V Praze se o vikendu hrály nižší soutěže .....více v sekci Aktuality

Naše Pojizeří - Jilemničtí utržili v Brně debakl, ale čtvrtfinále pokračuje dál

17.2.2014, 16:24 | vložil: Petr Koseček

V osmé minutě vedli domácí 4:0 a nebylo dál co řešit. Takto nešťastný vstup měli sáloví fotbalisté Jilemnice do čtvrtfinálového utkání s Brnem. Celkové skóre je nakonec 8:2, ale v odvetě se znovu hraje od nuly, a Jilemničtí tak stále mohou čtvrtfinálový duel otočit.
Nabídka inzerce

V play off Celostátní ligy v sálovém fotbale nejde dokonce ani o skóre, ale hraje se na zápasy, takže i vítězství 1:0 Jilemnickým vybojuje naději pro třetí rozhodující zápas. „Vloni jsme Brno dokázali porazit, letos s ním remizovat, ale tento zápas nám nevyšel. Příště zkusíme udělat nějaké změny v sestavě a udělat vše proto, abychom stav čtvrtfinále na zápasy vyrovnali," řekl po zápase prezident SK Sico SC Jilemnice Milan Szabo.

Druhý zápas čtvrtfinále se bude hrát v Jilemnici v sobotu 22. února od 14.30 a případný třetí zápas by se hrál opět na půdě soupeře 1. března. Hraje se na dvě vítězné utkání a v každém utkání musí být znám vítěz, takže v případě remízy se prodlužuje, až poté přichází na řadu penalty.

GIOIA B2Balance Brno - SK Sico SC Jilemnice 8:2 (4:0)

Začátek utkání byl opatrný, ale pak domácí udělili jilemnickým hráčům lekci z produktivity. Ve 4. minutě otevřel skóre Doubravský po efektní kličce. Po 20 vteřinách zvýšil na 2:0 Ovčačík a ve dvou dalších minutách vstřelil dva góly Prokeš, takže to bylo už 4:0! Poté už se hrál vyrovnaný futsal a hosté si vytvořili několik příležitostí, ale snížit nedokázali. Kraus například při jedné ze šancí přešel i přes brankáře Bartoně, ale balon mířil těsně mimo branku.

Ve druhé části zvýšil vedení Brna Klimeš a pak se konečně trefili i hosté, když snižoval Srkal. Ve 34. minutě domácí znovu odskočili už na 6:1 a bylo jasné, že je rozhodnuto, ale hrát se nepřestalo. Domácí vzápětí předvedli pěkné kombinační akce a zvýšili už na 8:1. Poslední slovo v zápase měl zkušený Kraus, který snížil na konečný rozdíl šesti branek. Dohrávalo se ve sportovním duchu, když celek Jilemnice neměl za celé utkání jedinou načítanou chybu.

„Hra byla mnohem vyrovnanější než konečný výsledek, ale rozhodl náš špatný začátek. Opory Srkal, Kraus a Puš předvedli kvalitní výkony, ale ostatní se k nim už tolik nepřidali. Nechávali jsme soupeři příliš prostoru v osobních soubojích," komentoval utkání Milan Szabo.

Branky: 4. a 34. Doubravský, 5. Ovčačík, 6., 8. a 36. Prokeš, 25. Klimeš, 35. Cenek - 26. Srkal, 38. Kraus. Rozhodčí: Hamrník, Mikoška, ŽK: 1:0. Brno: Bartoň - Lerch, Cenek, Presl, T. Prokeš, Doubravský, Ovčačík, Klimeš, Havel, J. Prokeš. Jilemnice: Puš - Vašek, Paulů, Šnorbert, Machát, Brádle, Srkal, Kraus.

Další výsledky 1. zápasů čtvrtfinále play off: Chemcomex Praha - Bombarďáci Větřní 6:4, FK Adria Nový Bor- SC Premium Stonava 2:5, VPS Novabrik Polička - SMR Plus Zlín 1:0.

Zdroj: Naše Pojizeří
Autor: Petr Ježek