ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


V Praze se o vikendu hrály nižší soutěže .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Schůzka mezi představiteli UEFS a AMF

zobrazit foto

12.4.2013, 11:25 | vložil: Milan Semmler

V katalánské metropoli Barceloně proběhla ve středu pracovní schůzka mezi vedením evropské federace zastoupené jejím prezidentem panem Achumianem a výkonným ředitelem AMF panem Manuelem Sanchezem, který je současně prezidentem kolumbijského futsalového svazu. Předmětem setkání byla organizace světových soutěží ve futsale AMFv tomto roce.

Prvním bodem mítinku byla diskuse o účasti na Světových hrách v Cali, který se uskuteční od 25. do 30. července tohoto roku. Pan Manuel Sanchez potvrdil účast 12 mužských týmů, které budou hrát v rámci ukázkových sportů. Evropa má zajištěna 4 místa na základě výsledků posledního mistrovství Evropy, a protože belgický svaz svou účast nepotvrdil, bude evropská část zahrnovat naši reprezentaci, Rusko, Katalánsko a Bělorusko. Dalšími kvalifikujícími se družstvy jsou: Kolumbie, Paraguay, Uruguay, Brazílie a Venezuela z Jižní Ameriky, vítěz středoamerické kvalifikace, Kongo a vítěz asijsko - australské kvalifikace. Turnaj bude odehrán ve třech skupinách po čtyřech účastnících, vítězové a nejlepší z druhých týmů postoupí do semifinále.

Dalším bodem diskuse byla organizace 2. mistrovství světa žen, které proběhne od 6. do 17. listopadu také v Kolumbii. Mistrovství se zúčastní 16 týmů rozdělených do čtyř skupin. Nás může potěšit, že česká reprezentace bude nasazena v prvním losovacím koši společně s domácí Kolumbií, obhájkyněmi titulu z Katalánska a nejlepším jihoamerický týmem. Losování proběhne 23. července v Bogotě. Již z nasazení je zřejmé, jakou skupinu jsme na posledním MS museli absolvovat, protože všechna tři družstva z této skupiny jsou mezi nejvýše nasazenýmí týmy pro následující MS. Evropa bude zastoupena čtyřmi týmy – kromě nás ještě Rusko, Katalánsko a jeden ze dvojice Itálie/Francie.

Na závěr schůzky proběhlo losování Ligy mistrů v běloruském Gomelu. Náš tým byl společně s finalisty loňského ročníku evropských pohárů – Gomelem, Dinamem Moskva a Cannes nasazen do prvního losovacího koše a zbyla na něj skupina D společně s lotyšskou Rigou a katalánským Rippollem. Do čtvrfinále postoupí dva celky z každé skupiny. Turnaj se uskuteční od 14. do 18. května.

Chtěl bych pochválit a poděkovat vedení katalánské federace za perfektní organizaci společného pracovního setkání a věřím, že na sportovním poli naše týmy předvedou, že patří nejen mezi evropskou, ale i světovou špičku.Facebook


Hrej s námi


UEFS AMF
Bison Sportswear


Celostátní liga 2017/18
1. Futsal Zlín   12
2. CHEMCOMEX Praha    9
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   9
4. VPS NOVABRIK Polička   9
5. BOMBARĎÁCI Větřní   6
6. AC Sparta Praha   3
7. SK SICO SC Jilemnice   0
8. FK Adria Dobříč   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2017 ČFSF - Futsal | admin: