ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Portál Naše Pojizeří - Jilemničtí po dvou turnajích Celostátní ligy klesli na šesté místo .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Svitavský deník - Další čtyři body a jistota play off už je na dosah

zobrazit foto

8.1.2013, 14:33 | vložil: Petr Koseček

Polička /Celostátní liga/ - V předposlední minutě utkání rozhodl Miroslav Vondra o vydřeném vítězství poličského týmu nad nováčkem z Varnsdorfu.

První novoroční pokračování celostátní ligy v sálovém fotbale zavedlo poličské hráče do Jilemnice. Nehráli v optimálním složení, takže byli se ziskem čtyř bodů navýsost spokojeni. Příliš atraktivní podívanou však divákům tentokrát nenabídli, zejména gólově byla hodně „dietní" a v tradičně vyrovnaném měření sil s domácími nepadl ani jeden. Body se ale rozhodně počítají.

J.K. Trans Varnsdorf – VPS Novabrik Polička 1:2 (0:1). Branky: 28. Rada – 17. Šmeral, 39. Vondra. Rozhodčí: Povolný – Sazima. ŽK: 0:1.

Proti poslednímu celku tabulky to pro Poličku měla být teoreticky jednoduchá práce, ale teorie je jedna věc a skutečnost na hrací ploše druhá. Soupeř se proti prvnímu vzájemnému zápasu zlepšil, bylo vidět, že jeho hráči se v lize už otrkali, navíc nastoupil v kvalitnější sestavě a Novabrik měl plné ruce i nohy práce. Sice se díky Šmeralovi ujal v prvním poločase vedení, jenže bojovný nováček po změně stran vyrovnal a ke konci už všechno směřovalo k nečekané remíze. Minutu před koncem se však prosadil Vondra a rozhodl o výhře, které stála nekompletní poličský tým hodně sil.

SK SICO Jilemnice – VPS Novabrik Polička 0:0 (0:0). Rozhodčí: Hradil – Povolný. ŽK: 2:2.

Kdykoli proti sobě nastoupí tito odvěcí rivalové, je to vždy předpoklad vyrovnané, taktické a leckdy nervózní sálovky, v níž moc gólů nepadá. To vše tento zápas splnil. Průběh byl místy hektický, ale narodilo se jenom několik šancí a žádná z nich spolehlivé brankáře Hekeru a Dittricha nepřekvapila. Dělbu bodů tak nakonec soupeři z horní poloviny tabulky vzali jako vcelku spravedlivou.

VPS Novabrik Polička: J. Dittrich st. – T. Švec, Šmeral, Jílek, J. Dittrich ml. – V. Král, Navrátil, Jiří Mužík, Vondra.

František Švec, trenér VPS Novabrik: Vzhledem k tomu, že nám chyběli někteří hráči ze základní sestavy, tak jsem se čtyřmi body z tohoto turnaje spokojen. Od zápasu proti poslednímu Varnsdorfu jsme čekali povinné tři body, ale místo výrazného vítězství jsme nakonec museli být rádi, že bylo alespoň nějaké. Bylo to oproti předpokladům poměrně těžké střetnutí, ale zvládli jsme ho. Proti Jilemnici se potvrdilo, že moc gólů padat nebude a remíza byla zřejmě zasloužená. Určitě je pro nás dobrou zprávou, že se nám ve srovnání se začátkem sezony daří v defenzivě, která nám byla vždycky vlastní. Za poslední čtyři zápasy jsme inkasovali pouze jednou. Horší to je se střeleckou produktivitou, ale věřím, že se to zlepší, až se do sestavy vrátí důležití hráči. Čekají nás ještě tři turnaje, ve hře je osmnáct bodů a chceme si připravit co nejlepší pozici pro čtvrtfinále. Z tohoto pohledu jsou důležitá následující dvě utkání proti soupeřům, kteří jsou za námi.

Celostátní liga – další výsledky 15. a 16. kola: FK Adria Nový Bor – SMR Plus Zlín 1:1 a SK Jerevan Slavičín 2:2, Chemcomex Praha – SMR Plus Zlín 2:0 a SK Jerevan Slavičín 3:1, Gioia Brno – Bombarďáci Větřní 2:3 a SF Trivel Klatovy 1:4, Bomby k tyči Vamberk – SK SICO Jilemnice 1:3 a J.K. Trans Varnsdorf 3:1.

Pořadí: 1. Chemcomex Praha (41 bodů), 2. Slavičín (26), 3. Jilemnice (26), 4. Polička (24), 5. Klatovy (23), 6. Zlín (22), 7. Brno (19), 8. Větřní (17), 9. Vamberk (10), 10. Nový Bor (10), 11. Varnsdorf (6).

Další turnaj je na programu v sobotu 12. ledna, kdy se Polička představí ve sportovní hale v Rokytnici v Orlických horách. Jejími soupeři tam budou družstva Větřní a Klatov.

Autor: Radek Halva
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    23
2. VPS NOVABRIK Polička   22
3. Futsal Zlín   15
4. AC Sparta Praha   14
5. Šakalí hněv Moravská Třebová   14
6. SK SICO SC Jilemnice   14
7. FK Adria Kladno   11
8. Amor Vyškov   9
9. BOMBARĎÁCI Větřní   6
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2018 ČFSF - Futsal | admin: