ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Premium Stonava znovu vyhrálo ve španělském Lloret de Mar evropský veteránský klubový šampionát 40+ .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Sport.cz - O víkendu se hrají úvodní čtvrtfinálové duely play off celostátní ligy sálového fotbalu

zobrazit foto

14.2.2014, 15:03 | vložil: Petr Koseček

V sobotu začíná v celostátní lize sálového fotbalu nadstavbová část. První čtvrtfinalisté se divákům představí v pražském Radotíně, kde se odehrají hned dvě utkání, protože to je domácí hala Chemcomexu Praha i Adrie Nový Bor. Další místa, kde se lidé mohou těšit na čtvrtfinále play off, jsou Pohořelice u Brna a první kolo čtvrtfinále ukončí v neděli v Poličce. Čtvrtfinále se hrají na dvě vítězná utkání. Začíná se na palubovce lépe postaveného týmu po základní části.

Od 16:00 se v pražském Radotíně představí překvapení základní části ligy - Adria Nový Bor proti severomavskéu týmu Premium Stonava. Utkají se čtvrtý a pátý tým po základní části, přičemž obě utkání v základní části vyhráli hráči Nového Boru (4:1 a 3:1). Oba vedoucí družstev považují umístění po základní částí za úspěch. „Jsem spokojen. Poprvé od roku 2004 jsme se probojovali do play off. Tenkrát jsme se dostali až do finále, v němž nás porazil tým Darkovic. Pokud by se finálová účast opakovala, nezlobil bych se. Myslím, že se celkově zlepšila naše hra, máme lepší přechod do útoku a už to není jen hra na náhodu,“ řekl vedoucí Nového Boru Jaroslav Kloubek.

Jeho kolega z tábora soupeře Roman Pich poznamenal: „V této sezóně jsme si nekladli žádné vysoké cíle, chtěli jsme se pouze dostat na místo, které zajišťuje účast v play off, což se nám nakonec podařilo.“ Na obou stranách jsou hráči, kteří do čtvrtfinálové série nenastoupí. „Strouhal je po zlomenině na rok vyřazen. Víťa Studený se pravděpodobně také vrátit nestihne včas. Šance je u Pavla Hafenrichtera. Také David Štorc měl poslední dobou problémy s třísly, ten by ale měl být k utkání připraven,“ vyjmenoval seznam zraněných
Jaroslav Kloubek.

Naopak trenér soupeře Roman Pich je na tom lépe. Ze zdravotních důvodů bude postrádat pouze Jaroslava Goje. „Premium Stonava je velice zkušený tým, který hraje pravidelně o medaile. V brance je stále skvělý veterán Hekera. Hvězdy týmu Jarda Goj a Pepa Cieslar mají kolem sebe šikovné hráče. Proto také považuji našeho soupeře za mírného favorita. Play off je jiná soutěž, a to, že jsme Stonavu v sezóně dvakrát porazili, neznamená vůbec nic,“ přenechává roli favorita v této sérii vedoucí Nového Boru.

Naopak trenér hostí Roman Pich nechává šance otevřené: „Tým Nového Boru se v letošním ročníku prezentuje velmi kvalitní a kompaktní hrou. Není to žádná hra na náhodu, hráči o sobě vědí, dokážou dokonale využívat rychlých brejků a rovněž jejich obranaje důsledná a důrazná. Čekají nás velmi těžká utkání. V základní části jsme s Novým Borem neuhráli ani bod, ale pevně věřím, že ve čtvrtfinále se to zlomí a tím šťastnějším týmem budeme my,“ řekl závěrem stonavský lodivod.

Od 17:30 se ve stejné hale v Radotíně představí vítěz základní části Chemcomex Praha proti osmému týmu - Bombarďákům Větřní. V této sérii je favorit jasný. Jakékoliv zaváhání Chemcomexu by bylo obrovským překvapením. „Podařilo se nám vyhrát základní část, takže jsme s hrou i výsledky spokojeni,“ zhodnotil dosavadní vystupování trenér Chemcomexu Praha Valentin Fanta. „S Větřním jsme se potkali ve čtvrtfinále i v minulém roce. Tehdy jsme postoupili již po dvou vítězných zápasech. Jedná se o kvalitní tým disponující dobrými hráči, ale kvůli svým nevyrovnaným výkonům mu patří pouze osmé místo po základní části.“ Fantu těší i prázdná marodka týmu.

