Zlín zná své soupeře na Mistrovství světa klubů v mikrofutsalu ve Španělsku .....více v sekci Aktuality

Největší republikový portál Sport.cz informuje o ME

23.5.2014, 16:23 | vložil: Petr Koseček

Sálovkáři ČR nestačili ve čtvrtfinále ME na mistry z Belgie a o medaile si nezahrají

Kruté probuzení z medailového snu přišlo pro české reprezentanty v sálovém fotbalu-futsalu ve čtvrtečním večeru v hale pražské Slavie v Praze. Úřadující mistři Evropy z Belgie pro ně byli ve čtvrtfinále těžkým oříškem a ti znovu dokázali, že to na český celek v poslední době prostě umějí a vyprovodili ho ze hřiště výpraskem 5:0. Belgičané v pátečním semifinále narazí na Rusko, ve druhém semifinále se Bělorusko střetne s Katalánskem, které udolalo největší překvapení turnaje Slovensko až minutu před koncem prodloužení.

Poslední čtvrtfinálové utkání se hrálo opět v hale pražské Slavie a v opakování finále ME v běloruském Brestu nastoupili Češi proti Belgičanům. Český výběr zmrazila úvodní branka v první minutě a hosté dále předváděli futsal v obrovském pohybu. Naši hráči za soupeřem zaostávali ve všech činnostech a záhy obdrželi druhou branku od Abassiho, navíc se týmu zranil brankář Mareš. Šanci na snížení pohrdl z devítky Ondřej Havrda, Belgičané si ale stále vytvářeli šance jako na běžícím pásu a první půli vyhráli 2:0.

Ve druhé půli trenéři zamíchali sestavou, ale z úvodního náporu se jim branku vstřelit nepodařilo. Belgičané si vědomi svého náskoku hráli s velkým přehledem a český tým nemohl najít protizbraň na jejich elastickou hru. Belgičané v závěru přidali další branky a závěr utkání neovlivnila ani naše krátká hra bez brankáře. Výhra Belgie 5:0 je naprosto zasloužená a v semifinále vyzve v pátek od 20,00 hodin Rusko.

Slováci padli s Katalánskem až v samotném závěru

Další čtvrtfinálové utkání slibovalo náramnou podívanou, Katalánci ve středu proti Rusku především v první půli předvedli skvělý výkon, Slováci jsou zatím velkým překvapením celého turnaje. V brance opět čaroval Mário Vozár, Katalánci si na něm několikrát vylámali zuby. Slovensko poslal do vedení Papajčík, katalánský tým ale předváděl klasickou španělskou školu. Druhou branku Slovenska vstřelil kapitán Michal Nemeth z trestného kopu, který Slováci skvěle rozehráli. Závěr dohrávají Slováci pod hrozbou šestého faulu. Katalánci snížili na 1:2 až v samotném konci, kdy čtyři sekundy před závěrečným hvizdem skóroval Torrent Adria Garcia.

Ve druhém poločasu byli Katalánci více na míči a snažili se prolomit slovenský obranný blok. Podařilo se jim srovnat stav utkání a stále více se tlačili před slovenskou branku. Hodně střel pochytal Mário Vozár, na druhé straně měli i Slováci smůlu, když hned 3x trefili brankovou konstrukci. V hektickém závěru už branka nepadla a šlo se do prodloužení. Tam byli šťastnějším týmem Katalánci, kteří necelou minutu před druhé části koncem rozhodli o své výhře 3:2 brankou kapitána Bonilly. Slovenský celek se ale za svůj výkon nemusí stydět a zítra je čeká ve skupině o 5. - 8. místo Norsko. Katalánci nastoupí v pátečním semifinále od 18,00 hodin proti Bělorusku.

Ve druhém čtvrtfinálovém duelu nastoupili proti norskému celku Bělorusové, kterým v sestavě citelně chyběl včera vykartovaný Dmitrij Los. Norové se v úvodu představili jako houževnatý soupeř a v první šanci se objevil Thierry Dje Dje. Bělorusové jsou více na míči, ale branku Johansona zatím vážně neohrozili. Utkání bylo překvapivě velmi vyrovnané a Norové bojují jako lvi a výborně jim chytá brankář Johansen. Před půlí předvedl hezkou akci Oevind Olsen a poslal Nory do vedení 1:0.

Druhý poločas přinesl podobný obrázek, Bělorusové nemohli najít protizbraň na norské výpady, ale přece se jim podařilo Teslakem vyrovnat. Norové stále bojovali o historický úspěch norského futsalu a nebyli od něj daleko. Bělotuští hráči šli Kovalem do vedení, aby Oevind Olsen dvě minuty před koncem znovu vyrovnal. Utkání šlo do prodloužení, Norové nasbírali 5 faulů a Bělorusové šli Kovalem opět do vedení. Ve druhém prodloužení Bělorusové donutili Nory k vlastní brance a utkání dovedli do vítězného konce v poměru 4:2.

Prvním zápasem čtvrtfinále XI. mistrovství Evropy v sálovém fotbalu - futsalu byl souboj Ruska a Izraele, který se hrál v hale pražské Slavie již od 14,00 hodin a opět jste jej mohli vidět na www.net-tv.cz. Rusové byli jasným favoritem tohoto duelu a vyhráli suverénním způsobem 9:1, když čtyřikrát se trefil nejlepší střelec ME v ČR Afgan Rachmanov. Rusové vyzvou v semifinále Belgii a utkání slibuje náramnou podívanou.