili devítku. Na penalty Češi postavili brněnského Kunického a to je se jim vyplatilo, jednu penaltu Dominik chytil a druhá šla do tyče. Podle slov trenéra Milana Semmlera český tým dnes utekl hrobníkovi z lopaty a do dalšího utkání s Izraelem se musí hodně zlepšit. Otázkou je, zda se do pořádku dají zranění hráči nebo je trenéři pošetří na případné čtvrtfinále, kde bychom se měli utkat s Francií nebo Norskem.

Česká republika – Itálie 1:1 (0:0) na penalty 3:2
Branka: Netolický

V dnešním utkání na ME v sálovém fotbalu - futsalu porazili čeští futsalisté výběr Izraele v poměru 4:1, po půli 2:1. Český tým šel v prvním poločasu do vedení po akci Mužíka, kdy branka byla nakonec připsána Romanu Netolickému. Druhou branku našeho týmu vstřelil dnes velmi aktivní Pavel Kraus. Izraelský celek do poločasu snížil na jednobrankový rozdíl. Náš tým nastoupil do zápasu opět bez doléčujících se hráčů - Havrdy, Cieslara, Bialeka a stále distancovaného Petra Šnídla.

Ve druhém dějství už na palubovce dominoval český celek, který přidal další branky. Na 3:1 upravil z penalty Mužík a čtvrtou trefu přidal opět Pavel Kraus. Dle slov Milana Semmlera nebyl výkon našeho týmu proti Izraelcům úplně optimální, ale počítá se především postup z první pozice, kde ve čtvrtfinále narazí svěřenci trenéra Aleše Štorce na Norsko. Trenéři také netrpělivě čekají na návrat zraněných hráčů a také stále čekajícího Šnídla.

Česká republika – Izrael 4:1 (2:1)
Branky: Kraus 2, Netolický, Mužík

V dnešním čtvrtfinále mistrovství Evropy v ruském Jegorjevsku porazili čeští futsalisté po tuhém boji Norsko 2:1. První půle patřila Seveřanům, kteří předvedli velmi kvalitní výkon a svojí aktivitou výběr Aleše Štorce poněkud zaskočili. Češi ve druhém dějství dokázali vývoj utkání otočit. Nejprve se po rychlém kontru trefil Míra Rott a srovnal na 1:1. Rozhodující moment utkání přišel necelých pět minut před koncem, kdy se uzdravený Ondřej Havrda prosadil v nájezdu na branku Norů a zavěsil na 2:1. V závěru už český celek cennou výhru taktickou ubránil. Podle slov Milana Semmlera podal omlazený český celek velmi bojovný výkon a dokázal se s hrou Norů vyrovnat. Ti ale předvedli vysokou kvalitu a norský futsal se znovu posunul o patro výše. V pátek se čeští futsalisté utkají v semifinále ME od 17,00 SEČ s domácím Ruskem a do utkání už může konečně naskočit z LM potrestaný Petr Šnídl.

Česká republika – Norsko 2:1 (0:1)
Branky: Rott, Havrda

Od 17,00 hodin našeho času bylo v Jegorjevsku rozehráno 2. semifinálové utkání ME mezi Českem a Ruskem. Po první půli hrál český tým s domácím Ruskem 1:1. Češi šli dokonce do vedení 1:0 Romanem Netolickým a prvních 10 minut odehráli skvělou partii. Rusové srovnali s přísně nařízeného faulu a míč nešťastně tečoval Tomáš Abrhám. Zápas se hrál v bouřlivé atmosféře před vyprodanou halou.

Našim futsalistům vstup do druhého dějství vůbec nevyšel a ihned po dvanácti sekundách inkasovali.V průběhu druhého poločasu se český tým snažil o vyrovnání, ale v době největšího náporu inkasoval potřetí, z autového vhazování a nacvičeného signálu Rusů. Rusové si do konce utkání už dvoubrankovou výhru pohlídali a v posledních sekundách zaznamenali dokonce při naší power play čtvrtou branku.

Podle slov Milana Semmlera jsme utkání dobře rozehráli, prvních deset minut bylo z naší strany vynikající. Rusové srovnali ze standartky. Ve druhé půli jsme brzy inkasovali, což lze přičíst nesoustředěnosti. Třetí branky byla také zbytečná a v závěru už jsme hráli vabank. Konečný bronz je nakonec určitě dobrý, představilo se zde hned šest nováčků na mezinárodní scéně, pro které byl turnaj velkou školou. V neděli se vracíme s bronzovou medailí domů...

Česká republika – Rusko 1:4 (1:1)