ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Poličcký sálovkář Jirka Mužík si zahrál za Chrudim Ligu mistrů .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Z historie: VPS Polička získala v roce 1993 v Otrokovicích Český pohár

zobrazit foto

10.11.2020, 16:08 | vložil: Petr Koseček

Z webu Poličky:
Oddíl sálové kopané má v městě Polička již dlouholetou tradici, která se díky odhodlání a přístupu mnohých lidí drží dodnes. Před 25-ti lety se vytvořila parta nadšenců kolem Vladimíra Stodoly, která se začala účastnit prvních turnajů pod názvem "Líný míč Mladého světa". Toto periodikum zastřešovalo organizačně dané turnaje, jelikož v té době neexistovala liga futsalu a ani malé kopané. Tyto turnaje měli charakter rekreačně sportovní, tzn. že se jich účastnili jak hráči registrovaní, tak i bez hráčské příslušnosti k daným oddílům velkého fotbalu. Hráči jako byli sourozenci Štoudkovi, Slavoj Bureš, bratři Grubhofferové, se svými zkušenostmi dostali do podvědomí organizátorů a byli pravidelně přizýváni na turnaje jako např. Havlíčkův Brod Cup atd.V 90. letech se soutěž sama o sobě zkvalitňuje a mnohdy se turnajů účastní i týmy složené s prvoligových hráčů. Změny v kádru postihly i poličský tým. Od roku 1991 se pravidelně VPS Polička účastní semifinále turnajů o titul mistra České republiky a v roce 1994 se připravila penaltovým rozstřelem s Nejzbachem Vysoké Mýto (dnes prvoligový tým v malé kopané) o třetí příčku v ČR. VPS si tímto výkonem připisuje nejlepší výsledek v historii oddílu. Hlavními oporami v té době byly osobnosti jako J. Dittrich st., Josef Štoudek, P. Švec a F. Harašta.

V novodobé historii, resp. od roku 1997, se hraje celostátní soutěž (extraliga ČR), které se účastní 12 mužstev. Vítěz má každoročně právo se zúčastnit turnaje Poháru mistrů evropských zemí.Od roku 2003 se v této soutěži bude prezentovat i oddíl sálové kopané VPS Polička. Pevně věříme, že našim vystupováním představíme sportovní odhodlání a úsilí oddílu a že v neposlední řadě budeme úspěšně reprezentovat v tomto sportovním odvětví město Poličku a potažmo i partnery oddílu. Dnes oddíl registruje téměř 20 hráčů, kteří jsou právem hrdi na úspěch, kterého se jim v tomto roce dostalo.


Oddíl VPS Polička v tomto sportu dosáhl již mnohých úspěchů. Vychoval hráče (např. F Švec, J. Dittrich st.), kteří úspěšně reprezentovali Českou Republiku a zároveň město Poličku na Mistrovství světa v Argentině v roce 1995 a v Mexiku v roce 1997. Hráči se pravidelně utkávají s nejlepšími týmy ČR.Konkrétní úspěchy:
1993/1994 - 1.místo prvního ročníku Českého poháru v Otrokovicích
1994 - Mistrovství světa v Argentině, za reprezentaci ČR nastoupil F. Švec a J. Dittrich st.
1994 - 4. místo v ČR ve futsalu
1997 - vítěz prvního ročníku Českého poháru ve futsalu ČR
1997 - Mistrovství světa v Mexiku, za reprezentaci ČR nastoupil F. Švec a J. Dittrich st.
3 x účast v kvalifikaci o postup do extraligy ve futsalu ČR
2003 - postup do extraligy ve futsalu ČR
2005 - Mistr České republiky v sálovém fotbale a 3. místo v Poháru evropských zemí ve Španělsku
2006 - 2. místo (vícemistr) ČR v sálovém fotbale
V nedávné minulosti J. Ditrich ml., který v současné době musel přerušit kariéru v slováckém fotbale z důvodů svého angažmá v prvoligovém Liberci ve velké kopané
Současní reprezentanti - V. Král, P Šmeral - Účast na Mistrovství Evropy v Belgii
Další úspěchy čekají na doplnění...
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: