V Praze se o vikendu hrály nižší soutěže .....více v sekci Aktuality

Krkonošský deník - Futsalisté Jilemnice získali čtyři body

9.1.2013, 15:19 | vložil: Petr Koseček

Jilemnice - Vítěznou branku v duelu s Vamberkem vsítil hrající trenér Pavel Kraus, který se díky deváté trefě v sezoně drží na pátém místě tabulky střelců Celostátní ligy.

Hráči místního Sica v sobotu opět potvrdili skvostnou letošní formu. V domácí hale tentokrát přivítali Vamberk a úřadujícího mistra z Poličky. V prvním turnaji v novém roce nezklamali a na své konto si připsali cenné čtyři body.

Jilemnice – Vamberk 3:1 (1:1)

První zápas měli domácí jasně ve svých rukou. Už ve třetí minutě se dokázal prosadit navrátilec do sestavy Illner. Také v dalším průběhu si Sico vytvářelo nadějné pozice, ale i v těch největších šancích střelci neuspěli. A tak přišel trest v podobě vyrovnání ze sálovky Valáška.

Ve druhé půli již pokračovala Jilemnice v náporu a zaslouženě se dočkala také vítězné branky. Kdo jiný ji mohl vsítit, než kapitán Kraus, jenž se trefil krásnou ranou téměř z nemožného úhlu. Výsledek pak ve 33. minutě ještě uzavřel Šnorbert.

„Měli jsme herně jasně navrch. Trápili jsme se pouze v koncovce, a tak výsledek nakonec ani neukazuje na to, jak bylo utkání jednoznačné. Měli jsme výraznou převahu a zaslouženě jsme si připsali tři body," shrnul předseda jilemnického klubu Milan Szabo.

Branky: 3. Illner, 30. Kraus, 33. Šnorbert – 12. Valášek.

Jilemnice – Polička 0:0

Poté přijel změřit síly do Krkonoš loňský mistr z Poličky. Ve druhém utkání dne se Jilemnice do výraznějšího tlaku nedostala. Duel se odehrál zejména ve středu hřiště, a tak oči takřka stovky fanoušků příliš nepotěšil.

„Polička navíc hrála hodně agresivně. Bohužel vztahy obou týmů jsou nyní rozdílně než v minulosti, a tak utkání bývají hodně vyhecovaná. Hosté mohli být tentokrát rádi, že rozhodčí jejich fauly tolerovali. Já jsem hráče nabádal hlavně k tomu, aby se nenechali vyhecovat a odehráli zápas v klidu," řekl Szabo.

Utkání branku nenabídlo. I šancí bylo poskrovnu. Když už se do nějaké hráči dostali, skvělý zákrok vytasili oba brankáři, a tak výsledek zřejmě odpovídá hernímu nasazení obou stran.

Jilemnice si však díky bodu na třetím místě udržela od soupeře dvoubodový náskok. Příští týden ho bude hájit ve Varnsdorfu.

SK Sico SC Jilemnice: Hekera (Porkert) – Kraus, Vašek, Paulů, Hradecký, Šnorbert, Fišar, Brádle, Illner, Stránský, Smolík.

Ostatní výsledky: Nový Bor – Zlín 1:1, Chemcomex – Zlín 2:0, N. Bor – Slavičín 2:2, Chemcomex – Slavičín 3:1, Větřní – Brno 3:2, Klatovy – Brno 4:1, Varnsdorf – Vamberk 1:3, Varnsdorf – Polička 1:2.

Příští kolo: Jilemnice – N. Bor, Varnsdorf – Nový Bor, Jilemnice – Chemcomex, Vamberk – Větřní, Polička – Větřní, Vamberk – Klatovy, Polička – Klatovy, Varnsdorf – Chemcomex, Brno – Slavičín, Brno – Zlín.

Autor: Jaroslav Pich