Premium Stonava znovu vyhrálo ve španělském Lloret de Mar evropský veteránský klubový šampionát 40+ .....více v sekci Aktuality

Sport.cz - Celostátní liga v sálovém fotbalu ukončila základní část, do play off proklouzlo i jihočeské Větřní

10.2.2014, 15:17 | vložil: Petr Koseček

Celostátní liga sálového fotbalu – futsalu má za sebou základní část a ta skončila víkendovými turnaji, které se odehrály ve Vysokém Mýtě, v Pohořelicích u Brna a v Praze. Jsou také již rozdány karty pro čtvrtfinálové boje, kde se vyřazovacích duelech střetne pražský Chemcomex s jihočeským Větřní, Brno vyzve krkonošskou Jilemnici, východočeská Polička se utká se Zlínem a severočeský Nový Bor se předvede v soubojích s týmem ze severu Moravy Premiem Stonavou.

Do Vysokého Mýta zavítal Novabrik Polička a SK SICO Sportovní Centrum Jilemnice. V prvním zápase nastoupil nováček z Vysokého Mýta proti favorizované Poličce. V prvních minutách se odehrávala spíše opatrná sálovka, až se v 7. minutě podařilo Novákovi otočit kolem svého obránce a Slanému v brance Novabriku nedal šanci - 1:0. Odpověď Poličky na sebe nenechala dlouho čekat. Po rychlé rozehrávce brankáře hostů zakončil úspěšně brejk Král a srovnal v 8. minutě na 1:1. I nadále se odehrávala opatrná partie a když už se zdálo, že poločas skončí remízou, tak se po chybě Mýta podařilo Poličce dát branku a trefil se opět Král. Polička se ve druhé půli rozhodla i přes vedení vytáhnout presink a odměnou ji byly další tři branky a konečný výsledek 5:1.

Ve druhém zápase nastoupila Polička proti krkonošské Jilemnici. Od začátku se hrála kvalitní sálovka a domácí Polička měla i několik šancí, ale ty neproměnila a tak v 16. minutě udeřilo na druhé straně, kdy se prosadil Šnobert a výsledkem 0:1 skončil i poločas. Polička zvýšila obrátky a ve 24. minutě vyrovnal Netolický a do vedení se Poličští dostali v 30. minutě po zásahu Krále. Když už to vypadalo, že utkaní skončí výhrou Východočechů, tak dvě sekundy před konce vyrovnal hostující Kraus.„Nestalo se nám to poprvé a stojí to za zamyšlení. V zápase, který můžeme dotáhnout k vítězství bez nějakého výrazného tlaku na psychiku, hrajeme v závěru zbrkle, uspěchaně, máme balon na noze, ale nedokážeme ho odkopnout a hrubkou darujeme soupeři vyrovnání. Remíza je sice vzhledem k průběhu asi spravedlivá, ale nic to nemění na tom, že někde v hlavách našich hráčů je chyba," uvedl trenér Poličky František Švec. „Výborně opět zachytal brankář Puš, dobrý výkon předvedli i Kraus a Šnorbert," dodal k utkání šéf Jilemnice Milan Szabo.

Další turnaj se odehrál v Pohořelicích u Brna a tam se odehrál boj o Moravu, protože se do místní sportovní haly sjely domácí Gioia B2Balance Brno, Jerevan Slavičín, SMR Plus Zlín a Premium Stonava. V prvním zápase se utkali sousedé v tabulce Zlín se Stonavou. Od začátku ve vyrovnaném, ale kvalitním utkání aktivnější byli hráči Zlína a zaslouženě se v první půli dostali do vedení zásluhou Kováře. Stonava do druhé půle nastoupila jako vyměněná a hned ve 23. minutě proměnil Cieslar penaltu a 27. minutě si přihrávku Sikory srazil zlínský hráč do vlastní branky a najednou byla ve vedení Stonava. V 35. minutě dal Severomoravanům dvoubrankové vedení krásnou brankou Baron. Zlínští spustili závěrečný tlak, který stačil pouze na snížení, které zařídil Velev a tak si Stonava připsala tři body a definitivně si zajistila 5. místo v tabulce.

Ve druhém zápase nastoupila domácí Gioia B2Balance Brno, která měla už před tímto turnajem jisté druhé místo v tabulce, proti Jerevanu Slavičín, který naopak ještě živil šanci na playoff. Domácí od začátku nastoupili ve velkém tempu a zaslouženě se hned ve druhé minutě ujali vedení Davidem Mackem. V 10. minutě zvýšil Koudelka a v 18. minutě dal na poločasových 3:0 Cenek. I start do druhého poločasu měli hráči Brna raketový a v 21. minutě zvyšoval Klimeš na 4:0 a o čtyři minuty později Cenek už na 5:0. Od té chvíle hra ztratila tempo a osmělili se i Slavíčané a dokázali vstřelit dvě branky. Na brněnské straně se ještě prosadil podruhé v zápase Koudelka a tak utkání skončilo zaslouženou výhrou domácích 6:2. „ Do 25. minuty jsme soupeře k ničemu nepustili, poté jsme trochu zvolnili, ale i přesto jsme spokojen se zaslouženou výhrou,“ zhodnotil zápas domácí trenér Jakub Prokeš.

Ve třetím zápase mohli shlédnout diváci krajské derby mezi Slavičínem a Zlínem. Slavíčané v tomto zápase hráli už pouze o čest, zato Zlínští potřebovali vyhrát, aby si zajistili šesté místo v tabulce. První poločas byl vyrovnanou bitvou a skončil remízou 2:2, ale ve druhé půli bylo vidět, že hráčům Slavičína došly síly a hrálo se pouze na jednu branku a díky tomu si otevřel zlínský Haloda střelnici jeho pět branek mu zaručilo korunku nejlepšího střelce a konečné skore zápasu bylo nakonec 8:2 pro celek z města obuvi." Jsem spokojen kluci to odbojovali, poměrně dobře jsme bránili a co prošlo tak pochytal v tomto utkání spolehlivý Tomáš Bartoň a vyšli nám brejky. Do nějaké divoké sálovky nahoru - dolu jsme se nemohli pustit na to jsme neměli síly, takže jsme vsadili na defenzívu a brejky, ale v poslední desetiminutovce bylo vidět, že Stonava díky širší lavičce měla fyzicky navrch, ale není se čemu divit Cenek a Havel odehráli odpoledne přípravné utkání ve velkém fotbale, Doubravský to stejné a ten ještě k tomu nacestoval 400 kolometrů, jelikož fotbal hraje v Rakousku. Takže i díky těmto faktům před hráči smekám klobouk, jak toto dvojutkání zvládli a připsali dalších šest bodů do ligové tabulky," řekl Prokeš.

V posledním zápase dlouhého pohořelického večera byl k vidění zápas mezi domácím Brnem a Stonavou. Brňané opět začali utkání rychlou brankou, když se ve 4. minutě prosadil Cenek. Další branka i přes množství šancí v první půli nepadla. Na tu si diváci museli počkat až do 27. minuty, kdy brejk dva na jednoho řešil domácí Macko přihrávkou, ale tu si hostující obránce srazil do vlastní branky. Stejný hráč zakončil pěknou akci po přihrávce Cenka do prázdné branky a tak Brňané vedli už 3:0. Čestný úspěch zaznamenali hosté z devítky a skore na konečných 3:1 upravil Cieslar.

"Jsem spokojen kluci to odbojovali, poměrně dobře jsme bránili a co prošlo tak pochytal v tomto utkání spolehlivý Tomáš Bartoň a vyšli nám brejky. Do nějaké divoké sálovky nahoru - dolu jsme se nemohli pustit na to jsme neměli síly, takže jsme vsadili na defenzívu a brejky, ale v poslední desetiminutovce bylo vidět, že Stonava díky širší lavičce měla fyzicky navrch, ale není se čemu divit Cenek a Havel odehráli odpoledne přípravné utkání ve velkém fotbale, Doubravský to stejné a ten ještě k tomu nacestoval 400 kolometrů, jelikož fotbal hraje v Rakousku. Takže i díky těmto faktům před hráči smekám klobouk, jak toto dvojutkání zvládli a připsali dalších šest bodů do ligové tabulky,"zhodnotil vystoupení svých svěřenců trenér Gioii B2Balance Brno Jakub Prokeš.

Poslední turnaj základní části se odehrál v pražském Radotíně. Zde se utkaly Adria Nový Bor, Chemcomex Praha a Bombarďáci Větřní. První zápas byl mezi Chemcomexem a Adrií Nový Bor. Tento zápas měl být ozdobou kola, ale kdo se přišel podívat, tak viděl úplně jiný scénář. Chemcomex totiž zápas opanoval a soupeře totálně rozebral a skore se zastavilo až na konečných 8:1 pro Chemcomex, kdy hattrick zaznamenal Šafránek, dvě branky vstřelil Havrda a po jedné se prosadil Fichtner, Šnídl a Pulkert. Za Nový bor zaznamenal čestný úspěch Slavík.“ Zápas, kdy se nám vůbec nic nepodařilo a soupeř nás přejel o dvě třídy. Jestli Adrie hledala měřítko, tak se to povedlo a před play off je to dobrá facka“, zhodnotil zápas Tomáš Abrhám z Nového Boru.

Ve druhém zápase si chtěla Adrie zlepšit náladu a soupeřem ji bylo jihočeské Větřní. Domácí se po debaklu s Chemcomexem chvíli hledali, ale v 10. minutě proměnil Slavík pokutový kop. Do poločasu se novoborští prosadili ještě jednou a to Jarábem. Zápas se rozhodl v rozmezí 23. až 24. minuty, kdy Adria dala další dvě branky a bylo jasné, že utkání dovede do vítězného konce. Výsledek po 40. minutách skončil 7:1. „ Tento zápas se hodnotí lépe, ale nemůže to brát jako nějaké velké zlepšení. Chemcomex a Větřní jsou rozdílné týmy a každý má úplně jinou kvalitu. My se teď musíme soustředit na play off, to je úplně jiná soutěž a my budeme muset hrát na hranici svých možností, ale ani to nemusí stačit v naší formě. Stonava je opravdu velmi tvrdý oříšek, který má daleko více zkušeností z vyřazovacích utkání,“ dodal na závěr hrající trenér Nového Boru Tomáš Abrhám.