VIDEO z belgické ligy mezi týmy As City Facade Schaerbeek a GS Beobank Hoboken .....více v sekci Aktuality

Zaplněná hala ve slovenské Žilině aplaudovala domácímu týmu, Češi doplatili na žalostnou koncovku

11.2.2014, 18:32 | vložil: Petr Koseček

Brněnští hráči pod označením Ligový výběr v sobotu a v neděli absolvovali v Žilině dvě utkání proti Slovenskému reprezentačnímu mužstvu, které se připravuje na mistrovství Evropy. To proběhne již v květnu tohoto roku v Praze a také v krkonošské Jilemnici. Slováci v základní skupině narazí na Belgii a Bělorusko, čeští futsalisté poměří síly s Norskem a Izraelí.

Po úvodních hymnách a nezbytném focení se začalo utkání, které sledovaly plné tribuny místní sportovní haly Na Rosinkách. Od úvodu se hrála hodně svižná sálovka, na našich hráčích byla vidět nervozita a i proto udělali několik chyb, ale domácí reprezentace je neproměnila hlavně proto, že vynikající zákroky předvedl Kubica, ale i čeští hráči měli několik střeleckých pokusů, ale Hruška v brance domácích byl pozorný. V 11. minutě se náš tým dostal do vedení, po šanci Ovčačíka se míč odrazil k Homolovi a ten trefil odkrytou branku a vedli jsme 1:0. Domácí hráči zvýšili tempo a hlavně hra přes pivota nám dělala největší problémy, ale přes to jsme měli brankovou šanci, ale Klimeš na kterého byl směřován nástřel na zadní tyč míč do sítě neuklidil. A tak v 18. minutě udeřilo na druhé straně, kdy se téměř z nemožného úhlu trefil Erik Valášek a rozjásal 500 diváků v Žilinské hale. Když už se zdálo, že poločas skončí remízou, tak 30 sekund před poločasem po pravé straně utekl kapitán Slovenska Németh a jesličkami překonal Kubicu a dal domácím poločasové vedení.

Branka do šatny podle Prokeše ovlivnila utkání

„ Tento gol byl klíčový i přes to, že jsme měli poločasovou přestávku na to se dát do kupy se nám to nepodařilo a domácím hlavně narostla křídla,“ uznal trenér Ligového výběru Jakub Prokeš. Ve 23. minutě zvýšil Pápež a s psychikou našich hráčů to bylo špatné. Ve hře začalo být hodně nepřesností, a když už jsme se do šance dostali, tak to chytl Hruška. Další branku přidal v 27. minutě Ťažký a skore bylo rázem 4:1. I my jsme se dostali do několika příležitostí, ale bohužel šance zůstaly nevyužity a tak jsme od 32. minuty začali hrát bez brankáře, kdy na posledním hrál Ovčačík. Ani tato herní varianta se nám nedařila. Hráli jsme ji hodně zbrkle, až jsme se zklidnili, tak měl Ovčačík několik nástřelů, ale ty chodili těsně kolem branky a když už se dostali jeho střely k Hruškovi, tak nám chyběl důraz a tak nám po jednom takovém utekla dvojice Németh, který přihrál Valáškovi před prázdnou bránu a ten proměnil. Naši hráči chtěli stále s utkáním něco udělat, ale domácí brána pro nás bohužel byla zavřená a tak na druhé straně se ještě prosadil dvakrát Bahna.

„Skore neodpovídá tomu, co bylo na palubovce a tato porážka je krutá, ale domácí si zasloužili vyhrát jejich nasazení a síla v osobních soubojích plus práce na pivotu byla něco s čím jsme si vůbec nevěděli rady a přičtu náš dlouhodobý problém a to je řešení přečíslení. Tak si skvělé domácí publikum mohlo vychutnat výhru svých,“ zhodnotil trenér českého výběru.

Nedělní odveta přinesla úplně stejný obrázek

V neděli jsme nastoupili k odvetě s cílem udělat vše proto, abychom domácím oplatili včerejší prohru. Od začátku jsme byli aktivnějším týmem lepším v kombinaci a vsadili jsme na vysoký presink a to domácím dělalo problém, ale první šanci měl v 6.minutě Németh, který trefil tyč. Naše hra byla mnohem živější, bylo v ní hodně střeleckých pokusů, kvalitní kombinace a oceněním byla branka v 9. Minutě kdy Klimeš procedil Mičudu jeslemi. Naši stále byli živější a oproti prvnímu utkání dobře bránili hru pivota, ale jakmile jsme jen trochu podcenili jeho bránění tak nám ukázal, co umí a Dobroň v 18. minutě vyrovnal. Do poločasu jsme měli ještě jednu 100% šanci, ale Homola ani nadvakrát netrefil prázdnou branku. „ O poločase jsem hráče nabádal ke stejné hře jako ze začátku a hlavně na to abychom nepodcenili nástup do poločasu, že včera se tam zlomil zápas,“ říká trenér Prokeš.

A jako by trenér našeho týmu mluvil do větru a v 22.minutě po nedůrazu jednoho z našich hráčů se k míči dostal Németh a střelou pod břevno nedal šanci Kubicovi. Možnost na vyrovnání měl Presl, ale míč chtěl dlouho dotlačit do brány pouze pravou nohou a tak bylo po šanci. Dalších několik slibných brejků jsme opět vyřešili zbrkle a tak přišel trest na druhé straně v 28. minutě si vzal míč s chutí hrající Németh a zvýšil na 3:1. Začali jsme hrát hodně na riziko, ale naši hráči jakoby snad ani nechtěli vyhrát, protože jak naložil se 100% šancí Doubravský se jen tak nevidí. Po skvělém presinku domácí obránce chyboval, míč nachystal Doubravskému na hranu brankoviště, ale hráč místo technické rány vypálil bodlem doprostřed branky kde se roztáhl Mičuda a střelu kryl. Další slibné šance měl Macko, Koudelka, Klimeš, ale jeden se neprosadil a tak zbytečně zbrklé přihrávce, který místo aby míč uhrál na jistotu tlačí přihrávku jesličkami a soupeř z toho šel do brejku a Tomas zakončuje akci dva na jednoho a zvyšuje na 4:1. V 35. minutě se všichni hráči nechali strhnout útočením a za nimi zůstal úplně volný Pápež, který dával na 5:1. Náš trenér si vyžádal timeout a poměrně důrazně k hráčům promlouval. Další dobré šance měli Macko, Koudelka a Cenek, ale ne a ne dát gol a tak utkání brankou zakončil kapitán Németh.

„ Tak dnes jsme byli lepším týmem v kombinaci pohybu a množství šancí co si vytvoříme, ale neproměníme je něco neuvěřitelného. Hráče v šatně k něčemu nabádáte a oni přijdou na palubovku a po minutě dostaneme branku, tak buď mluvím jiným jazykem, nebo nevím. Ale celý tento víkend byl dobrou prověrkou před playoff a opět nám ukázal, kde nás tlačí bota. V lize takhle těžkých utkání hrajeme maximálně pět za rok a pro to jsme za tyto dva zápasy rád. My proti soupeřům jako Slovensko, Chemcomex si vytvoříme šance, ale z osmi dáme jeden gol, za to soupeř dá z devíti šancí sedm a šest golů a jakmile začneme prohrávat, jsme hrozně zbrklí, vše se snažíme tlačit dopředu, místo toho si míč v klidu držet a nechat soupeře běhat a ta šance přijde,“ hodnotil poměrně zklamaně vystoupení v Žilině trenér našeho týmu.