V Praze se o vikendu hrály nižší soutěže .....více v sekci Aktuality

Z webu Trivelu - Klatovy přehrály i s Preslem a Mužíkem v sestavě Gioiu Brno, utkání sledovala slušně zaplněná hala na Čapkově ulici

6.1.2013, 09:58 | vložil: Petr Koseček

Sálový fotbal vstoupil do nového kalendářního roku a Klatovy se představily na domácí palubovce.

V sobotu v podvečer čekaly na příznivce klatovské sálovky dva zápasy na domácí palubovce klatovského Trivelu. Do Klatov zavítal ambiciozní nováček, celek Gioia Brno. Tým postavený na silné hráčské základně FIFA futsalu v jihomoravské metropoli.

V prvním zápasu nastoupili hráči Větřní a pár diváků v hale vidělo zajímavý souboj, ve kterém se Brno ujalo vedení a v poločase vedlo 1:0. Borci z jižních Čech dovedli zápas otočit a třemi brankami rozhodli o zisku třech bodů. Brněnští hráči sice na posledních několik minut předvedli výrazné zlepšení, odměnou jim však byla pouze korekce stavu na 2:3. Tímto výsledkem i přes závěrečný tlak hostů utkání skončilo.

V druhém duelu nastoupili borci Trivelu proti brněnskému celku. A měli mu co oplácet. V Brně totiž Trivel své podzimní utkání prohrál. Zápas se tenkrát výborně povedl Martinu Jandovi, když dovedl vstřelit hattrick. Klatovkého klání se Janda také zúčastnil, ovšem pouze se smetákem v ruce v rámci pořadatelské služby. Odpykává totiž karetní trest ze Slavičína.

Diváky již zcela zaplněná hala viděla začátek utkání s nepřesnostmi na obou stranách, své slabší chvilky si vybral jindy tadičně výborný Hromada. Po vzájemném oťukávání se prosadil klatovský Mužík. Ze vzdálenosti sedmi metrů zamířil po zemi přesně k tyči a Trivel vedl 1:0. Hrálo se opatrně, nikdo nechtěl příliš riskovat, hráči Brna však napadali klatovskou rozehrávku v samém začátku, což způsobovalo Klatovům problémy. V případě ale, že se podařilo rozehrát, dokázali využít otevřené obrany. Po jedné takové akci na jeden dotek přes celé hřiště zachránila hráče Brna horní tyčka brankové konstrukce.
Pak přišla akce A. Presla, který využil svoji rychlost, protáhl se u postranní čáry kolem bránícího hráče, krásně stáhl míč pod sebe, čímž obešel i brankáře a předložil tutovku Milanu Mészárosovi. Za stavu 2:0 se šlo do kabin, i když v posledních minutách měly Klatovy velké štěstí a podržel je Hromada.

Do druhé půle Trivel nevstoupil zrovna štastně, kolem Petrželky se protáhl brněnský hráč a nachytal Hromadu. Brno tak snížilo na rozdíl jediné branky. Dalším problémem byla již 3. načítaná chyba za fauly ve 4. minutě druhého poločasu. Trivel se musel mírnit v osobních soubojích. Velký zápas hrál Petr Mužík a dovedl opět odpovědět. Po individuální akci si posunul míč mezi dvěma brněnskými hráči a v pádu zvýšil na 3:1. Klatovy hrály pod hrozbou šestého faulu (ve 14. minutě jich už měly pět) a Brno cítilo šanci a čím dál víc tlačilo. V důležitém okamžiku v 18. minutě opět všechny předběhl Presl, přihrál před branku, kde byl opět Milan Mészáros a pohodlně upravil na 4:1. Na tuto branku již hosté neodpověděli a do konce utkání se stav nezměnil.

Autor: Martin Štancl