ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Veterání Praha berou na šampionátu 50+ ve Španělsku bronz .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Děčínský deník - Tomáš Fichtner má zlatý hattrick

zobrazit foto

28.3.2013, 15:14 | vložil: Petr Koseček

Děčín - Rodák z Děčína letos získal třetí titul mistra Celostátní ligy v sálové kopané.

Tomáš Fichtner, který má v Děčíně své kořeny, si na své konto připsal další skvělý sportovní úspěch.S týmem Chemcomex Praha letos bez porážky prošel Celostátní ligu sálové kopané, a získal tak třetí tuzemský titul. Tomáš mimo jiné hraje nejvyšší futsalovou soutěž za SK Slavii Praha a krajský fotbalový přebor v dresu Jiskry Modré.

„Naším dalším týmovým cílem je úspěch na turnaji Ligy mistrů," říká Fichtner.

Pražský tým, který byl letos velmi suverénní, se na trůn vrátil po roční odmlce. „Celkově jsem získal třetí titul za čtyři roky. Nevyšlo nám to akorát v minulé sezóně, když jsme zklamali v závěrečném turnaji Final Four," vzpomíná čtyřiadvacetiletý sportovec.

Titul byl okořeněn i faktem, že Chemcomex v celé sezóně ani jednou neprohrál. „Před sezónou jsme si dali jasný cíl. Chtěli jsme titul, který nám minulý rok unikl. A to, že jsme za celou sezónu ani jednou neprohráli, byla už jen taková třešnička na dortu. A chutnala velmi sladce," zdůraznil Fichtner.

Pražský celek navíc přidal ještě další cennou trofej. „Neporazitelnost jsme protáhli následně i na finálovém turnaji Českého poháru, kde jsme suverénně vyhráli," přibližuje děčínský rodák.

Nyní má Fichtner s celým týmem jasný cíl uspět na mezinárodní scéně. „V květnu odjíždíme na Ligu mistrů, kterou pořádá běloruský Gomel, jenž nás minulý rok ve finále této soutěže porazil na penalty. Budeme tam odjíždět s nejvyšším cílem, ale víme, že to tam bude hodně těžké a specifické," hledí Fichtner do budoucnosti.

Sám ale letos neměl zdravotně vydařenou sezónu. „Mám z ní smíšené pocity. První část jsem hodně laboroval s naraženou patou, která mne ve hře hodně indisponovala. V playoff už jsem byl stoprocentně připraven a z této fáze sezóny mám docela dobrý pocit. Nerad se ale hodnotím, od toho by tu měli být jiní," přiznává Fichtner.

A jaké další cíle má tento děčínský všestranný sportovec? „Těch cílů je ještě opravdu hodně. Ale nejbližším je určitě vyhrát Ligu mistrů v Bělorusku. V srpnu se pak chci dostat do závěrečné nominace české reprezentace, která odjíždí na Světové hry neolympijských sportů do kolumbijského Cali," dodal Tomáš Fichtner.

Autor: Jaroslav Zeman
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   30
3. AC Sparta Praha   26
4. FK Adria Kladno   24
5. Futsal Zlín   24
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   19
7. SK SICO SC Jilemnice   18
8. BOMBARĎÁCI Větřní   14
9. Amor Vyškov   12
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 4:1 (1:1)
O 3- místo:
Polička - Adria 2:1 (0:0)
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 3:1 (body 6:0)
Polička - Sparta 0:1 (body 3:6)
Čtvrfinále:
Chemcomex - Vetřní 1:0 (z 2:0)
Polička - Jilemnice 4:1 (z 2:0)
Sparta - Sakali 3:2 (z 2:1)
Kladno - Zlín 4:3(p) (z 2:1)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2018/19
Skupina A
Skupina B
Play Off

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2019 ČFSF - Futsal | admin: