ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Premium Stonava znovu vyhrálo ve španělském Lloret de Mar evropský veteránský klubový šampionát 40+ .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Čeští sáloví fotbalisté se na slovenské půdě představí po dlouhých dvanácti letech, poslední duel se odehrál v roce 2002 v Malackách

zobrazit foto

2.2.2014, 09:39 | vložil: Petr Koseček

V příštím týdnu se v Žilině odehraje po dlouhých dvanácti letech utkání Čechů a Slováků v sálovém fotbalu - futsalu, když poslední duel ve slovenských Malackách 29.11. 2002 skončil naší porážkou 2:3 a dvě branky českého týmů tehdy zaznamenal Dan Pluschke. Český tým se potkal s bývalým federálním partnerem i po deseti letech na ME v běloruském Brestu v roce 2012 a ve čtvrtfinálovém duelu vyhrál 5:3, když čtyřmi brankami se zaskvěl český kanonýr Tomáš Fichtner.

Poslední souboj obou soupeřů viděly v loňském roce největší moravské lázně Luhačovice, kde český celek nakonec udolal svého soupeře v poměru 4:2. Slováci jsou v plné přípravě na ME, které proběhne v květnu tohoto roku v Praze a také v krkonošské Jilemnici a mají zde velmi těžkou skupinu, kde se střetnou s obhájci prvenství z Belgie a také s velmi kvalitním Běloruskem. Naposled slovenská reprezentace odehrála utkání v bratislavské hale Mladost proti ruskému velkoklubu CSKA Moska, který překvapivě porazila 4:2.

Českou sálovku bude v Žilině reprezentovat výběr hráčů především z brnněského klubu, ve kterém je řada zkušených futsalistů, jak seniorských, tak mládežnických reprezentantů. Zde je rozhovor s prezidentem Gioia B2Balance Brno Jakubem Prokešem.


Brněnští hráči příští týden vyrazí do slovenské Žiliny kde změří síly proti domácí reprezentaci, která se chystá na ME, které proběhne v květnu u nás. " Původně se měla tohoto dvojutkání účastnit naše reprezentace, jako odveta za loňské utkání v Luhačovicích, ale hráči reprezentace potřebují vydechnout, sezona je dlouhá a hraje se skoro každý týden a proto jsme byli osloveni, zda bychom tam jeli pod označením ligový výběr a to kvůli postavení v tabulce a zeměpisné poloze a já tuto možnost využil. Hlavně kvůli federaci, aby si Slováci neřekli, že oni k nám přijeli a Česká federace nedojede, jsou to pro ně důležitá přípravná utkání před ME a pro nás je to dobrá příprava před play off," vysvětlil šéf brněnského klubu.

Na slovenské straně nastoupí hráči jako Marek Bahna, Michal Németh, Vlado Papajčík, Ján Švikhura, Tomáš Mičuda, Hubočan a další. " Co jméno, to na Slovensku ikona, jak v sálovce tak futsalu - FIFA. Bahna je hráčem Slov-maticu Bratislava, Papajčík je momentálně nejlepším střelcem Slovenské ligy ve futsalu - FIFA, Michal Németh je velmi talentovaný hráč se zkušenostmi z Pinerolly Bratislava a také z naší Stonavy a Ján Švikruha dlouhá léta působil v Programu Dubnica," upozorňuje brněnský trenér. Pro klub konfrontace s hráči takových kvalit je dobrá a je schopná nám ukázat, kde je potřeba se ještě zlepšovat.

"S tím souhlasím, určitě se tam nejede na výlet. Jedeme reprezentovat českou sálovku, která má v Evropě i ve světě velký zvuk a tak to musíme brát," říká trenér. Co trenér prozradil je i fakt, že sestava by měla jet kompletní. " Ano chtěl bych, aby jelo 10 hráčů a přece jen se odehrají dva zápasy a prostřídat hráče není na škodu, " dodal závěrem Jakub Prokeš. Dodejme jen, že první utkání v Žilině se hraje v sobotu 8. února v hale Rosnička od 20,00 hodin a odveta je naplánována na druhý den 9. února od 12,00 hodin opět v žilinské hale Rosnička a řídí je po oba dny zlínští arbitři Roman Daněk a Ivo Uhlár.
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   30
3. AC Sparta Praha   26
4. FK Adria Kladno   24
5. Futsal Zlín   24
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   19
7. SK SICO SC Jilemnice   18
8. BOMBARĎÁCI Větřní   14
9. Amor Vyškov   12
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 4:1 (1:1)
O 3- místo:
Polička - Adria 2:1 (0:0)
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 3:1 (body 6:0)
Polička - Sparta 0:1 (body 3:6)
Čtvrfinále:
Chemcomex - Vetřní 1:0 (z 2:0)
Polička - Jilemnice 4:1 (z 2:0)
Sparta - Sakali 3:2 (z 2:1)
Kladno - Zlín 4:3(p) (z 2:1)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2018/19
Skupina A
Skupina B
Play Off

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2019 ČFSF - Futsal | admin: