ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Premiérovým vítězem turnaje Humility cup je Smrt pod kopyty žížal .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Historie MS žen - Na 2. světovém šampionátu v roce 2013 v Kolumbii získaly české futsalistky historické bronzové medaile

zobrazit foto

18.5.2020, 09:16 | vložil: Petr Koseček

Druhý světový šampionát se odehrál v roce 2013 v Kolumbii a Česká futsalová reprezentace žen zde přepsala dějiny a získala pro český sálový fotbal-futsal první historickou medaili na Mistrovství světa. Turnaje se zúčastnilo 16 týmů. Titul vybojovala nakonec domácí Kolumbie po výhře nad našim semifinálovým přemožitelem Venezuelou.

VIDEO z finálového utkání a ze slavnostního ceremoniálu na MS žen najdete zde - http://www.youtube.com/watch?v=S9pov9kDdBA&feature=youtu.be

Výsledky a statistiky MS najdete zde - https://en.wikipedia.org/wiki/2013_AMF_Futsal_Women%27s_World_Cup

Semifinále:

ČR - Venezuela 0:1
V dnešním prvním semifinále jsme předvedli skvělý výkon, nicméně jsme nestačili na výborně hrající Venezuelanky a prohráli 1:0 brankou, kterou nám bombou z poloviny vstřelila venezuelská brankářka již ve třetí minutě. Venezuelanky se pak uzavřely v obranném valu a nám se bohužel po celý zápas nepodařilo jej překonat. Holky zahrály jeden z nejlepších našich zápasů, ale branka soupeřek pro nás byla zakletá. Objektivně musíme poblahopřát soupeřkám k postupu, který vyplynul z perfektně organizované obranné hry. Nás zítra čeká zápas o třetí místo s Argentinou, která prohrála druhé semifinále s Kolumbií 5:0.


O třetí místo:
ČR - Argentina 4:3
Ve skvěle odehraném utkání o třetí místo na 2. mistrovství světa ve futsale AMF jsme dokázali porazit našeho soupeře ze skupiny Argentinu a zvítězili jsme po tuhém boji 4:3. Argentinky se ujaly vedení již ve 3. minutě, když se dokázaly individuálně uvolnit přes naši obránkyni a střelou na zadní tyč zakončily první nebezpečný protiútok. Celý první poločas pak byl opět monotónní jako s Venezuelou, soupeřky usilovně bránily a my jsme se nedokázali zakončit naše výborně vypracované šance. Obrat začala Petra Divišová dorazila podél brankářky přihrávku Kláry Cahynové. Celý poločas jsme byli výrazně aktivnější, ale soupeřky bránily neskutečně zodpovědně a my jsme se už neprosadili.
Druhý poločas hrály Argentinky o poznání aktivněji. Zatlačily nás do defenzívy, ale jejich nápor jsme přečkali bez obdržené branky. Postupně se hra vyrovnala a naše hráčky opět získávaly navrch. Jeden z našich autů zakončila neuvěřitelně přes hlavu na zadní tyč gólmanky Lenka Steffanová. Když pak sedm a půl minuty před koncem opět po střele z auto zvýšila Petra Divišová na 3:1, zdálo se, že máme vítězství v kapse. Jenže Argentinky nesložily zbraně a prakticky ihned z po výkopu snížily na 3:2. Aby dramatu nebylo dost, čtyři minuty před koncem se Argentinkám podařilo dokonce vyrovnat dorážkou rychlého protiútoku na zadní tyči. V tento okamžik Argentinkám narostla křídla a my jsme se dostali do neuvěřitelného útlumu. Dvě minuty před koncem se nám však podařilo svou kritickou dvouminutovku přečkat a vyrovnat hru. Rozhodnutí přišlo 1:10 před koncem. Jitka Chlastáková se uvolnila na pravé lajně a polovysokou střelou před branku si srazila nešťastná Argentinka do vlastní branky. Zoufalý tlak Argentinek jsme dokázali ustát a zvítězit zaslouženě 4:3.
Dovolte mi, abych jménem celé federace poděkoval celé výpravě, která předvedla excelentní výkony po celou dobu šampionátu a udělala české sálovce obrovské jméno po celém světě. Svým vystupováním jsme si získali jihoamerické publikum a předvedenými výkony jsme ohromili celý futsalový svět.

Ve finále pak zvítězila Kolumbie nad Venezuelou 3:2 (2:1) a získala premierový titul mistryň světa.
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: