VIDEO z belgické ligy mezi týmy As City Facade Schaerbeek a GS Beobank Hoboken .....více v sekci Aktuality

V Brně jsou rozladěni z přístupu klubu z Hradce Králové

5.1.2014, 21:06 | vložil: Petr Koseček

Gioia Brno v sobotu zajížděla letos naposledy v základní části do Slavičína kde na naše hráče čekali utkání s Hradcem Králové a SK SICO Sportovní centrum Jilemnice.

Bohužel už po cestě do Slavičína se k nám dostala zpráva, že Hradec Králové do Slavičína nedorazí. Takže naše utkání bude rozhodovat STK." Jelikož je to druhý turnaj tak doufám, že ŘOS tento tým vyloučí i se všemi sankcemi, co k tomu připadají. Je to neuvěřitelné, co vedení tohoto klubu jmenovitě rodina Hrubešova předvádí," řekl rozladěně šéf našeho týmu Jakub Prokeš.

Tím pádem nás ve Slavičíně čekal souboj pouze s Jilemnicí. Hosté z Krkonoš, kteří stále bojují o play off přijeli zabojovat o další body do konečné tabulky. Od záčátku utkání jsme byli mírně aktivnějším týmem, ale od úvodního hvizdu bylo vidět na obou týmech, že přes vánoční svátky toho moc nenatrénovali a ve hře bylo mnoho nepřesností. Ale v 8.minutě předvedl náš tým pěknou akci kdy Prokeš s první prostrčil na Cenka a ten samostatný únik proměnil. Náš tým se ale z vedení dlouho neradoval a v 10.minutě jsme propadli při bránění a soupeř z brejku vyrovnal. Naši chlapci si vzali vedení zpět v 15.minutě, kdy jsme skvěle zahráli aut a Klimeš z voleje dal na 2:1. V poslední minutě prvního poločasu akce jako přes kopírák naší úvodní branky pouze s tím rozdílem, že Cenek chtěl udělat kličku golamanovi a ten ho fauloval. Pokutový kop s přehledem proměnil Doubravský a dal na poločasových 3:1.

Ale ve druhém poločasu náš tým nastoupil bez pohybu nasazení a s přístupem, že se nám nemůže nic stát. K tomu velké množství nepřesností. Soupeř párkrát zahrozil, ale naše obrana odolávála, ale i my se dostali do pár šancí, ale špatným řešením situací jsme se připravili o možnost zasadit soupeři rozhodující branku a tak přišel trest na druhé straně po standartní situaci soupeř snížil na rozdíl jediné branky a to ho nakoplo. V 36. minutě po další naší ztrátě soupeř vystřelil z 10 metrů a míč skončil v naší síti. To nás trochu probralo a naši hráči si vytvořili jakýsi tlak, ale bez golového efektu i přes možnost standartní situace z 6 metrů.

"Za přístup ve druhé půli jsme si ani vyhrát nezasloužili, takhle se hrát nedá bez běhaní, nasazení a bojovnosti neporazíme nikoho. První poločas se ještě dal, vytvořili jsme si náskok, ale druhá půle byla hrozná. Soupeř vsadil na dobrou obranu hodně na tělo a naši hráči místo, aby tento styl bránění překonali pohybem, tak se jen divili a koukali po rozhodčích při každém menším doteku čekali odpískání faulu a když se k tomu přičte množství osobních chyb, tak je z toho remíza! Na druhou stranu příští týden jedeme na důležité dvojutkání do Prahy a tak je taková facka možná dobře." zhodnotil nepovedené utkání trenér našeho klubu.