Úvodní kolo v pražských soutěžích bylo odloženo .....více v sekci Aktuality

Futsal historia se věnuje čtvrtfinále MS v roce 2015 v Bělorusku s Argentinou

19.9.2020, 09:29 | vložil: Petr Koseček

Facebookový profil futsal historia se věnuje utkání ČR s Argentinou ve čtvrtfinále MS v roce 2015 v Bělorusku, kde český tým padl až v prodloužení. Podívejte se na článek z našeho archívu o průběhu čtvrtfinálových utkání.

V prvním utkání v Paláci sportů v Minsku mezi Belgií a Uruguayí rozehráli zápas lépe Evropané a po půli vedli již 3:1. Jihoameričané ve druhém poločasu srovnali stav zápasu, Belgičané šli znovu do vedení. Těsnou výhru drželi až do poslední minuty, kdy se Urugay podařilo vyrovnat na 4:4. V prodloužení na 2x5 minut se rozhodlo v jeho druhé části, kdy se trefili Belgičané a tentokrát svůj těsný náskok uhájili až do konce a poprvé v historii se radují z postupu do semifinále MS.

V Brestu se utkaly celky Kolumbie a Ruska a první poločas byl hodně vyrovnaný a skončil výhrou Kolumbie 3:2. Rusové ve druhém poločasu nezachytili nápor Kolumbie, která odskočila na 5:2. Za sbornou komandu ještě snížil na 3:5 Senatorov, ale to bylo z pohledu ruského týmu všechno, Kolumbie si svůj dvoubrankový náskok už pohlídala a po zásluze postupuje do semifinále MS, kde si to rozdá s Belgií.

V Paláci sportů v Minsku se hraje utkání mezi domácím Běloruskem a Paraguay, favoritem v tomto duelu jsou Jihoameričané. Ti od začátku utkání dokazují svoji třídu a pestrými kombinacemi se dostávají za obranu Bělorusů. Po půli vede Paraguay již 2:0 a v úvodu druhého poločasu přidala třetí branku. Svoji převahu vyjádřila Paraguay čtvrtou brankou a postupuje do semifinále

Duel našeho týmu s Argentinou přinesl poměrně divoký úvod, již po několika sekundách se trefil Martin Sop. Jihoameričany to však nedeprimovalo a dokázali nejprve ve 2. minutě srovnat Mescolattim a o minutu později se střelecky prosadil Tapia. Český tým dokázal vyrovnat v 7. minutě Rottem na 2:2, ale v závěru 1. poločasu museli naši hráči odolávat tlaku Argentiny, brankář Aleš Hekera několika dobrými zákroky podržel náš tým. Druhý poločas naši hráči více drží míč, postupem času se Argentinci začínají dostávat před branku Hekery. ten zatím společně s celou obranou odolává. Za dvě žluté karty vidí modrou Martin Sop a bude v závěru utkání našemu týmu chybět. Tlak Argentiny narůstá, běloruští diváci povzbuzují náš tým. Žlutou kartu vidí i argentinský hráč, naši trpělivě čekají na svoji šanci a ta v závěru opravdu přišla, ale bez brankového efektu. Argentina je stále nebezpečná, obrana zatím odolává, Abrhám vidí žlutou kartu a utkání po základní hrací době končí 2:2, následuje prodloužení 2x5 minut.

Zde se ve třetí minutě prosadil argentinský Tapia a posílá Argentinu do vedení 3:2. Po prvním prodloužení jsou na tom lépe Jihoameričané, Češi mají na srovnání ale stále pět minut. Trenéři zkoušejí power play, ale to nemá v sálovce takovou výhodu, hráč nesmí překročit vlastní polovinu. V poslední minutě jsme si vypracovali obrovskou šanci, která vyrovnání nepřinesla a tak se z postupu do semifinále radují Argentinci. Škoda kluci, bylo to blízko, bojovali jste jako lvi a můžete být na sebe hrdí!!!

Výsledky čtvrtfinále MS v Bělorusku:

Středa 22.4. 2015

1) Palác sportů Minsk - 17,15 hod - Uruguay vs Belgie 4:4 (1:3) 4:5 po prodloužení

2) Palác sportů Minsk - 19,00 hod - Paraguay vs Bělorusko 4:0 (2:0)

3) SH Viktoria Brest - 18,00 hod - Kolumbie vs Rusko 5:3 (3:2)

4) SH Viktoria Brest - 20,00 hod - Argentina vs Česko 2:2 (2:2) 3:2 po prodloužení