ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Poličcký sálovkář Jirka Mužík si zahrál za Chrudim Ligu mistrů .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Finanční pomoc pro profesionální kluby si vymohly i florbal s futsalem

zobrazit foto

7.11.2020, 10:37 | vložil: Petr Koseček

Profesionální sportovní kluby budou moci od 12. listopadu žádat o peníze z programu COVID Sport 2 - a nově jsou do něj zařazeny i soutěže ve florbalu a futsalu. Výzvu vypsala Národní sportovní agentura (NSA) ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu. K dispozici je celkem půl miliardy korun.


Původně se počítalo s tím, že o kompenzaci ztrát způsobeným rušením událostí a dalšími vládními opatřeními proti koronaviru budou moci žádat kluby z profesionálních soutěží ve fotbale, hokeji, basketbale, volejbale a házené. Nakonec tuto šanci budou mít i účastníci mužských soutěží ve florbalu a futsalu.

„Vypsání programu COVID Sport 2 je skvělá zpráva pro profesionální kluby, které v nově obnovených soutěžích budou mít zvýšené náklady kvůli pravidelnému testování na covid-19. Na tyto testy budou moci využít finance z programu,“ uvedl v tiskové zprávě předseda NSA Milan Hnilička.

Většina profesionálních kubů jsou obchodní společnosti, které spadají pod ministerstvo průmyslu. Žádosti bude možné podávat do 7. prosince.

„Výše maximální dotace se liší dle úrovně soutěže a konkrétního sportu. Národní sportovní agentura bude žádosti přijímat a hodnotit, ministerstvo průmyslu bude dotace vyplácet,“ řekl ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček.

„O doplnění florbalu jsme vedli řadu jednání a argumentovali, proč florbal patří mezi ostatní elitní týmové sporty. Musím velice poděkovat Národní sportovní agentuře, že naše argumenty vyslyšela a kluby Livesport Superligy tak získaly možnost se připojit k ostatním elitním klubům dalších velkých sportů,“ uvedl na webu Českého florbalu jeho prezident Filip Šuman s tím, že superligové kluby jsou neziskovými organizacemi, takže budou žádat přímo u Národní sportovní agentury.Autoři: iDNES.cz, ČTK

Zdroj: https://www.idnes.cz/sport/ostatni/koronavirus-v-cesku-podpora-kluby-futsal-florbal.A201106_172324_sporty_ten
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: