Veteráni Praha berou na šampionátu 50+ ve Španělsku bronz .....více v sekci Aktuality

Trenér Novabriku Polička Franta Švec hodnotí sobotní turnaj

19.11.2014, 19:15 | vložil: Petr Koseček

Domácí turnaj se nám vydařil jak herně tak i výsledkově, takže se ziskem šesti bodů vládne spokojenost. První zápas proti mužstvu Větřní jsme začali opatrně, vědomi si důležitosti zápasu. S postupem času jsme se začali více osmělovat a začali přicházet i šance. Klíčová pasáž zápasu přišla ke konci prvního poločasu, kdy v krátkém sledu se nám podařilo třikrát po sobě překonat hostujícího brankáře a tím určit ráz zápasu.

Ve druhé půli se naše hra spíše soustředila na udržení stávajícího výsledku a již nepřinesla tolik zajímavých situací před oběma gólmany. Nám se podařilo přidat ještě čtvrtý gól a v závěru zápasu se trefili i hosté a tím stanovili konečný výsledek na 4-1 pro nás.

Druhé velmi očekávané utkání proti Chemcomexu Praha jsme začali velmi aktivně a během prvních pěti minut jsme neproměnili tři velké šance. Pak převzal iniciativu soupeř, do konce první půle byl častěji na míči a několikrát nebezpečně ohrozil naši branku. Na konci poločasu se potvrdilo otřepané nedáš dostaneš a po naší chybě hosté po rychlém protiútoku otevřeli skóre zápasu.

Druhá půle přinesla velmi napínavou podívanou. Naše obrana se vysunula více na polovinu soupeře, snažili jsme se více napadat soupeřovu rozehrávku a nutit jej k chybám. V polovině poločasu se nám po trestném kopu podařilo vyrovnat a utkáni dostalo ještě větší náboj. Obě mužstva chtěla vyhrát, s koncem zápasu přibývalo i emocí a bylo jasné, že o výsledku může rozhodnout jediná chyba. Tu k naší radosti udělal soupeř, když její brankář při riskantní rozehrávce ztratil balón, který se od našeho napadajícího útočníka odrazil do prázdné hostující branky. V hektickém závěru zápasu se nám už podařilo jednobrankové vítězství ubránit a tím udělat radost nejen sobě, ale i našim fanouškům.