ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Portál Naše Pojizeří - Jilemničtí po dvou turnajích Celostátní ligy klesli na šesté místo .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Schůzka mezi představiteli UEFS a AMF

zobrazit foto

12.4.2013, 11:25 | vložil: Milan Semmler

V katalánské metropoli Barceloně proběhla ve středu pracovní schůzka mezi vedením evropské federace zastoupené jejím prezidentem panem Achumianem a výkonným ředitelem AMF panem Manuelem Sanchezem, který je současně prezidentem kolumbijského futsalového svazu. Předmětem setkání byla organizace světových soutěží ve futsale AMFv tomto roce.

Prvním bodem mítinku byla diskuse o účasti na Světových hrách v Cali, který se uskuteční od 25. do 30. července tohoto roku. Pan Manuel Sanchez potvrdil účast 12 mužských týmů, které budou hrát v rámci ukázkových sportů. Evropa má zajištěna 4 místa na základě výsledků posledního mistrovství Evropy, a protože belgický svaz svou účast nepotvrdil, bude evropská část zahrnovat naši reprezentaci, Rusko, Katalánsko a Bělorusko. Dalšími kvalifikujícími se družstvy jsou: Kolumbie, Paraguay, Uruguay, Brazílie a Venezuela z Jižní Ameriky, vítěz středoamerické kvalifikace, Kongo a vítěz asijsko - australské kvalifikace. Turnaj bude odehrán ve třech skupinách po čtyřech účastnících, vítězové a nejlepší z druhých týmů postoupí do semifinále.

Dalším bodem diskuse byla organizace 2. mistrovství světa žen, které proběhne od 6. do 17. listopadu také v Kolumbii. Mistrovství se zúčastní 16 týmů rozdělených do čtyř skupin. Nás může potěšit, že česká reprezentace bude nasazena v prvním losovacím koši společně s domácí Kolumbií, obhájkyněmi titulu z Katalánska a nejlepším jihoamerický týmem. Losování proběhne 23. července v Bogotě. Již z nasazení je zřejmé, jakou skupinu jsme na posledním MS museli absolvovat, protože všechna tři družstva z této skupiny jsou mezi nejvýše nasazenýmí týmy pro následující MS. Evropa bude zastoupena čtyřmi týmy – kromě nás ještě Rusko, Katalánsko a jeden ze dvojice Itálie/Francie.

Na závěr schůzky proběhlo losování Ligy mistrů v běloruském Gomelu. Náš tým byl společně s finalisty loňského ročníku evropských pohárů – Gomelem, Dinamem Moskva a Cannes nasazen do prvního losovacího koše a zbyla na něj skupina D společně s lotyšskou Rigou a katalánským Rippollem. Do čtvrfinále postoupí dva celky z každé skupiny. Turnaj se uskuteční od 14. do 18. května.

Chtěl bych pochválit a poděkovat vedení katalánské federace za perfektní organizaci společného pracovního setkání a věřím, že na sportovním poli naše týmy předvedou, že patří nejen mezi evropskou, ale i světovou špičku.
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    23
2. VPS NOVABRIK Polička   22
3. Futsal Zlín   15
4. AC Sparta Praha   14
5. Šakalí hněv Moravská Třebová   14
6. SK SICO SC Jilemnice   14
7. FK Adria Kladno   11
8. Amor Vyškov   9
9. BOMBARĎÁCI Větřní   6
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2018 ČFSF - Futsal | admin: