Rozhovor s reprezentačním trenérem Alešem Štorcem .....více v sekci Aktuality

Po včerejší prohře prohře 1:5 s Argentinou dnes výhra 5:2 nad Kanadou

27.7.2013, 20:26 | vložil: Milan Semmler

Dnešní utkání se nám podařilo odehrát mnohem lépe než včerejší. Nastoupili jsme proti velice silnému týmu Kanady, v jehož dresy nastupuje několik naturalizovaných hráčů jihoameričenů. Utkání začalo ve velice svižném tempu a především na nás dolehla psychicky včerejší krutá porážka s Argentinou. Dlouho jsme se nemohli vymanit z tlaku Kanady. Zhruba v polovině poločasu jsme však začali soupeře přehrávat a výsledkem byla úvodní branka, kterou vstřelil ze střední vzdálenosti Petr Šnídl. Skóre 1:0 vydrželo až do poločasu. Začátek druhé půle opět vyzněl v náš prospěch a po signálu z trestného kopu zvýšil hodně šťasnou střelou Marek Srkal na 2:0. Soupeře naše branka hodně nabudila, protože věděl, že již nemá, co ztratit. Vrhl všechny síly do útoku a dostal nás pod velký tlak, který vyústil nejprve ve snížení na 2:1, když jsme nedokázali eliminovat vysoký míč ve vlastním trestném úzení a soupeř hlavičkovým lobem nejprve snížil na 2:1 a pak za 30s z trestného kopu z hranice trestného území vyrovnal na 2:2. Ve 13. minutě druhého poločasu se začínalo opět od nuly, útoky se přelévaly z jedné strany na druhou. Štěstěna se nakonec přiklonila na naši stranu, když průnik po pravé straně Pepy Havla a nástřel před branku si vracející se kanadský obránce srazil do vlasní branky. Za půl minuty jsme zvýšili na 4:2, když se krásně na pivotu uvolnil Michal Holeček a prostřelil hostujícího brankáře. Naši skvělou tříminutovku zakončil po krásné kombinaci po ose Šnídl, Rott, Holeček a zpátky na Míru Rotta doklepával do opuštěné branky Tomáš Fichtner. Utkání se pak dohrávalo v poněkud nervóznější atmosféře, ale konečné vítězství 5:2 jsme si již vzít nenechali. Zítra nás čeká poslední utkání ve skupině proti velice silnému Rusku.