ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Hnilička si dal vlastní gól. Šéf Národní sportovní agentury je v průšvihu .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Prymula zmrazil na dva týdny veškeré sportovní aktivity

zobrazit foto

8.10.2020, 17:35 | vložil: Petr Koseček

Ministr zdravotnictví Roman Prymula po čtvrtečním mimořádném zasedání vlády oznámil soubor přísnějších opatření, která mají zmírnit šíření nemoci covid-19 a jež se týkají rovněž sportu. Od pondělí platí po dobu dvou týdnů zákaz veškerých, ať profesionálních či volnočasových, sportovních aktivit ve vnitřních prostorách. Venkovní sportovní aktivity mohou probíhat do počtu dvaceti osob.
"Čísla přírůstků jsou známkou, že stabilizace je bez dalších opatření nemožná. Reprodukční číslo se zvedlo nad 1,2 a je jasné, že musíme omezit kontakty osob. Rozhodli jsme se proto velmi dramaticky omezit, prakticky zmrazit volnočasové aktivity," uvedl Prymula na tiskové konferenci po jednání vlády k novému souboru opatření, který se dotýká zejména školství, sportu a kultury.

Vládní opatření přitom dolehne na amatérský i profesionální sport. "Od pondělí budou zrušeny veškeré sportovní aktivity, ať profesionální či volnočasové ve vnitřních prostorách. Venkovní aktivity mohou probíhat do počtu dvaceti účastníků," oznámil Prymula.

Evropská liga má zelenou

Po víkendu tak budou zastaveny i nejvyšší soutěže typu fotbalové ligy a hokejové extraligy. "Jedinou výjimku uděláme v případě významného mezinárodního utkání typu fotbalová Evropská liga. Samozřejmě ale bez diváků," doplnil ministr zdravotnictví s poukazem na domácí duely EL Sparty a Liberce, které mají oba celky sehrát 22. října proti Lille, resp. Gentu. Slavia zahájí ten samý den své pohárové působení na hřišti izraelského Beer Ševa.

Otázkou je, zda obdobnou výjimku dostane i elitní tenisový turnaj WTA, který je naplánovaný na 19. až 25. října do Ostravy.


Už dnes v noci pak začne platit uzavření některých vnitřních sportovišť. "Zavřeny budou i posilovny, bazény a koupaliště, protože tam rovněž dochází ke kontaktům. Tady platí zákaz už od půlnoci ze čtvrtka na pátek," poznamenal Prymula.

Vlasák: Dva týdny vydržíme

Nová opatření s sebou nesou pro sportovní subjekty další komplikace, ať už ekonomické či organizační. „Čtrnáct dní prostě musíme vydržet. Pokud se nebude hrát opravdu jen dva týdny, volné termíny bychom pak měli být schopni najít. Kdyžtak se prostě bude víc hrát než trénovat," řekl Sport.cz sportovní manžer hokejové Plzně Tomáš Vlasák.

„Po vypršení dvoutýdenního nařízení to bude chtít tři čtyři dny na trénink a pak se, doufejme, bude moci zase začít hrát. Kdyby ale zákaz sportu měl trvat déle, to už by bylo horší," doplnil Vlasák s tím, že zásadní pro všechny kluby nyní je dokončení a schválení mimořádného dotačního programu, který by měl profesionálním klubům kompenzovat finanční ztráty.

„To je pro všechny kluby ta zásadní a troufám si říct i životně důležitá věc. Potřebujeme vědět, jak to bude dál, jestli budeme moci přežít," dodal Vlasák.

Zdroj: Sport.cz
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: