ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Rozhovor s reprezentačním trenérem Alešem Štorcem .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Na závěr výhra nad Ruskem 4:3

zobrazit foto

28.7.2013, 20:20 | vložil: Milan Semmler

Dnes jsme nastoupili ke svému poslednímu utkání na Světových hrách proti našemu tradičnímu soupeři - Rusku. Utkání začalo naší velkou iniciativou, která vyústila v úvodní gól, který vstřelil dorážkou z bezprostřední blízkosti Míra Rott po vyražené krásné střele od Petra Šnídla. Soupeř byl tímto úvodem očividně vyveden z míry, následovala série našich vyložených šancí, z nichž jsme však nedokázali zvýšit. V polovině poločasu se přece jen hra srovnala a Rusové dokázali využít zaváhání v naší obraně a vyrovnat na 1:1. V 16. minutě přišly naše chvíle. Nejprve jsme agresivní hrou vybojovali trestný kop ze střední vzdálenosti, rozběhli secvičený signál, ale k překvapení všech Petr Šnídl zvolil přímou střelu na branku a prostřelil překvapeného brankáře Ruska. Další gól jsme přidali ani ne za 20 vteřin, když výborně bránící Roman Netolický vypíchl míč na polovině hřiště a po samostatném úniku zvýšil střelou podél brankáře na poločasových 3:1.
Úvod druhého poločasu začali velkým tlakem Rusové, kteří využili naši chybu v rozehrávce a střelou z bezprostřední blízkosti snížili na 3:2. Rusům narostla křídla a bylo jich z ničeho nic plné hřiště. Jen díky skvělým zákrokům Martina Mareše a také dávce štěstí jsme drželi vedení 3:2. Když jsme se dokázali vymanit z tlaku, tak se nám podařilo opět udeřit. Z nevinně vyhlížejícího rohu se v 15. minutě na 9 metrech dostal míč na volej Ondry Havrdy a ten nechytatelnou bombou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Soupeř byl naším gólem viditelně zaskočen, Do hry jej opět dostala standardní situace, když Rusové rozehráli přímý kop a nepokrytý hráč na zadní tyči dokázal jednoduše tři minuty před koncem snížit na 4:3. Poté se Rusové vybičovali k velkému tlaku, ale naše pozorná obrana již dokázala odolat a po závěrečném hvizdu mohly propuknout zasloužené vítězné ovace. Obsadili jsme druhé místo ve skupině se stejným počtem bodů jako Argentina a dokázali jsme, že i na světovém fóru je třeba s námi počítač.
Osobně bych chtěl všem hráčům a trenérům Petrovi Šmeralovi a Alešovi Štorcovi poděkovat za vzornou přípravu a reprezentaci a věřím, že i na následujícím domácím evropském šampionátu potvrdíme své postavení ve světovém futsale AMF.
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   30
3. AC Sparta Praha   26
4. FK Adria Kladno   24
5. Futsal Zlín   24
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   19
7. SK SICO SC Jilemnice   18
8. BOMBARĎÁCI Větřní   14
9. Amor Vyškov   12
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 4:1 (1:1)
O 3- místo:
Polička - Adria 2:1 (0:0)
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 3:1 (body 6:0)
Polička - Sparta 0:1 (body 3:6)
Čtvrfinále:
Chemcomex - Vetřní 1:0 (z 2:0)
Polička - Jilemnice 4:1 (z 2:0)
Sparta - Sakali 3:2 (z 2:1)
Kladno - Zlín 4:3(p) (z 2:1)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2018/19
Skupina A
Skupina B
Play Off

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2019 ČFSF - Futsal | admin: