ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Pro kamaráda Václava ... .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Největší republikový sportovní portál Sport.cz - Předseda ČFSF Milan Semmler chce posunout sálový fotbal ještě o patro výše

zobrazit foto

17.8.2013, 21:30 | vložil: Petr Koseček

Zde je článek z portálu www.sport.cz

Po návratu ze Světových her v Kolumbii jsme vyzpovídali předsedu České federace sálového fotbalu - futsalu Milana Semmlera, který zhodnotil úspěšné vystoupení české reprezentace na jihoamerické půdě a nastínil další úkoly českého sálového fotbalu - futsalu. Zejména organizaci květnového mistrovství Evropy v roce 2014, které proběhne v Praze a v Jilemnici. Ještě předtím ale bude startovat reprezentační jedenadvacítka na říjnovém mistrovství Evropy v Belgii a ženská futsalová reprezentace odletí v listopadu tohoto roku na mistrovství světa do Kolumbie.Jak hodnotí předseda ČFSF s mírným odstupem času Světové hry v Kolumbii?

Vystoupení našeho týmu hodnotím ze dvou úhlů pohledu - co jsme dokázali a kde jsou naše hranice. Dokázali jsme být prvním týmem za jihoamerickými družstvy, což je nepochybně obrovský úspěch. Ale z mého pohledu to neznamená, že nemáme na víc. Skončili jsme šestí na světě, ale osobně věřím, že máme potenciál být i v tomto měřítku daleko výše. Myslím si, že naším problémem není kvalita týmu, ale až přehnaný psychologický respekt. Vůbec to neznamená, že bych neuznával kvalitu soupeřů, ale zdá se mi, že nedokážeme prodat svou herní sílu. Pokud se má náš futsal posunout výše, musíme být natolik vnitřně silní, že ne my, ale náš soupeř (jakýkoli) bude cítit respekt z kvality naší hry. Nebojme se své síly a svého potenciálu, který máme a prodejme jej nejen v Evropě, ale i ve světě.


Celostátní liga bude mít opět jen 11 účastníků, co na to říkáte?

Určitě mě to netěší, ale taková je realita. Hodně mě mrzí neúčast Klatov, protože tam kluci vždycky odváděli to nejlepší. Myslím si, že i všichni klatovští svého odstoupení budou litovat. Naopak mě nesmírně těší návrat Stonavy, stejně jako jsem byl rád, že se před dvěmi lety vrátil Slavičín a navázal na své tradice. Dnešní doba je plná změn, krásným příkladem je zapojení Brna a věřím, že i Vysoké Mýto a Hradec Králové nebudou jen "jednoročním hostem" naší ligy. Osobně bych chtěl ještě poděkovat Milanovi Szabovi, protože si to možná málokdo uvědomuje, ale SICO je jediným účastníkem ligy, který odehrál její všechny dosavadní ročníky. A udržet náš sport 17 let na nejvyšší úrovni znamená obrovské zapálení a ochotu mu obětovat první i poslední.Jak probíhá příprava ženské reprezentace na listopadové MS v Kolumbii?

Příprava je věcí trenérů, takže tento dotaz by měl směřovat spíše k nim. Můj názor je tento - máme potenciálně asi nejlepší generaci hráček, která je schopna dokázat uhrát slušný světový výsledek. Jesliže u mužů vidím "externí barieru" pro dosažení nejvyšších cílů, u holek ji cítím spíše jako "interní". Chci věřit, že pro úspěch na mistrovství světa udělají všechno. Finální krok je ale jen a pouze na nich.Jakým způsobem se připravuje U-21 pro podzimní mistrovství Evropy v Belgii?

Opět dotaz pro trenéry. Za svaz mohu zodpovědně prohlásit, že U-21 je naším klenotem, protože představuje novou krev v našem futsalu. Je nesmírně potěšující vidět, kolik máme talentovaných futsalistů, kteří tvoří základ naší budoucnosti. Pokud se podíváme na současnou mužskou reprezentaci a srovnáme ji s hráči ME v Třeboni, vidíme, že její hráči tvoří základní kameny dnešní dospělé reprezentace. Viděl jsem U-21 a jejich zápas s A-týmem před odjezdem na Světové hry, a je opravdu potěšující sledovat, kolik perfektních mladých futsalistů máme pro repre k dispozici.Probíhá už příprava květnového mistrovství Evropy v České republice?

V obecné organizační rovině je ME zajištěno. Hrát se bude v Praze a v Jilemnici ve třech skupinách po třech úřastnících, následovat bude pražské play off počínaje čtvrtfinálovými zápasy. ME se uskuteční od 19. do 25. května 2014, hlavní část bude odehrána v Praze.Mistrovství světa v roce 2015 bude v Bělorusku, jak hodnotíte toto rozhodnutí AMF?

Je to obrovská výzva pro Evropu. Naše týmy si vždycky stěžovaly na tlak z Jižní Ameriky, teď si už však nebude nač stěžovat. Máme (Evropa) jedinečnou příležitost ukázat svou vlastní sílu. Byl bych velice potěšen, kdyby následující mistr světa měl sídlo v libovolné evropské zemi. Věřím, že ME v Praze, které bude zároveň kvalifikací na MS v Bělorusku, bude pro náš tým úspěšné a i my se popereme o pomyslnou korunu nejlepšího týmu světa.


Jak prožívá zaslouženou dovolenou předseda ČFSF?

Zažil jsem spoustu krásných okamžiků v Kolumbii a teď se chystám na týdenní soukromý relax. Pak už bude nutné opět začít tvrdě pracovat.
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Čtvrfinále:
Chemcomex-Jilemnice 10:2 (z 1:0)
Polička-Kladno 1:2 (z 0:1)
Zlín-Sakali 8:2 (z 1:0)
Sparta-Vetřní 3:0 (z 0:1)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: