Rusko slaví první historickou výhru na Světových hrách ICAS .....více v sekci Aktuality

Na závěr výhra nad Ruskem 4:3

28.7.2013, 20:20 | vložil: Milan Semmler

Dnes jsme nastoupili ke svému poslednímu utkání na Světových hrách proti našemu tradičnímu soupeři - Rusku. Utkání začalo naší velkou iniciativou, která vyústila v úvodní gól, který vstřelil dorážkou z bezprostřední blízkosti Míra Rott po vyražené krásné střele od Petra Šnídla. Soupeř byl tímto úvodem očividně vyveden z míry, následovala série našich vyložených šancí, z nichž jsme však nedokázali zvýšit. V polovině poločasu se přece jen hra srovnala a Rusové dokázali využít zaváhání v naší obraně a vyrovnat na 1:1. V 16. minutě přišly naše chvíle. Nejprve jsme agresivní hrou vybojovali trestný kop ze střední vzdálenosti, rozběhli secvičený signál, ale k překvapení všech Petr Šnídl zvolil přímou střelu na branku a prostřelil překvapeného brankáře Ruska. Další gól jsme přidali ani ne za 20 vteřin, když výborně bránící Roman Netolický vypíchl míč na polovině hřiště a po samostatném úniku zvýšil střelou podél brankáře na poločasových 3:1.
Úvod druhého poločasu začali velkým tlakem Rusové, kteří využili naši chybu v rozehrávce a střelou z bezprostřední blízkosti snížili na 3:2. Rusům narostla křídla a bylo jich z ničeho nic plné hřiště. Jen díky skvělým zákrokům Martina Mareše a také dávce štěstí jsme drželi vedení 3:2. Když jsme se dokázali vymanit z tlaku, tak se nám podařilo opět udeřit. Z nevinně vyhlížejícího rohu se v 15. minutě na 9 metrech dostal míč na volej Ondry Havrdy a ten nechytatelnou bombou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Soupeř byl naším gólem viditelně zaskočen, Do hry jej opět dostala standardní situace, když Rusové rozehráli přímý kop a nepokrytý hráč na zadní tyči dokázal jednoduše tři minuty před koncem snížit na 4:3. Poté se Rusové vybičovali k velkému tlaku, ale naše pozorná obrana již dokázala odolat a po závěrečném hvizdu mohly propuknout zasloužené vítězné ovace. Obsadili jsme druhé místo ve skupině se stejným počtem bodů jako Argentina a dokázali jsme, že i na světovém fóru je třeba s námi počítač.
Osobně bych chtěl všem hráčům a trenérům Petrovi Šmeralovi a Alešovi Štorcovi poděkovat za vzornou přípravu a reprezentaci a věřím, že i na následujícím domácím evropském šampionátu potvrdíme své postavení ve světovém futsale AMF.