ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Teletext České televize informuje o play off Celostátní ligy .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Berry Zlín bude ve zlínské Krajské lize využívat i slovenské legionáře

zobrazit foto

20.11.2014, 15:31 | vložil: Petr Koseček

Anketa ČFSF

1. Jak se připravuje Vaše mužstvo na premiérovou sezónu v Krajské lize ČFSF?

Abych pravdu řekl, skoro vůbec, tedy kromě aktivní účasti ve 2. lize zlínské okresní soutěže v malé kopané a několika tréninků v hale i venku. U nás je to poněkud složitější, neboť nikdo není aktivním fotbalistou, tedy nehraje velký fotbal, takže využíváme pouze to, co nám dovolí pracovní vytíženost hráčů. Pár hráčů jistě navíc využívá individuální přípravy s jinými amatérskými kluby. Jsme hold amatéři a tomu odpovídá i příprava. 


2. Máte v týmu nějaké nové tváře a kdo patří mezi opory?

Mužstvo jako takové jsme byli nuceni doplnit novými hráči, především využíváme zahraniční akvizice ze sousedního Slovenska, ale nutno podotknout, že se nejedná o žádné aktivní hráče ve velkém fotbale, tj. opět jde o hráče, kteří v mládí k fotbalu, jak se říká, přičuchli, ale nyní jej aktivně nehrají a ani mi není známo, že by sálovou kopanou nebo futsal někdy hráli. Lze však očekávat, že nových tváří v průběhu soutěžního ročníku v týmu přibude více, přeci jen nemáme tým vhodně obsazený a na některých postech nám navíc chybí náhradníci.
Mezi opory, tedy nejzkušenější hráče, co se sálové kopané a futsalu obecně týče, patří jednoznačně Petr Vavřínek, který futsal hrával nejen za FC Berry Zlín, ale také za Bernard Napajedla. Za opory lze považovat i Roberta Heče, Filipa Gajdošíka a Máru Grece, všichni jsou bojovníci a na hřišti jsou schopni se vydat ze všech sil.


3. Jaké máte plány v tomto ročníku Krajské ligy?

No, jako jeden z mála amatérských klubů, který se této soutěže účastní, určitě nebudeme chtít být pouhými dárci bodů a zlepšovači skóre soupeřů, ale budeme se snažit být rovnocenným soupeřem a body nedávat jen tak zadarmo. Už v minulosti se nám podařilo udělat pár překvapivých výsledků se silnějšími a mnohem zkušenějšími mužstvy. Víme, že to nebude lehké, vše bude záležet na tom, zda dokážeme po celý zápas držet zvolenou taktiku či nikoliv, a samozřejmě nedopouštět se zbytečných chyb. Podle složení soutěže, nejsou pro nás vyhlídky příliš růžové, ale pokusíme se neskončit poslední.


4. Koho favorizujete na celkového vítěze KL?

Tak to je těžké. Vyhrát může kdokoliv, favority lze hledat především mezi mužstvy Zlín B, Jerevan Slavičín, Vokno Kroměříž či Jiskra Otrokovice. Ale překvapit mohou i ostatní mužstva, tedy vyjma FC Berry Zlín, které mezi favority považovat nemohu. 


5. Co očekáváte od této soutěže a od organizátorů?

Pro nás amatéry je tato soutěž zpestřením zimní přestávky v rozehraném ročníku 2. ligy zlínské okresní soutěže v malé kopané a udržením mužstva v zápasovém tempu. Takže naše očekávání nejsou příliš náročná.
Soutěž, jako taková, nám může přinést spoustu poznatků, jak na tom mužstvo v současném složení je a zda nebude potřeba provést změny, jak ve složení tak i přístupu hráčů obecně k soutěžím a přípravě na ně.
Od organizátorů lze očekávat snad jen zajištění hladkého průběhu soutěže bez různých intrik a nejasností v organizaci a jejího financování.


6. Co přimělo Váš tým k přestupu od FIFA futsalu pod hlavičku ČFSF?

Naše mužstvo se již po skončení soutěžního ročníku 2011-12 odhlásilo ze soutěže organizované FIFA futsalem, neboť jednak v našich silách nebylo ufinancovat požadavky organizátorů a jednak jsme v klubu prožívali malou organizační krizi. To, že soutěž se již v té době začala pomalu rozpadat, jenom podtrhlo naše rozhodnutí.
Letos jsme opět našli chuť si zimní přestávku zpestřit soutěží v hale, a když jsme dostali možnost výběru, do které soutěže se můžeme přihlásit, sáhli jsme pro KL v ČFSF, neboť zkušenosti s FIFA futsalem v minulosti nebyly příliš uspokojivé, především co se finanční stránky týče, a i informace od mužstev, které soutěže ve FIFA futsalu hráli v minulém soutěžním ročníku, nezněli pozitivně.


7. Určitá změna je v pravidlech, nebude s tím Váš tým mít problémy?

Vzhledem k tomu, že jsme se soutěží sálové kopané a futsalu neúčastnili dva soutěžní ročníky, pak v tom asi velký problém nevidím. Horší bude navyknout si na rozdílnost pravidel mezi sálovou kopanou a malou kopanou, ty máme vžité nejvíce.


8. Jak Váš klub prezentuje po mediální stránce a co je třeba ještě vylepšit?

Jako amatérský klub se moc mediálně neprezentujeme, v povědomí zlínské veřejnosti jsme jen díky zajišťování organizace vlastního turnaje v malé kopané nazvaný „BERRY CUP“ a také výpomocí s organizací turnaje v malé kopané pro nízkoprahová zařízení pro děti a mládež, který pořádá zlínský kraj se Salesiánským klubem mládeže Zlín. V médiích se objevujeme samozřejmě také ve výsledcích z 2. ligy zlínské okresní soutěže v malé kopané, a to ve Zlínském deníku.
Máme zřízenu vlastní webovou stránku, ale ta je již delší dobu neaktualizována. To je asi jediný prvek, který v prezentaci po mediální stránce je potřeba zlepšit. Vyšší ambice na medializaci klubu zatím nemáme.


9. Sleduje soutěže sálového fotbalu - futsalu, co třeba víte o reprezentaci?

Pokud budu mluvit za sebe, tak občas v televizi shlédnu nějaké utkání, ať už z celostátní ligy (ČT4), tak i z mezinárodní soutěže, jako je mistroství Evropy či světa (Eurosport). Ale abych sledoval, jak si jednotlivá mužstva v lize stojí, jak si vede naše reprezentace, na to čas nemám. Navíc jsou tu dvě soutěže organizované pod různými hlavičkami, takže se v tom nezasvěcený člověk docela dobře ztratí.10. Co popřejete všem sálovkářům do nové sezóny?

Sálovkářům přeji klidný a hladký průběh soutěžního ročníku, spoustu napínavých zápasů, co nejméně zranění a samozřejmě vlídné rozhodčí. Organizátorům KL SF ve Zlíně přeji do úvodního ročníku co nejméně much a nedostatků, které jisto jistě v průběhu vyvstanou k řešení.

Za FC Berry Zlín

Ing. Jiří Peterka, vedoucí FC Berry Zlín - více na http://fc-berry-zlin.wz.cz/
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Čtvrfinále:
Chemcomex-Jilemnice 10:2 (z 1:0)
Polička-Kladno 1:2 (z 0:1)
Zlín-Sakali 8:2 (z 1:0)
Sparta-Vetřní 3:0 (z 0:1)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: