ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Nejlepší hráči a brankáři .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Sport.cz - Celostátní liga v sálovém fotbalu v sobotu ukončí svoji základní část

zobrazit foto

1.2.2014, 09:24 | vložil: Petr Koseček

V sobotu čekají hráče celostátní ligy sálového fotbalu poslední turnaje základní části. Už známe vítěze této dlouhodobé části, kterým je opět Chemcomex Praha a druhé místo již stoprocentně patří brněnské Gioii B2Balance. Jinak v tabulce není ani před posledním turnajem nic jistého a složení čtvrtfinálových dvojic nabízí hned několik možných variant. Diváci se tentokrát na ligu mohou těšit ve Vysokém Mýtě, v Praze a také v Pohořelicích u Brna.

Jako první se odehraje sobotní turnaj ve Vysokém Mýtě, kde se utkají pořádající Družba, Novabrik Polička a SK SICO Sportovní centrum Jilemnice. V prvním zápase se diváci mohou těšit na souboj domácích s Poličkou. Domácí, kteří skončí v tabulce poslední, ale nesestoupí, protože sestupujícím týmem je družstvo AC Vegas Hradec Králové, které bylo ze soutěže vyloučeno, mohou hrát uvolněně a hlavně budou chtít zakončit první rok v nejvyšší soutěži dobrým výsledkem.

Hosté na druhou stranu stále bojují o třetí místo. Před tímto turnajem mají stejně bodů jako novoborská Adrie, ale k dobru mají lepší vzájemný zápas. Takže pokud chtějí skončit třetí, musí získat minimálně, tedy stejně bodů jako Adrie při svých turnajích v Praze. „Chceme se s ligou rozloučit důstojně. Určitě se pokusíme urvat nějaký bodík. Uvidíme, s kým Polička přijede. přitom však stále bojuje o třetí místo," řekl šéf Družby Vysoké Mýto Viktor Handl.

Ve druhém zápase se představí Novabrik Polička proti Jilemnici. Hosté z Jilemnice po novém roce hodně zabrali, začali pravidelně bodovat a jistotu play off už mají, ale s kým se utkají ve čtvrtfinále, tak to stále jisté není. Domácí trenér František Švec má ve svém kádru poměrně hodně marodů, ale i přes to je Polička v tomto utkání favoritem. „Rádi bychom skončili třetí, ale nebude to rozhodující. Teprve ve čtvrtfinále, které začíná 15. února, půjde do tuhého," je si vědom zkušený poličský kouč.

Další turnaj se odehraje v Pohořelicích u Brna. Na tento turnaj přijede domácí Gioia B2Balance Brno, Jerevan Slavičín, Premium Stonava a SMR Plus Zlín. V tomto turnaji májí pouze domácí jistou pozici po základní části a u ostatních není nic jistého. Zajímavostí tohoto turnaje bude i přímý souboj o korunku střelce, kdy se v přímé konfrontaci utkají brněnský Cenek a zlínský Haloda, kteří mají před tímto turnajem na svém kontě shodně 17 branek. Jako první vyběhne na palubovku severomoravská Stonava a zlínský SMR Plus. Oba dva týmy hrají o pozici, která by zaručovala výhodnějšího soupeře pro play off, trochu lepší bilanci má momentálně pátá Stonava, která má na Zlín, který je za ní už náskok pěti bodů. Teoreticky by Stonava mohla hrát ještě i o třetí místo na to ztrácí pět bodů, ale při této variantě je hrozně moc kdyby a na to se ve sportu nehraje.

Ve druhém zápase nastoupí domácí Gioia B2Balance Brno proti Jerevanu Slavičín. Domácí mají jisté druhé místo a pouze čekají, jak se vykrystalizuje celková tabulka a kdo bude jejich soupeřem ve čtvrtfinále. Valaši stále živí naděje na play off i přes to, že jsou malé a spíše teoretické, tak určitě budou bojovat. „ My nic nepodceníme, hrajeme o to, abychom měli pohodu před play off. Budeme chtít vyhrát a navázat na výkon z minulého týdne," řekl trenér Gioii B2Balance Jakub Prokeš.

V dalším zápase nastoupí v regionálním derby Slavičín a Zlín. Pro oba dva týmy je to velmi důležitý zápas a oba celky budou chtít bodovat naplno. Většinou se říká, že derby nemá favorita. „Kluci určitě budou bojovat, ale jak už je letos zvykem, nad sestavou opět visí řada otazníků," přiznal předseda Jerevanu Slavičín Petr Koseček. Poslední zápas diváci uvidí mezi domácím Brnem a hosty ze Stonavy. V obou týmech hrají jak mládežničtí, tak seniorští reprezentanti a oba dva týmy jsou i adepty na final four, takže se dá očekávat sálovka nejvyšší kvality. „ Bude dobrý a těžký soupeř, minulý týden dovezli 6 bodů z Poličky což o něčem svědčí. Budeme si muset dát hlavně pozor na individuální techniku Josefa Cieslara," hodnotil soupeře trenér domácích Jakub Prokeš.

Poslední turnaj se odehraje v pražském Radotíně, kde mají domácí halu Chemcomex Praha i Adria Nový Bor. Soupeř tentokrát přijede z jihočeského Větřní. Na úvod je na programu pikantní souboj mezi Chemcomexem Praha a Adrií Nový Bor. Pražané mají jisté první místo a tak se dá očekávat, že dají šanci i hráčům ze širšího kádru. Za to Nový Bor stále bojuje o třetí místo a potřeboval by bodovat stoprocentně, takže kdo nebude mít co dělat v sobotu podvečer, ať zavítá do Radotína, kde utkání začíná až v 18 hodin. Ve druhém zápase se utká Nový Bor s Bombarďaky Větřní. Hosté stále nemají jistotu play off a potřebují buď bodovat, nebo doufat, že Slavičín nevyhraje obě své utkání v Pohořelicích, což je dosti nepravděpodobné, ale stát se to může.

„Čekají nás poslední dva zápasy základní části. V prvním se budeme chtít ukázat proti nejlepšímu celku naší ligy Chemcomexu Praha, ale už myslíme a připravujeme se na play off, takže si budeme chtít zkusit v zápase věci, co máme nacvičené. V druhém zápase se utkáme s Větřní, kde k jistotě 4. místa budeme potřebovat alespoň jeden bod. Sestava už by se měla ustálit, zvlášť, když za 14 dní začína play off, kde jsou pro Adrii jasné cíle postup mezi sálovkařskou smetánku," prozradil hrající trenér Adrie Nový Bor Tomáš Abrhám.

Autoři - Petr Koseček, Jakub Prokeš
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 0:0 (z 0:0)
Sparta - Zlín/Sakali 0:0 (z 0:0)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Sakali - Zlín 6:3 (z 1:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: