Veteráni Praha berou na šampionátu 50+ ve Španělsku bronz .....více v sekci Aktuality

Stonava přehrála v úvodním duelu Zlín, Brno si poradilo se Slavičínem, Zlín v derby přehrál Jerevan, Brno vyzrálo na Stonavu

1.2.2014, 18:35 | vložil: Petr Koseček

V Pohořelicích u Brna se dnes hraje další turnaj celostátní ligy a může být nazván jako bitva Moravanů na moravském poli, neboť všechny čtyři týmy v turnaji zastupují tuto část naší vlasti. V prvním utkání si Stonava poradila se Zlínem 3:2, když hráčům z města obuvi patřil první poločas, který vyhráli brankou Kováře 1:0. Severomoravané ale dokázali ve druhém poločase náležitě otočit výsledek utkání a de facto si pojistili pátou příčku v ligové tabulce. Zlín inkasoval jednu branky z penalty a druhá byla vlastní, stínem zápasu bylo vyloučení bývalého reprezentanta Ondry Stojaníka po dvou žlutých kartách.

V dalším utkání nastoupí domácí favorizovaná GIOIA B2Balance Brno proti slavičínskému Jerevanu. Domácí od úvodního hvizdu přebrali otěže zápasu do svých rukou a na palubovce dominovali. Do půle vstřelili tři branky a prakticky rozhodli o výsledku utkání. Slavičané v okleštěné sestavě v tomto duelu asi na body už pomýšlet nemohou. Druhý poločas přinesl stejný obraz hry, domácí tým byl silnější na míči, hostům se podařilo vstřelit dokonce dvě branky a GIOIA si po zásluze připsala tři body po výhře 6:2.

Dalším utkáním je regionální derby mezi Zlínem a Slavičínem, Zlínu bude v utkání chybět vykartovaný Stojaník a při remíze Jilemnice s Poličkou nyní potřebuje k šestému místu uhrát alespoň bod, neboť se SICEM má lepší vzájemnou bilanci. Po prvním poločasu poměrně vyrovnaného duelu je stav nerozhodný 2:2, Za Jerevan se dvakrát trefil Šándor, branky Zlína vstřelili Haloda a Kovář. Druhý poločas se ale proměnil ve střeleckou exhibici zlínského Halody, který sám vstřelil čtyři branky a v utkání celkem pět a skore se zastavilo až na stavu 8:2 pro zlínský tým, který si výhrou pojistil šesté místo a tudíž za soupeře východočeskou Poličku.

Posledním utkáním v Pohořelicích bude souboj domácího Brna a Stonavy, které ale v tabulce celostátní ligy už prakticky nic neřeší. Domácí mají jisté druhé místo a Stonava skončí na celkovém pátém místě a v play off půjde na čtvrtý Nový Bor, Brno čeká výlet do krkonošské Jilemnice. V utkání hraném v dobrém tempu si výhru nakonec zajistil brněnský celek, který tak jen potvrdil své letošní vysoké ambice. Poločas získali pro sebe hráči z moravské metropole s jednobrankovým náskokem a ten si pohlídali i ve druhém dějství a připsali si cennou výhru 3:1.