Veteráni Praha berou na šampionátu 50+ ve Španělsku bronz .....více v sekci Aktuality

Českokrumlovský deník /FOTO - Bombarďáci Větřní doma padli s Adrií Nový Bor a potrápili ligového lídra

17.12.2013, 15:08 | vložil: Petr Koseček

Na obrannou hráz novoborské Adrie nenašli Bombarďáci v prvním utkání účinný recept a kvalitnímu soupeři nedokázali vstřelit branku. V této chvíli se neprosadil ofenzivní Jiří Babouček, který právě ztroskotal na novoborském Tomáši Kloubkovi.

Český Krumlov - V českokrumlovské hale větřínští futsalisté nad pražským mistrem v půli nečekaně vedli již o dva góly, ale nakonec vyšli naprázdno a klesli v průběžné tabulce na osmé místo.

Sobotní podvečer byl v českokrumlovské městské sportovní hale zasvěcen špičkovému sálovému fotbalu, když se zde odehrály další dva zápasy základní části první celostátní ligy futsalu.

Okresní zástupce ve žlutočerných barvách celku Bombarďáci Větřní přivítal tentokrát dva týmy ze špičky pořadí s cílem obrat favority o nějaký ten bodík. To se však v partiích s novoborskou Adrií a mistrovským pražským Chemcomexem nepovedlo, a tak si Jihočeši v průběžném pořadí pohoršili ze sedmého na osmé místo.

1. zápas: Bombarďáci Větřní – Nový Bor 0:2 (0:1), branky: 11. Hafenrichter, 39. Abrhám.

V prvním zápase sice měli opticky více ze hry domácí, ale hostům se dařila taktika hrát ze zabezpečené obrany a hrozit z rychlých kontrů. Jeden z nich se Adrii v polovině prvního dějství vydařil – a hosté vedli. Veškeré snahy Bombarďáků potom ztroskotávaly na neprostupné obraně v čele s gólmanem Konečným, který nakonec vychytal čisté konto. Hosté pak necelé dvě minuty před koncem po sólu Abrháma přidali pojistku.

2. zápas: Bombarďáci Větřní – Chemcomex Praha 2:5 (2:0), branky: 12. Grznárik, 17. M. Svoboda – 23. Šnídl, 25. Rott, 34. Šafránek, 37. a 38. Blabla.

Úřadujícího šampiona Bombarďáci málem zaskočili. Herní převaha sice byla od začátku na straně hostujícího favorita, ale stavem v první půli hýbali pouze domácí. Nejprve Grznárik šikovnou tečí prudkého nákopu brankáře Cáby poslal černožluté do vedení a za pět minut z přečíslení dvou na jednoho propasíroval pod tělem hostujícího brankáře Sochůrka míč do sítě Martin Svoboda – 2:0. Tento stav pak domácí udrželi až do pauzy, a to zejména díky výbornému Cábovi, jenž předvedl několik vynikajících zákroků. Naděje na velké překvapení však po obrátce vzala za své. Nejprve kouzlo domácího brankáře odčaroval hostující kapitán Šnídl a vzápětí nechytatelnou bombou do šibenice Chemcomex srovnal. Po rychlé akci potom hosté ve 34. minutě dokonali obrat a v závěru pak ještě výhru dvěma dalšími slepenými góly zpečetili – 2:5.

Sestava Bombarďáků Větřní: Cába – Sláma, Grznárik, Beránek, Bordač, Ginzel, Cais, M. Svoboda, Soukup, Babouček.

Další výsledky 11. a 12. kola: Gioia Brno – Stonava 4:1, Zlín – Slavičín 6:2, Stonava – Slavičín 3:0, Zlín – Brno 3:6, Jilemnice – Polička 1:2, Jilemnice – Vysoké Mýto 3:1.
Do Krkonoš

Jak již bylo řečeno, Bombarďáci Větřní po tomto dvojkole klesli na samou hranu postupové čtvrtfinálové osmičky. Sen o kýžené účasti v play off budou Větřínští znovu přiživovat už tuto sobotu 21. prosince, kdy zamíří až do Podkrkonoší.

V jilemnické sportovní hale čekají Jihočechy velice důležité souboje s celky z dolní poloviny průběžné tabulky, a to nejprve s beznadějně posledním nováčkem z Hradce Králové a potom s domácím nyní bodově vyrovnaným a průběžně sedmým týmem Sico Jilemnice.

Autor: Karel Vosika