ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Rusko slaví první historickou výhru na Světových hrách ICAS .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Trenéři reprezentace dnes oznámili nominaci pro Světové hry v Kolumbii, tam nakonec odcestuje dvojice brankářů a deset hráčů

zobrazit foto

28.6.2013, 20:19 | vložil: Petr Koseček

Reprezentační trenéři Aleš Štorc a Petr Šmeral dnes oznámili konečnou nominaci na Světové hry (World Games), které se konají již za měsíc v Kolumbii a české futsalisty čekají v jejich základní skupině ve městě Buga celky Argentiny, Kanady a Ruska.

Stavitelé národního týmu určitě neměli jednoduchou situaci, neboť musel vybrat pouze dvanáctku hráčů, z toho dva brankáře a 10 hráčů do pole. Takové jsou regule světových akcí, kdy pořadatelé hradí poplatky pouze za 15 členů výpravy.


Historickou událostí pro futsal AMF bude účast naší mužské reprezentace na Světových hrách neolympijských sportů konaných v červenci 2013 v kolumbijském Cali. Zde bude sálový fotbal - futsal zařazen jako ukázkový sport s tím, že se pokusí o zařazení do stálého programu těchto her. Česká reprezentace je jedním ze tří evropských celků, které si účast v Kolumbii zajistily druhým místem na loňském Mistrovství Evropy v Bělorusku. V turnaji hraném v kolumbijském městě Buga startuje celkem dvanáct světových týmů z pěti kontinentů a český tým se pokusí o postup do semifinálových bojů.


„První vrcholnou akcí české reprezentace bude naše červencová účast na Světových hrách v Kolumbii, následovat bude květnové mistrovství Evropy v Praze a k tomu všemu také směřovala naše příprava. Proto jsme na závěrečné soustředění do Jilemnice kromě hráčů A týmu pozvali i mladíky z reprezentační jedenadvacítky, " řekl úvodem reprezenační trenér Aleš Štorc.

Prvním nominačním oříškem byl výběr brankářské dvojice pro Světové hry, neboť česká reprezentace disponuje v této chvíli hned trojicí vyrovnaných brankářů. „Černý Petr nakonec padl na Ondřeje Soukeníka, ale jedná se o velmi kvalitního zlínského gólmana, který ještě na dalších akcích určitě dostane šanci. Kdyby bylo na mne, tak bych vzal všechny tři brankáře, neboť program Světových her bude hodně náročný, ale třetí gólman se prostě na soupisku už nevešel, " okomentoval tuto situaci Aleš Štorc.

„Ještě složitější bylo ale vybrat desítku hráčů pro Kolumbii, kde jsme společně s Petrem Šmeralem vybírali hráče podle jednotlivých postů a sestavu jsme tvořili pomalu jako mozaiku kamínek po kamínku. Do nominace se nakonec nevešli futsalisté, kteří mají v sobě velký potencionál a pocházejí z úspěšné jedenadvacítky, ale přeci jen jim schází ještě určité zkušenosti na mezinárodním poli. I tak ale hráči jako Tomáš Haloda, Tomáš Abrhám, Václav Cais nebo Bohumír Doubravský mají před sebou velkou budoucnost a mohou se stát lídry reprezentace třeba už na květovém evropském šampionátu v Praze, " prozradil nám reprezentační kouč.

„Dlouho jsme se také rozhodovali také o postu pivota, kde před jilemnickým universálem Pavlem Krausem dostal nakonec přednost levonohý zlínský kanonýr Tomáš Ulman. V kontaktu jsme byli i s Ondřejem Stojaníkem, který by mohl v Kolumbii pomoci svými zkušenostmi a také s klatovským Petrem Mužíkem, který se v celostátní lize řadí mezi nejlepší hráče a určitě dostane v národním týmu ještě svoji příležitost, " dodal Aleš Štorc.

„Soustředění v Jilemnici nám ukázalo, že český sálový fotbal má o svoji budoucnost postaráno a jména jako Ovčačík, Sop, Cenek, Slobodian nebo Bialek určitě ještě uslyšíme a mladíci to mohou dokázat hned na listopadovém mistrovství Evropy U 21 v Belgii, " řekl závěrem kouč národního týmu.

Nominace národního týmu pro Světové hry v Kolumbii:

Martin Mareš, Petr Šnídl, Ondřej Havrda, Tomáš Fichtner, Miroslav Rott a Michal Holeček (všichni Chemcomex Praha), Aleš Hekera, Marek Srkal (oba Sico Jilemnice), Josef Cieslar (Premium Stonava), Josef Havel (Gioia Brno), Tomáš Ulman (Zlín) a Roman Netolický (Polička).
Celostátní liga 2019/2020
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2019 ČFSF - Futsal | admin: