Češi úvod VII. ME zvládli na výbornou

| vložil:

29.11.2006

Ve svém včerejším úvodním utkání na VII. ME v Katalánsku zvítězil český národní tým nad Baskickem vysoko 7:0. Čechům náramně vyšel úvod utkání, když již po šesti minutách vedli 4:0 a víceméně rozhodli o výsledku utkání.
Do konce první půle český tým udržoval své vedení a zcela kontroloval vývoj hry.
Baskové hrozili pouze z ojedinělých brejků, které však s přehledem řešila česká obrana s brankářem Klímou.
Baskický tým zkusil ještě v úvodu druhé půle pozměnit skóre, ale Češi po pěti minutách uťali snažení Basků svým pátým gólem.
Svěřenci trenéra Štorce v závěru utkání přidali další hezké branky a dovedli tak v poklidu zápas do vítězného konce bez inkasované branky.

Aleš Štorc: Pochválit lze celý tým za bojovnost a nasazení a vyzdvihl bych výkony Jana Klímy a Ondřeje Neumanna. Utkání bylo těžké především po psychické stránce, ale celý tým ho zvládl na výbornou. Půjdeme zápas od zápasu a zkusíme rozložit síly na více hráčů, neboť harmonogram turnaje je velmi náročný a další utkání nás čeká dnes odpoledne.

ČR – Baskicko 7:0 (4:0)
Branky: Filip Macek 2, Petr Šmeral 2, Ondřej Neumann 2, Daniel Rajnoch
Sestava: Klíma Jan (Hekera Aleš) – Rajnoch Daniel, Šnídl Petr, Uhlíř Tomáš, Stojaník Ondřej, Macek Filip, Miczka Roman, Šmeral Petr, Neumann Ondřej.
Střídající: Dorozlo David, Goj Jaroslav.

Katalánským pořadatelům připravili komplikace v rozpisu ME neúčasti týmů z bývalého východního bloku Bělorusko a Ukrajinu, které v poslední fázi neobdržely vstupní víza a celý turnaj musel být přelosován a na ME startuje pouze 10 týmů.

Český tým tak odehraje všechna svá utkání v Santa Colomě. Z naší čtyřčlenné skupiny postupují do čtvrtfinálových bojů tři celky. Hráči s lvíčkem na prsou se dnes utkají od 16h. s Izraelem a zítra dokončí skupinu utkáním s Norskem. Celá výprava je ubytována v nádherném komplexu Vilar Rural v Sant Hilary a všichni jsou zdravotně v pořádku.