Zrušení schůze vedoucích na jihu Čech .....více v sekci Aktuality

Pohled do historie ČFSF - Česká reprezentace na ME v roce 2018 ve španělském Lloret de Mar nestačila ve finále na tým z Belgie

2.4.2020, 15:59 | vložil: Petr Koseček

Majstrovstvá Európy UEFS vo futsale mužov 2018 bol v poradí 13. turnaj majstrovstiev Európy UEFS vo futsale AMF, ktoré organizuje Európska futsalová únia (UEFS). Konal sa v dňoch od 9. – 13. apríla 2018 v Lloret de Mar, v Katalánsku, za účasti 8 tímov.

Jediným nováčikom turnaja bolo družstvo Bosny a Hercegoviny; pôvodne sa malo predstaviť aj družstvo Kazachstánu. Katalánsko organizovalo mužský európsky šampionát druhýkrát, keď predtým hostilo toto podujatie v roku 2006, v mestách Santa Coloma de Farners, Arbúcies a Sant Hilari Sacalm. Zápasy sa odohrali v aréne Pavelló Esports Molí. Svoj druhý titul získalo Belgicko, ktoré vo finálovom zápase zvíťazilo nad Českom.

Pôvodne sa mali ME 2018 konať v belgickom meste La Louvière, ale belgický usporiadateľ odstúpil od organizatúry turnaja. V januári 2018 sa rozhodlo o novom usporiadateľovi z Katalánska.

Skvělým způsobem vstoupili do Mistrovství Evropy ve španělském letovisku Lloret de Mar na pobřeží Costa Brava čeští futsalisté. V úvodním duelu rozstříleli Španělsko v poměru 7:1. Střelecky se zaskvěl Miroslav Rott, který zaznamenal hattrick, zdatně mu sekundoval jilemnický Marek Srkal, který dal dvě branky, po jedné trefě přidali Rudolf Weinhard a Martin Sop.

Češi o své výhře rozhodli již v první půli, kterou vyhráli o tři branky. Brankostroj Čechů pokračoval i po přestávce, kdy dokázali přidat další čtyři trefy. Španělský tým dal v poslední minutě výsledku kosmetickou úpravu, kdy snížil na 1:7. Český tým čeká v úterý další soupeř a to od 12,00 tým Lotyšska.

Česká republika vs Španělsko 7:1 (3:0)
Branky ČR: Rott 3, Srkal 2, Weinhard, Sop

Česká futsalová reprezentace zvládla na jedničku i své druhé vystoupení na Mistrovství Evropy ve španělském Lloret de Mar. Češi v úterý v poledne deklasovali Lotyšsko v poměru 11:1, po půli 6:0. Soupeř snížil stav zápasu až za stavu 0:8. Střelecky se znovu prosadili Míra Rott s Martinem Sopem, ke kterým se tentokrát přidali i další hráči.

Celé utkání probíhalo za jasné převahy našeho týmu a lotyšský tým nestačil, po včerejší překvapivé večerní výhře nad Katalánskem v poměru 3:1, na české futsalisty zejména fyzicky. Ti si nakonec s chutí zastříleli a jednu trefu si připsal i veterán Petr Šnídl. Svěřenci trenéra Aleše Štorce si v předstihu zajistili postup do čtvrtečního semifinále, ještě ve středu je však čeká v Lloret de Mar od 21,15 hodin duel s domácím Katalánskem.

Česko vs Lotyšsko 11:1 (6:0)
Branky: Sop 3, Rott 2, Mužík 2, Fichtner 2, Poul a Šnídl - Suladskis

Další skvělý výsledek si připsali čeští futsalisté na ME ve španělském Lloret de Mar. V posledním utkání základní skupiny B rozstříleli domácí Katalánsko 9:0 a suverénně postoupili ze své základní skupiny z prvního místa. Utkání bylo v jednoznačné režii českého týmu, který vedl po půli už o pět branek a ve druhém dějství náš tým přidal další čtyři branky. Od potupné desítky zachránil Katalánce až závěrečný hvizd sudího.

V semifinálovém klání bude ve čtvrtek od 12,00 soupeřem Čechů jejich odvěký rival - "Sborná komanda" z Ruska. Druhou semifinálovou tvoří Belgie s Lotyšskem.

Česko vs Katalánsko 9:0 (5:0)
Branky: Sop 2, Havrda, Rott, Fichtner, Mužík, Kovář, Weinhard a Srkal

Česká reprezentace v sálovém fotbalu - futsalu si zahraje v pátek finále Mistrovství Evropy. V dnešním semifinále ve španělském Lloret de Mar totiž Češi po dlouhé době vyzráli na mezinárodní scéně na ruskou sbornou a oplatili ji porážku ze semifinále ME v roce 2016 v ruském Jegorjevsku.

Začátek utkání s Ruskem patřil českému týmu, který poslal do vedení Miroslav Rott. Ruskému celku citelně chyběl v zadních řadách zkušený Mironov, který v předchozím utkání s Belgií viděl červenou kartu. Rusové se však nevzdali a srovnali po vlastní brance českého týmu. Češi ještě do půle strhli vedení opět na svoji stranu, kdy se prosadil pražský rychlík Martin Sop. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:1 pro svěřence trenéra Aleše Štorce.

Ve druhém dějství Češi kontrolovali vývoj hry a záhy navýšili vedení o dvě branky probuzeným kanonýrem Tomášem Fichtnerem. Ruský tým se nezmohl na větší odpor a český tým byl i nadále aktivní, své velké příležitosti však trestuhodně zahodil. Závěr utkání si Češi pohlídali a v poklidu dokráčeli do pátečního finále Mistrovství Evropy proti Belgii. Ta ve druhém semifinále deklasovala Lotyšsko 18:2.

Česko - Rusko 3:1 (2:1)
Branky: Rott, Sop, Fichtner - vlastní

Ve finále Mistrovství Evropy ve španělském Lloret de Mar se utkaly celky České republiky a Belgie. Začátek utkání českému týmu nevyšel podle představ, neboť už po dvaceti sekundách prohrával po nevinné akci 0:1. Dlouhý nákop za obranu naši hráči nezachytili a Belgičané toho náležitě využili. Poté se český tým osmělil a vytvořil si několik dobrých příležitostí, brankář Belgie však byl pozorný. Belgičané předváděli svoji tradiční kombinaci s kvalitní hrou jeden na jednoho, ale vyzrát na gólmana Mareše se jim už do půle nepodařilo. Naopak český celek pět vteřin před závěrem prvního dějství srovnal Fichtnerem a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu.

Ve druhém poločasu se oba celky přetahovaly v držení míče, český tým zlepšil kombinaci a dokázal i několikrát ohrozit branku Belgičanů. Ti šli opět do vedení, po další rychlé akci vedli znovu o jednu branku 2:1. Český tým zvýšil ještě více obrátky a po zásluze srovnal Rottem po nástřelu Havrdy z trestného kopu. Srovnání českého týmu na 2:2 ale mělo "jepičí" život, neboť Belgičané si za pouhých sedm sekund po nedorozumění v naší obraně vzali vedení zpět. Češi hráli v závěru vabank, třikrát Belgičany podržel brankář a jednou vykopávali míč z brankové čáry. Štěstí tentokrát nestálo na naší straně a Belgičané deset sekund před koncem pečetili své vítězství. Český tým se nemá určitě za co stydět a byl velmi blízko k zisku titulu mistrů Evropy a Belgičané se museli až do samotného závěru strachovat o konečný výsledek.

Česko vs Belgie 2:4 (1:1)
Branky: Fichtner, Rott