ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Pro kamaráda Václava ... .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Slovenská média informují o víkendových zápasech v Žilině

zobrazit foto

6.2.2014, 20:04 | vložil: Petr Koseček

Žilinu čaká už o pár dní veľký sviatok sálového futbalu. Športová hala na Rosinskej ceste bude dejiskom medzištátneho dvojzápasu Slovensko verzus Česko. Naposledy sa u nás československé derby odohralo pred dvadsiatimi rokmi ešte za čias „kraľovania“ Eda Baláža a Jara Súkeníka.

Prvé stretnutie čaká Slovákov na žilinskej palubovke v sobotu 8. februára 2014 o 20.00 h, odveta je na programe na druhý deň o 12.00 h. „Dvojzápas sa uskutoční v rámci prípravy na májové majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia v Prahe. Cieľom týchto prípravákov s úradujúcimi vicemajstrami Európy je vyskúšať v zápasovom nasadení niekoľko nových hráčov,“ hovorí kapitán slovenskej reprezentácie Anton Bahna a pokračuje: „Pre domácich fanúšikov je zaujímavé, že kostru národného tímu tvoria hráči zo Žiliny, ktorí sa budú chcieť pred domácim publikom ukázať v čo najlepšom svetle. Myslím si, že to je dostatočnou pozvánkou pre všetkých športových fanúšikov.“

Český výber pricestuje pod Dubeň v najsilnejšom zložení, obohatený o niekoľko čerstvých majstrov Európy do 21 rokov. Naposledy sa ČR vs. SR stretli vo štvrťfinálovom zápase na ME 2012 v Bielorusku, kde Slováci prehrali 5:3. „Keďže Čechom patrí v európskom ratingu tretia priečka a Slovákom ôsma, môžeme sa tešiť na veľmi kvalitné zápasy. Radi by sme nadviazali na zašlú slávu slovenského sálového futbalu, ktorý na začiatku 90-tych rokov patril k absolútnej európskej špičke,“ dopĺňa Anton Bahna.

Trochu z histórie
Slováci sa v roku 1995 stali majstrami Európy. Leví podiel na tom mal žilinský špílmacher Edo Baláž, ktorý v roku 1998 získal spolu s ďalším žilinským hráčom Jarom Súkeníkom aj bronz z ME. Po úspešnom období slovenský sálový futbal de facto zanikol, až kým sa ho nerozhodli oživiť práve Žilinčania. Tí sa v roku 2012 po dlhých štrnástich rokoch zúčastnili na ME v Bielorusku, kde obsadili pekné 6. miesto. V kádri, zloženom výhradne zo žilinských hráčov, sa vtedy predstavil aj spomínaný Edo Baláž, či dvojica futsalových reprezentantov Marek Bahna a Michal Németh. Momentálne tvoria základ reprezentácie opäť Žilinčania, ktorí tajne snívajú o návrate na európske medailové pozície.

Autor: Róbert Kašša
Zdroj: http://novinyzilinec.sk/sport/ceskoslovenske-derby-po-dvadsiatich-rokoch/
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Čtvrfinále:
Chemcomex-Jilemnice 10:2 (z 1:0)
Polička-Kladno 1:2 (z 0:1)
Zlín-Sakali 8:2 (z 1:0)
Sparta-Vetřní 3:0 (z 0:1)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: