Rozhovor s reprezentačním trenérem Alešem Štorcem .....více v sekci Aktuality

Světové hry: Den třetí – přátelské utkání s Austrálií

26.7.2013, 01:38 | vložil: Milan Semmler

Dnes dopoledne jsme absolvovali lehký trénink v místní katolické škole. Po obědě proběhla oficiální schůzka mezi vedoucími družstev a organizačním výborem reprezentovaným prezidentem kolumbijské federace panem Manuelem Sanchezem. Odpoledne jsme sehráli přátelské utkání s Austrálií. Jednalo se o modelové utkání na 2 x 25 minut hrubého času. Hned při úvodním střídání nás soupeř překvapil, když dokázal využít zaváhání v naší obraně a vstřelil úvodní gól utkání. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Vyrovnat se nám podařilo v šesté minutě, kdy jednu z povedených kombinací zakončil tvrdou střelou pod břevno Marek Srkal. Další gól přidal tvrdou střelou z 15 metrů kapitán Petr Šnídl a následně zakončil krásnou kombinaci Míra Rott. Poločasové skóre 4:1 uzavřel po střele ze secvičeného autu opět kapitán Petr Šnídl. Druhá půle pak přinesla srovnání hry. Měli jsme několik šancí, které však brankář Austrálie dokázal zlikvidovat. I soupeř měl několik vyložených šancí, včetně dvou samostatných nájezdů na Martina Mareše, který však všechny šance dokázal eliminovat. V samotném závěru ještě dokázali Australané snížit na po odražené střele na konečných 4:2. Utkání splnilo svůj účel a ukázalo nám jak naše přednosti, tak i mezery v obranné i útočné činnosti.
Zítra nás čeká ostrý vstup do turnaje, když v 15 hodin místního (22 středoevropského) času budeme hrát proti třetímu celku světa – Argentině. Uděláme všechno pro co nejlepší výsledek. Držte nám palce. Z Kolumbie vás zdraví všichni účastníci výpravy.