ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Poličcký sálovkář Jirka Mužík si zahrál za Chrudim Ligu mistrů .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Deset let sálového fotbalu v Moravské Třebové

zobrazit foto

5.11.2020, 19:42 | vložil: Petr Koseček

Zní to neuvěřitelně, ale to je tomu již deset let, co 22. listopadu 2010 nastoupil celek Šakalí hněv Moravská Třebová ke svému prvnímu soutěžnímu utkání ve Východočeské krajské lize sálového fotbalu.

Kolektiv složený z fotbalistů, kteří v té době působili v různých klubech na Třebovsku (Moravská Třebová, Křenov, Staré Město, Mladějov a Boršov) tím položil základní stavební kámen k vybudování tohoto moravskotřebovského sportovního fenoménu. Halového sportu, který pomohl zviditelnit Moravskou Třebovou bez vlastní sportovní haly daleko za našimi hranicemi. Vášně, která spojuje - zdravíme v Žilině, Brně a Olomouci.
Největším úspěchem šakalů v jeho desetileté historii je druhé místo na Poháru UEFS ve španělském Lloret de Mar z roku 2019. Další velké úspěchy zapsali třebovští futsalisté v českém poháru, kde dokázali získat kompletní sbírku medailí. První místo šakalové vybojovali v Mohelnici (2018), druhé místo brali v památných Valticích (2015) a třetí místo získali letos v Luhačovicích. Valtický turnaj katapultoval Šakalí hněv do nejvyšší tuzemské soutěže AMF futsalu a znamenal i první účast na mezinárodním poli - Pohár UEFS (SPA) - 10. místo. Dalšími klubovými úspěchy jsou první (2018) a třetí místo (2015) v dlouhodobé části Východočeské krajské ligy a účast na českém poháru 2014 ve Skutči. V roce 2016 klub v Litomyšli uspořádal český pohár. Jen v té lize se ne a ne dostat přes čtvrtfinále. Snad se to šakalům pod křídly TJ Slovan Moravská Třebová brzy povede.

Ale jak říká prezident oddílu: “Nejsme Sparta, my děláme postupné kroky pomalu. Ale jistě.”

P. S. Ten svůj první zápas šakalové prohráli.
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: