ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Bývalý hráč brněnské Gioi Čeněk Cenek se střelecky prosadil za Žabinské Vlky .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Národní sportovní agentura v pondělí zveřejnila výzvu na podporu sportovních svazů

zobrazit foto

16.12.2020, 16:02 | vložil: Petr Koseček

Národní sportovní agentura v pondělí zveřejnila zcela nově pojatou výzvu na podporu sportovních svazů, která ulehčí svazům v administraci. Nově na doposud vyhlašované oblasti podpory bude stačit svazům pouze jedna žádost. Výzva obsahuje i zvláštní podmínky pro Fotbalovou asociaci České republiky (FAČR), jejichž dotace bude vzhledem k nedávným událostem prověřována ve zvláštním režimu.

Nový způsob při vyhlášení zahrnuje sloučení výzev vyhlašovaných v předchozích letech Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy jako „Talent“, „Repre“ a „Organizace sportu“ do jedné výzvy, rozdělené na samostatné oblasti podpory. O podporu na výchovu talentované mládeže, sportovní reprezentace a na činnost sportovního svazu tak mohou jednotlivé svazy žádat v rámci jedné ucelené žádosti.

„Jsem přesvědčen, že sportovní svazy novou formu výzvy ocení. Vyhlášená výzva totiž kromě jednodušší administrativy pomůže svazům k větší přehlednosti podaných dotačních žádostí,“ vysvětluje předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička a dodává: „Výzva zahrnuje veškeré oblasti podpory jako jsou například reprezentace nebo talentovaná mládež, na které byly doposud svazy zvyklé. Nemusí se tudíž obávat, že by s nově pojatou výzvou došlo k redukci okruhu podpory.“

„Celková alokace na výzvu Podpora sportovních svazů 2021 činní 2, 885 miliard korun. Oproti roku 2020 tak došlo k navýšení celkové podpory na tuto oblast o 177 milionů korun. Žádosti budou přijímány do 22. ledna 2021,“ upřesňuje 1. místopředseda Národní sportovní agentury Ivo Lukš.

V souladu se Závěry Rady a zástupců vlád členských států zasedajících v Radě o boji proti korupci ve sportu, které vyzývají členské státy, aby prosazovaly řádné provádění a monitorování zásad, stanovuje Národní sportovní agentura pro FAČR zvláštní podmínky poskytnutí dotace, mezi které patří doložení demokratického průběhu voleb do okresních a krajských fotbalových svazů a kontrolu nastaveného protikorupčního programu. „Rozhodně není na pořadu dne krácení financí českému fotbalu. Ten má 320 000 členů a jakýkoliv zásah do financování by odnesli nejvíce děti a amatéři. Nicméně z důvodu obdržení vícero závažných informací a podnětů týkajících se aktuální situace ve FAČR a celém fotbalovém hnutí nemůžeme situaci jen tak přihlížet a rozhodli jsme se reagovat posílením kontroly dodržování protikorupčních opatření,“ objasňuje situaci předseda NSA Milan Hnilička.

Oblasti podpory výzvy:

A) Zabezpečení státní sportovní reprezentace České republiky

Zahrnuje například zajištění přípravy a účasti sportovních reprezentantů České republiky v seniorských a mládežnických kategoriích na vrcholných mezinárodních soutěžích

B) Zabezpečení výchovy sportovně talentovaná mládeže věkové kategorie 6 až 23 let

Zahrnuje například zajištění přípravy sportovně talentované mládeže, především dorostenecké a juniorské kategorie, směřující ke státní sportovní reprezentaci zejména ve sportech zařazených do programu olympijských her nebo zajištění sportovní přípravy sportovně talentované mládeže v řízeném systému vrcholových sportovních centrech mládeže (VSCM), sportovních centrech mládeže (SCM), sportovních střediscích (SpS) a ve sportovních akademiích (SA).

C) Zabezpečení sportovní, tělovýchovné, organizační a servisní funkce sportovního svazu

Zahrnuje například organizace národních systémových a mistrovských soutěží, budování sítě kvalifikovaných trenérů, naplňování antidopingového programu nebo pořádání celostátních národních i mezinárodních sportovních akcí.
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: