Premium Stonava znovu vyhrálo ve španělském Lloret de Mar evropský veteránský klubový šampionát 40+ .....více v sekci Aktuality

Krkonošský deník - Marek Srkal režíroval důležité vítězství Sica

23.12.2013, 14:02 | vložil: Petr Koseček

Jilemnice - Poslední turnaj roku na domácí palubovce místní oddíl v republikové soutěži sálových fotbalistů zvládl na výbornou. V jediném svém utkání přehrál Větřní, kterému tak oplatil porážku z jeho haly. Díky zisku tří bodů Jilemnice stráví Vánoce na osmém místě, tedy na posledním, které zaručuje účast v závěrečném play off.

Jilemnice – Větřní 6:2 (4:1)

O důležitosti utkání se hráči nemuseli před úvodním hvizdem dlouho bavit. Soupeři totiž pohybují právě na hraně postupu do závěrečné fáze.
Domácí oddíl, který se v dosavadním ročníku spíše trápí, nastoupil s grácií. V silném složení hrál na palubovce prim a i když bylo utkání opticky vyrovnané, měla Jilemnice navrch.

Do vedení šla už v 5. minutě, kdy se střelou ze střední vzdálenosti šťastně prosadil Srkal. Následně hosté sice vyrovnali, když předvedli nádhernou kombinační akci, ale zbytek utkání už patřil Jilemnici.

Ještě do poločasu Sico rozhodlo. Ve 14. minutě mu vrátil Srkal vedení, špatnou rozehrávku Větřní pak potrestal Šnorbert a když těsně před poločasovým oddechem uzavřel hattrick Srkal střelou do odkryté svatyně, šli domácí do kabin výrazně veselejší.

Hráči Větřní se po změně stran snažili hrát aktivně, ale když se trefil mládežnický reprezentant a čerstvý mistr Evropy do 21 let ze Španělska Lukáš Brádle, nebylo co řešit. Vedení 5:1 se ztrácí hodně výjimečně.

V poslední desetiminutovce přidaly oba celky po jedné brance. Potěšení fanoušci se tak mohli radovat nejen ze zisku tří bodů, ale konečně také z pohledné hry domácích.

„V posledních týdnech se naše hra zlepšuje, navíc dobře zapadli i noví hráči. Na minulém turnaji jsme ještě výraznější úspěch nezaznamenali, ale v sobotu jsme hráli opravdu hezkou sálovku a zaslouženě jsme zvítězili. Větřní přitom přijelo v silné sestavě plné reprezentantů, kterou když jsem viděl, nebylo mi úplně nejlépe. Ale my jsme hráli opravdu dobře. Vynikal hlavně střelec čtyř branek Srkal, ke kterému se přidali i ostatní hráči. Musím říct, že jsme od Větřní dostali takový dárek k Vánocům, protože soupeř nám i spoustu branek daroval sám. Ale bylo to zasloužené vítězství," řekl k zápasu předseda a trenér domácího mužstva Milan Szabo.

Do konce základní části letošního ročníků zbývají všem týmům odehrát čtyři turnaje. Jilemnice má oproti ostatním jeden neodehraný duel k dobru, rozhodující utkání má ale teprve před sebou.

Branky: 5., 14., 20. a 34. Srkal, 17. Šnorbert, 25. Brádle – 8. Bordač, 36. Babouček. SK Sico SC Jilemnice: Puš – Paulů, Šnorbert, Skála, Machát, Brádle, Srkal, Vašek, Kraus.

Ostatní výsledky: Nový Bor – Stonava 3:1, Chemcomex Praha – Stonava 0:3, Nový Bor – Zlín 5:0, Chemcomex Praha – Zlín 3:1, Brno – Vysoké Mýto 3:2, Slavičín – Vysoké Mýto 3:0, Brno – Polička 4:0, Slavičín – Polička 4:3, Hradec Králové – Větřní 0:17.

11. Hradec Králové 12 0 0 12 11:163 0

Příští kolo (4. ledna 2014): Brno – Hradec Králové, Slavičín – Hradec Králové, Brno – Jilemnice, Slavičín – Jilemnice, Vysoké Mýto – Nový Bor, Polička – Nový Bor, Vysoké Mýto – Chemcomex Praha, Polička – Chemcomex Praha, Stonava – Větřní, Zlín – Větřní.

Autor: Jaroslav Pich