Historie MS žen - Na 2. světovém šampionátu v roce 2013 v Kolumbii získaly české futsalistky historické bronzové medaile

18.5.2020, 09:16 | vložil: Petr Koseček

Druhý světový šampionát se odehrál v roce 2013 v Kolumbii a Česká futsalová reprezentace žen zde přepsala dějiny a získala pro český sálový fotbal-futsal první historickou medaili na Mistrovství světa. Turnaje se zúčastnilo 16 týmů. Titul vybojovala nakonec domácí Kolumbie po výhře nad našim semifinálovým přemožitelem Venezuelou.

VIDEO z finálového utkání a ze slavnostního ceremoniálu na MS žen najdete zde - http://www.youtube.com/watch?v=S9pov9kDdBA&feature=youtu.be

ČR - Venezuela 0:1
V dnešním prvním semifinále jsme předvedli skvělý výkon, nicméně jsme nestačili na výborně hrající Venezuelanky a prohráli 1:0 brankou, kterou nám bombou z poloviny vstřelila venezuelská brankářka již ve třetí minutě. Venezuelanky se pak uzavřely v obranném valu a nám se bohužel po celý zápas nepodařilo jej překonat. Holky zahrály jeden z nejlepších našich zápasů, ale branka soupeřek pro nás byla zakletá. Objektivně musíme poblahopřát soupeřkám k postupu, který vyplynul z perfektně organizované obranné hry. Nás zítra čeká zápas o třetí místo s Argentinou, která prohrála druhé semifinále s Kolumbií 5:0.

O třetí místo:
ČR - Argentina 4:3
Ve skvěle odehraném utkání o třetí místo na 2. mistrovství světa ve futsale AMF jsme dokázali porazit našeho soupeře ze skupiny Argentinu a zvítězili jsme po tuhém boji 4:3. Argentinky se ujaly vedení již ve 3. minutě, když se dokázaly individuálně uvolnit přes naši obránkyni a střelou na zadní tyč zakončily první nebezpečný protiútok. Celý první poločas pak byl opět monotónní jako s Venezuelou, soupeřky usilovně bránily a my jsme se nedokázali zakončit naše výborně vypracované šance. Obrat začala Petra Divišová dorazila podél brankářky přihrávku Kláry Cahynové. Celý poločas jsme byli výrazně aktivnější, ale soupeřky bránily neskutečně zodpovědně a my jsme se už neprosadili.
Druhý poločas hrály Argentinky o poznání aktivněji. Zatlačily nás do defenzívy, ale jejich nápor jsme přečkali bez obdržené branky. Postupně se hra vyrovnala a naše hráčky opět získávaly navrch. Jeden z našich autů zakončila neuvěřitelně přes hlavu na zadní tyč gólmanky Lenka Steffanová. Když pak sedm a půl minuty před koncem opět po střele z auto zvýšila Petra Divišová na 3:1, zdálo se, že máme vítězství v kapse. Jenže Argentinky nesložily zbraně a prakticky ihned z po výkopu snížily na 3:2. Aby dramatu nebylo dost, čtyři minuty před koncem se Argentinkám podařilo dokonce vyrovnat dorážkou rychlého protiútoku na zadní tyči. V tento okamžik Argentinkám narostla křídla a my jsme se dostali do neuvěřitelného útlumu. Dvě minuty před koncem se nám však podařilo svou kritickou dvouminutovku přečkat a vyrovnat hru. Rozhodnutí přišlo 1:10 před koncem. Jitka Chlastáková se uvolnila na pravé lajně a polovysokou střelou před branku si srazila nešťastná Argentinka do vlastní branky. Zoufalý tlak Argentinek jsme dokázali ustát a zvítězit zaslouženě 4:3.
Dovolte mi, abych jménem celé federace poděkoval celé výpravě, která předvedla excelentní výkony po celou dobu šampionátu a udělala české sálovce obrovské jméno po celém světě. Svým vystupováním jsme si získali jihoamerické publikum a předvedenými výkony jsme ohromili celý futsalový svět.

Ve finále pak zvítězila Kolumbie nad Venezuelou 3:2 (2:1) a získala premierový titul mistryň světa.