Zato Větřní není příliš sdílné. „Chemcomex je favoritem, ale my uděláme vše pro to, abychom se jej v této sérii pokusili překvapit, což by se při současném rozložení sil dalo považovat za malý zázrak. Ale každý zápas začíná se skóre 0:0,“ řekl vedoucí Bombarďáků Větřní Karel Klabouch. Ten by měl mít k dispozici kompletní kádr i s největšími oporami Caisem a Weinhardem a před odvetou na jihu Čech bude jeho celek chtít favorita co nejvíc potrápit.


Další čtvrtfinále uvidí v Pohořelicích u Brna

Na 17:30 je naplánován i výkop v Pohořelicích u Brna, kde má domácí palubovku druhý tým po základní části Gioia B2Balance Brno. Do Pohořelic přijede tým z Krkonoš - SK SICO Sportovní centrum Jilemnice. „Je škoda že Gioia B2Balance Brna hraje svá utkání mimo Brno v Pohořelicích, takže se pěkně projedeme. A to nedomýšlím, kdybychom cestovali ještě ke třetímu zápasu,“ říká šéf jilemnického klubu Milan Szabo.

„Moc tomu nerozumím, nejspíše těch 25 km od Brna po dálnici je asi velký problém,“ reaguje s překvapením vedoucí brněnského týmu Jakub Prokeš. Ten je poměrně spokojený i se základní částí. „K úplné spokojenosti mi chybí čtyři body, které jsme sami prohospodařili v zápasech s Jilemnicí a Novým Borem. Obě utkání jsme i přes poločasové vedení pouze remizovali 3:3. O body nás v obou případech připravily odfláknuté druhé poločasy, dodal Prokeš“.

“Milan Szabo je s dosavadními výsledky spokojen jen částečně. „S výkonem v základní části jsem spokojen jen z části, družstvo mělo dobrý začátek, ale následující období bylo velmi špatné, zvláště utkání v závěru kalendářního roku byla výsledkově i herně neuspokojující. K výraznému zlepšení došlo po novém roce, kdy jsme získali mnoho důležitých bodů, které nám zaručily postup do play off. Celkově však hodnotím základní část jako velmi průměrnou.“ Milana Szaba trápí i zdraví jeho hráčů. „Budu věřit a doufat, že se mi do utkání nikdo vážně nezraní či neonemocní. V současné době máme na marodce dva vážně zraněné hráče, u kterých to dokonce vypadá na ukončení aktivní činnosti.“

Na domácí straně je marodka úplně prázdná, takže Gioia B2Balance může využít všech svých hráčů. Šéf domácího týmu k síle protivníka řekl: „Je to nepříjemný soupeř jak na cestování, tak i kvalitou hráčského kádru. Marek Srkal a Pavel Kraus jsou osobnosti, které tým táhnou. Do toho je nutné přičíst i publikum v Jilemnici, které bude určitě bouřlivé. Naší nespornou výhodou je, že případný třetí zápas by se odehrál na naší domácí palubovce. Role papírové favorita je tedy na naší straně. Doufám jen, že to hráče nebude svazovat. “

V podobném duchu hovoří i Milan Szabo: „Náš čtvrtfinálový soupeř Gioia B2Balance Brno je jeden z nejsilnějších týmů celé Celostátní ligy, i když je těžké si ve čvrtfinále někoho vybírat. Družstva z čela tabulky předváděla po celou dobu základní části velmi kvalitní hru bez velkých výkyvů. Přáli jsme si sice Poličku, a to nejenom protože s ní máme letošní rok vcelku dobrou bilanci - porážku 1:2 a remízu 2:2, ale hlavně jsme s ní chtěli odčinit porážky v utkáních play off z posledních let. S Brnem máme také porážku doma a remízu na půdě soupeře, ale každý soupeř je hratelný a hlavně každé utkání je jiné. Záleží vždy na mnoha okolnostech, které dokáží ovlivnit konečný výsledek zápasů,“ upozorňuje šéf krkonošského klubu.


Ve východočeské Poličce se hraje čtvrtfinále až v neděli

V neděli od 17:30 nastoupí v hale v Poličce domácí VPS Novabrik - třetí tým po základní části proti šestému, čímž je SMR Plus Zlín. Trenér domácích František Švec je spokojen s výkony i výsledky v základní části. „Konečné třetí místo je pro nás velice pěkným výsledkem. Do poloviny soutěže jsme se drželi na "dostřel" první dvojici v tabulce, ale po Novém roce se nám již tolik nedařilo, přesto je umístění na bedně po základní části úspěchem. Vždycky říkám, že play-off je jen o pár zápasech, ale já mám radost z toho, že z dlouhodobého hlediska se nám podařilo obhájit loňské pozice, stabilizovat kádr. Cesta, kterou jsme se loni začali ubírat, vede správným směrem,“ doplňuje Švec.

Manažer Zlína Josef Soukeník má pocity smíšené: „Spokojen jsem i nejsem. Po úspěších v minulých letech bych spíše měl být nespokojen, ale v letošní sezóně se potýkáme s dlouhodobými nemocemi nebo zraněními řady klíčových hráčů, například Světlíka, Juliny, Soukeníka. Také Ondra Stojaník nám v počátku sezóny dost chyběl. Proto musím být z druhé strany spokojen, protože další hráči, kteří naskočili do sestavy, určitě ostudu neudělali. “Na straně hostí je stále několik zraněných a nemocných hráčů, ke kterým se v Poličce přidá i vykartovaný Stojaník.

František Švec bude také postrádat jednoho hráče potrestaného za karty a to Navrátila. Jeho mužstvo čeká ještě jedna novinka. „Po deseti letech budeme poprvé nastupovat do závěrečných bojů bez našeho nejzkušenějšího hráče Petra Šmerala. Jsem hodně zvědavý, jak si s tím kluci poradí. Drobná zranění ještě doléčují Vojta Král a Zdeněk Červený. Pevně věřím, že do neděle budou už oba v pořádku,“ upřesňuje stav své marodky zkušený trenér. Předpokládáme, že tato série bude velmi vyrovnaná, na čemž se shodli i oba vedoucí. „Zlín je dlouhodobý účastník naší ligy a také se pravidelně zúčastňuje závěrečných bojů o titul. Letos se ale střetneme o něco dříve, už čtvrtfinále bude pro jednoho z nás znamenat konec sezóny. Soupeř má velice silný a široký kádr, kde se to hemží bývalými i současnými reprezentanty. To, že jsme je letos už dvakrát porazili, nehraje vůbec žádnou roli. Play off je úplně jiná soutěž, týmy nyní nastupují v nejsilnějším možném složení a zápasy mají úplně jiný náboj. Myslím si, že to bude hodně vyrovnaná série, v níž bude rozhodovat momentální forma mužstev včetně tolik potřebného štěstí,“ poznamenal lodivod domácích.

Manažer Zlína Josef Soukeník hledá mírnějšího favorita v domácích: „Polička patří již dlouhá léta k naší sálovkářské špičce, takže to bude soupeř nadmíru těžký. Vloni bych řekl, že jsou šance 50 na 50, ale letos musím uznat, že Polička je favoritem. Přesto mohu slíbit, že svou kůži zadarmo nedáme. Každý je porazitelný, vždyť jsme byli první, kdo po více než roce porazil v celostátní lize pražský Chemcomex,“ dodal s úsměvem na závěr šéf zlínského týmu.

Petr Koseček, Jakub Prokeš
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   30
3. AC Sparta Praha   26
4. FK Adria Kladno   24
5. Futsal Zlín   24
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   19
7. SK SICO SC Jilemnice   18
8. BOMBARĎÁCI Větřní   14
9. Amor Vyškov   12
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 4:1 (1:1)
O 3- místo:
Polička - Adria 2:1 (0:0)
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 3:1 (body 6:0)
Polička - Sparta 0:1 (body 3:6)
Čtvrfinále:
Chemcomex - Vetřní 1:0 (z 2:0)
Polička - Jilemnice 4:1 (z 2:0)
Sparta - Sakali 3:2 (z 2:1)
Kladno - Zlín 4:3(p) (z 2:1)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2018/19
Skupina A
Skupina B
Play Off

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2019 ČFSF - Futsal | admin: