Veteráni Praha berou na šampionátu 50+ ve Španělsku bronz .....více v sekci Aktuality

V prvním čtvrtfinále si veze Stonava cennou výhru nad Novým Borem, Brno potvrdilo roli favorita a rozstřílelo Jilemnici, Chemcomex Praha se natrápil na výhru nad jihočeským Větřním, když prohrával už 2:4

15.2.2014, 19:51 | vložil: Petr Koseček

První tři čtvrtfinálové duely celostátní ligy máme již za sebou a víceméně se potvrdily prognózy futsalových odborníků. Premium Stonava třemi brankami Sikory porazilo novoborskou Adrii a před domácím utkáním si vytvořilo velmi dobrou pozici, kdy se ujalo v sérii vedení 1:0. Do půle Stonava vedla 3:1 a zkušenosti reprezentanta Josefa Cieslara byly tím pomyslným jazýčkem na vahám v tomto utkání, kdy severomoravané si závěr utkání už v klidu pohlídali. Adria se dostala do první akce hned ve 2. minutě, kdy dlouhý nákop Ernekera dal Jaráb hlavičkou těsně vedle branky. Ve 4. minutě přišla střela stonavského Buryho, pak se dostal do šance T. Sikora, ale skóre se ještě neměnilo. V 6. minutě měl obrovskou šanci Abrhám, ale tu neproměnil. Otevřít skóre se podařilo v 10. minutě Z. Ernekrovi, po samostatném úniku po lajně a pěkným zakončením. Ve 12. minutě udeřila Stonava střelou Cieslara, tu ale skvěle chytající Konečný ještě vyrazil, ale na dorážku T. Sikory už nestačil. Obrana Adrie zůstala v tuto chvíli takřka bez jakékoliv reakce. Hned další 13. minuta a přišla vyražená střela, spící obrana Adrie byla opět v nedbalkách a opět v akci T. Sikora. Pak přišla šance Adrie, ale Hekera zůstal nepřekonaný. Adrii docházely síly a ani hra bez brankáře nepřinesla žádnou změnu. V závěru severpmoravané přidali další dvě branky, kosmetickou úpravu výsledku dal domácí Slavík. Aktivnější Stonava zvítězila zcela zaslouženě, nepolevila ani na chvilku, výkon Adrie se řadí mezi ten z kategorie slabších.

Brněnští futsalisté si s Jilemnicí spravili chuť po střeleckém výpadku ve slovenské Žilině a vyprovodili hráče z Krkonoš osmi brankami, když o své výhře rozhodli hráči z moravské metropole především v rozmezí 4. - 8. minuty, kdy vstřelili čtyři branky. První skoro čtyři minuty se hrálo na jistotu a oba celky nechtěly udělat chybu. Pak ale udělili domácí svému soupeři lekci z produktivity. V čase 3.50 předvedl domácí Doubravský kličku á la Petr Šmeral a tvrdou střelou k tyči rozradostnil svůj celek poprvé. Za dalších 20 vteřin přidal po dobré kombinaci Ovčačík druhou branku. Když pak dobře postavený Tomáš Prokeš dvakrát ve dvou minutách doklepával do Jilemnické branky, určil tak skore, které nikdo nečekal. Dalších 12 minut první půle se hrála skvělá sálovka s vysokým nasazením obou celků, s mnoha šancemi zejména z nebezpečných střel, při jejichž likvidaci se zaskvěli oba brankáři. Jilemnice byla ve zbytku první půle na brankové příležitosti mírně lepším celkem, nebylo jí ale přáno to vyjádřit záznamem v kolonce vstřelených branek. Za zmínku stojí např. krásná střela zprava z cca 11m, která se odráží od spodní hrany břevna do hřiště nebo akce Krause a minutu později kdy se mu podařilo nasadit Bartoňovi v brance Brna "housle" ale míč jde těsně mimo branku.
V druhé půli se pokračuje ve vysokém tempu. Nejprve zvyšuje vedení Brna Klimeš a za minutu se dočkali i hosté, kteří svým dnes nejlepším hráčem Srkalem přepsali nulu na svém kontě. V 34 minutě předvedli domácí ukázkovou akci dva na jednoho a na kontě tak mají po jejím brankovém zakončení již půltucet vstřelených gólů a na kopačkách klid z již rozhodnutého utkání. Jilemnice pak během chvilkové ztráty koncentrace dostává ještě další dva góly. Přesto je to její hráč Pavel Kraus, který uzavírá brankový účet utkání. Viděli jsme 10 branek, velmi pěkné utkání hrané s nasazením obou soupeřů a přesto ve velmi sportovním duchu a také se statisticky málo vídaným jevem, kdy Jilemnice za celé utkání hrané na čistý čas neměla načítanou chybu. Jilemnice ale podala snaživý výkon a v domácím prostředí bude určitě ještě nebezpečná a neřekla v této čtvrtfinálové sérii patrně poslední slovo.

V posledním dnešním duelu dokázalo jihočeské Větřní, stejně jako v loňském roce, potrápit úřadujícího mistra ČR pražský Chemcomex a diváci v pražském Radotíně se určitě nenudili. Viděli nakonec deset branek a výhru Pražanů v poměru 6:4.
První šance Chemcomexu se zrodila již ve 4. minutě z trestňáku v provedení P.Šnídla. V 6. minutě otevřel skóre po hezkém ťukesu Petr Blabla. Velmi svižné utkánípokračovalo i nadále, nebojácný výkon Bombarďáků přinesl v 17. minutě vyrovnání. Dvě minuty na to se trefil z devítky Havrda na 2:1 a stanovil tak poločasový stav.
Začátkem druhého poločasu po zmatku v obraně Chemcomexu využil zaváhání Svoboda a srovnal na 2:2. Nepolevující Bombarďáci se dokonce dostali do dvoubrankového vedení. Chemcomex ale deset minut před koncem vyrovnal a nakonec nervózní utkání obrátil na svoji stranu i přičiněním vlastní branky Bombarďáků. Skvělé utkání nakonec skončilo výhrou Pražanů, ale nebyla zde nouze o vypjaté situace, bojovnost a emoce. V odvetném utkání v Českých Budějovicích to může být ještě hodně zajímavé.

Čtvrtfinále play off celostátní ligy:

Chemcomex Praha (1.) – Bombarďáci Větřní (8.) 6:4 (2:1)
Branky: Havrda 3, Fichtner, Kamas a Blabla - Svoboda 3 a Weinhard

Stav série: 1:0

Odvetné utkání - 22. února (21.00) v SH Stromovka v Českých Budějovicích

GIOIA B2Balance Brno (2.) – SK SICO Sportovní centrum Jilemnice (7.) 8:2 (4:0)
Branky: T. Prokeš 3, Doubravský 2, Cenek, Klimeš a Ovčačík - Srkal a Kraus

Stav série 1:0

Odvetné utkání - 22. února (14.30) v Jilemnici

FK Adria Nový Bor (4.) – SC Premium Stonava (5.) 2:5 (1:3)
Branky: Erneker, Slavík - Sikora 3, Baron a Cieslar

Stav série: 0:1

Odvetné utkání - 22. února (18.00) ve Stonavě

VPS Novabrik Polička (3.) – SMR Plus Zlín (6.) hraje se 16. února (17.30) v Poličce

Stav série: 0:0

Odvetné utkání - 22. února (11.00) v Luhačovicích

Série se hrají na dvě vítězná utkání, tzn., že v případě nerozhodného skóre v základní hrací době se zápasy budou prodlužovat, případně rozhodne až penaltový rozstřel. Bude-li stav po dvou střetnutích 1:1, odehrají se třetí zápasy o víkendu 1. – 2. března na hřišti tabulkově lépe umístěných mužstev.