V Praze se o vikendu hrály nižší soutěže .....více v sekci Aktuality

Konečný výsledek čtvrtfinálového utkání Polička vs Zlín 1:0

16.2.2014, 17:11 | vložil: Petr Koseček

Utkání v Poličce bylo zahájeno v 17,30 hodin a pokusíme se Vám zprostředkovat průběžný stav tohoto úvodního čtvrtfinálového duelu, který slibuje velice zajímavou podívanou.

Po vzájemném oťukávání obou soupeřů v úvodu utkání přebrala otěže zápasu do svých rukou domácí Polička podporovaná svými fanoušky a brankář Soukeník, který se znovu vrátil do zlínské svatyně, musel vytasit několik velmi dobrých zákroků. V největší šanci se objevil poličcký Kovář, tu ale neproměnil a tak po deseti minutách svítí na ukazateli skóre stále bezbrankový stav 0:0. V závěru prvního poločasu začali i hráči z města obuvi vystrkovat růžky a brankář Slaný likvidoval dvě šance Zlína, který začíná být velmi nebezpečný. Nakonec se v první půli ani jednomu týmu nepodařilo vstřelit branku, ale diváci se v hale poličckého gymnásia určitě nenudili.

Mužstva se vrátila z kabin znovu na hrací plochu vědoma si důležitosti tohoto úvodního duelu. Proto se hraje v úvodu druhého dějství už opatrněji, po jedné obrovské šanci se urodilo na obou stranách a zlínský útočník Haloda (!) dokonce vykopával míč z prázdné branky a ve 27. minutě tak přetrvává bezbrankový stav. Ve 28. minutě viděl zlínský Kutra první žlutou kartu utkání a vzápětí na to, upaloval jeho spoluhráč Chvíla sám na brankáře domácích, ale nedal. Závěr utkání bude ještě velmi dramatický. Po několika možnostech na obou stranách se poprvé střelecky prosadil ve 35. minutě domácí Mužík, který z oblouku překonal brankáře Soukeníka. Zlín vrhá všechny síly do útoku a pokouší se srovnat stav zápasu a dvě a půl minuty před koncem si bere trenér Julina jeho time out. V poslední minutě přichází velký závěr před brankou Poličky a také její pátý faul, trenér Švec si bere 37 vteřin před koncem oddechový čas. Zlín v posledním náporu už vyrovnat nestihnul a Polička se tak hubenou jednobrankovou výhrou ujímá vedení v sérii 1:0 a odveta příští sobotu v Luhačovicích (od 11,00 hodin) slibuje zajímavou podívanou.