ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Enkláva Chemcomexu v České Lípě se rozrostla o další hráče .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Na mistrovství Evropy v roce 1998 ve slovenské Povážské Bystrici a v Púchově Češi na medaili nedosáhli

zobrazit foto

6.4.2020, 15:17 | vložil: Petr Koseček

Majstrovstvá Európy UEFS vo futsale mužov 1998 boli v poradí 5. Majstrovstvá Európy UEFS vo futsale AMF, ktoré organizuje Európska futsalová únia (UEFS). Konali sa od 9. – 13. decembra 1998 v Púchove a Považskej Bystrici, na Slovensku, za účasti 8 tímov. Jediným nováčikom turnaja bolo družstvo Belgicka. Titul získalo Rusko, ktoré vo finále zvíťazilo nad Španielskom.

Pôvodne sa mal turnaj odohrať v Bratislave a Trnave, ale kvôli finančným problémom hrozilo jeho celkové zrušenie.

Statistiky ME najdete zde - https://sk.wikipedia.org/wiki/Majstrovstv%C3%A1_Eur%C3%B3py_UEFS_vo_futsale_mu%C5%BEov_1998


Zaslúžený triumf Rusov, pochvala organizátorom, o zisk bronzu pre SR sa "zaslúžili" aj diváci


BRATISLAVA (TASR) - "Sme nadmieru spokojní s úrovňou organizácie šampionátu, hoci pred ním panovali určité obavy. Teraz však môžem povedať, že to bolo jedno z najvydarenejších vrcholných podujatí v histórii nášho športu," zložil kompliment na adresu slovenských organizátorov 5. ME v sálovom futbale prezident Svetovej federácie sálového futbalu (FIFUSA) a zároveň Európskej únie sálového futbalu (UEFS) Španiel Antonio Alberca Garcia.

Púchov a Považská Bystrica sa na päť dní stali európskym centrom športu s kratšou históriou, no o to dynamickejším rozmachom, čo čelných predstaviteľov viedlo k podaniu žiadosti o zaradenie sálovky do rodiny olympijských športov. "Teraz je to v rukách MOV, my sme splnili všetky potrebné podmienky. Sálovka sa hrá v 52 krajinách piatich kontinentov, je nepochybne atraktívna pre divákov i televízne spoločnosti, veď svetové a európske šampionáty majú vynikajúcu úroveň," argumentoval Garcia. Súboje na palubovkách potvrdili kvalitatívnu vyrovnanosť európskej špičky, z ktorej mierne vyčnievali Rusi. Mali vo svojom strede najlepšieho brankára (Dementiev) i najlepšieho hráča (Manachov) šampionátu a potvrdili, že v súčasnosti je práve v ich krajine sálovka na najväčšom vzostupe. Nechýbajú silní sponzori, najlepší hráči sú profesionáli, trénujú až šesťkrát v týždni. Rusi sa stali európskymi šampiónmi prvý raz v histórii, Slováci sa ako obhajcovia titulu museli uspokojiť s bronzovými medailami. O cennejší kov prišli zverenci trénerov Milana Kollára a Jána Janíka zbytočným zaváhaním v poslednom zápase základnej skupiny s Bieloruskom, "vďaka" čomu sa s Ruskom stretli už v semifinále a práve tento zápas označili mnohí za predčasné finále ME. "Napriek poklesu o dve priečky nemáme dôvod roniť slzy. Máme jedno z najmladších mužstiev, ukázali sme viacero veľmi dobrých výkonov a ja som presvedčený, že sa uberáme správnym smerom," zhodnotil M. Kollár. "Chlapcom sa chcem poďakovať za vzornú reprezentáciu, výkonmi vyčnieval brankár Poluch a v poli podával najstabilnejšie výkony Subjak. Veľkú zásluhu na zisku medailí majú aj púchovskí diváci, vytvorili ozaj skvelú atmosféru a ich povzbudzovanie nás neustále hnalo dopredu."Zlato sálovkárom Ruska, reprezentanti SR bronzovíPÚCHOV (SME - ham) - Reprezentanti Ruska sa stali majstrami Európy v sálovom futbale, keď vo finále 5. ME v Púchove vyhrali nad Španielskom vysoko 5:0.

Po prehratom semifinálovom zápase s Ruskom 0:2 bola menšia strata motivácie na slovenských hráčoch v stretnutí o 3. miesto s Bieloruskom očividná. Z letargie sa zverenci trénera Kollára prebrali až po úvodnej päťminútovke. Akoby šibnutím čarovného prútika Slováci ožili. Krásna kombinácia Subjaka s Mikitom sa gólom ešte neskončila. Balážovu strelu brankár Kirkiz vytlačil na roh, no v 6. min už Subjak nezaváhal. Na pravej strane sa efektne zbavil protihráča a nezadržateľne skóroval. Celý prvý polčas boli slovenskí hráči jednoznačne lepším tímom. Územnú prevahu však ďalším gólom už vyjadriť nedokázali. Aktivitou hýril najmä Baláž, Bielorusi však niekedy aj so šťastím odolávali. Obrovská dráma sa teda v púchovskej hale odohrávala až do poslednej chvíle. V závere už naši reprezentanti podriadili taktiku víťazstvu. Výborne bránili a podržal aj ich skvelý brankár Polúch, takže jednogólový náskok sa im podarilo udržať až do záverečného hvizdu.

O 3. miesto: Slovensko - Bielorusko 1:0 (1:0), góly: 6. Subjak. Slovensko: Polúch - Subjak, Baláž, Mikita, Horváth (Jendek, Socha, Jalakša, Horňák). Rozhodovali: Syrůček (ČR), Fernandez (Portug.).

Finále: Španielsko - Rusko 0:5 (0:1), 12., 31. a 36. Manachov, 27. Razdelkin, 34. LikovV - Europe Championship - 1998 Slovakia
1. Russia

2. Spain

3. Slovakia

4. Belarus

5. Czech Republic

6. France

7. Portugal

8. Belgium
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: