Veteráni Praha berou na šampionátu 50+ ve Španělsku bronz .....více v sekci Aktuality

Zlín vstal proti Chemcomexu z mrtvých, jen aby v závěru znovu padl

12.1.2015, 17:08 | vložil: Petr Koseček

SMR Zlín patří v české sálové kopané dlouhodobě ke špičce a několikanásobného mistra stejně jako na jeho domácí palubovce potrápil i v Brně, kde se s Chemconexem Praha utkal v rámci 10. kola. Zlínští chtěli oplatit papírově hostujícímu celku porážku 2:1 z podzimní části soutěže a od bodů nebyli věru daleko. O první šanci utkání se ve druhé minutě postarala největší hvězda Pražanů Ondřej Havrda když na ose hřiště vykoupal dva protihráče a překonal i brankáře, toho ale na čáře zastoupil Tomáš Haloda a skóre se tak neměnilo.

Až na tyto vyjímky byl ale tlak Chemconexu v úvodní desetiminutovce spíše pasivní, a i "domácí" se do přímého ohrožení Vozára dostávali sporadicky. Poprvé se jim to podařilo v šesté minutě - Julina překvapil obranu golfovým čipem jenž přistál na nártu Tomáše Halody, od jehož kopačky putoval míč těsně mimo Vozárovu bránu. Oba mančafty se soustředily hlavně na pozornou defenzivu, někdy i za cenu opatrnějšího přechodu do útoku, šance se tak rodily i ze standartních situací. Při jedné takové zapomněli hráči SMR Plus na středu hřiště Miroslava Rotta, jenže ten z voleje vysoko přestřelil. Ještě lepší pozici k otevření gólového účtu zápasu měl Michal Kamas, útočník Chemconexu před zlínským gólmanem pouze lehce tečoval střílenou přihrávku, s ošemetnou situací si brankář SMR s problémy poradil.

Na první branku jsme čekali do patnácté minuty. Ondřej Šafránek, který s obranou Zlína cvičil v průběhu zápasu vůbec nejvíce, si to diagonálou namířil k rohovému praporku, v ideální moment nasměroval vektor do běhu Petra Blably a ten se se svou nastavenou placírkou nemýlil. - 0:1.

Zlín od tohoto momentu začal být směrem dopředu mnohem aktivnější, a několik minut se hrála rychlá sálovka nahoru dolů, druhá branka utkání ale padla díky autovému vhazování. Ondřej Havrda přejal vhazování a obratem ho z nějakých patnácti metrů zaslal nechytatelnou ranou na zadní tyč. - 0:2. Obrovskou šanci na vstřelení kontaktní branky deset vteřin zmařili Julina s Ulmanem, prvně jmenovaného nejprve fantasticky vychytal Vozár, Ulman následně při dorážce nezachoval chladnou hlavu a odkrytou svatyni netrefil.

Druhé dějství se z větší části odehrávalo ve stejné režii jako poločas první. Šafránek s Blablou dobývali Zlínskou obranu a SMR Plus se vrhalo do rychlých kontrů. Zmíněná pražská dvojice se tak postarala o úvodní dvě šance, i v tomto případě se gólman Soukeník musel spoléhat na zastoupivšího obránce, který Šafránkovu dorážku vytahoval z brankové čáry. Své schopnosti ale naplno předvedl proti střele Miroslava Rotta, který ho nechal vyniknout v 28. minutě. Rychlý Šafránkův semafor zaúřadoval a skóre se tak měnilo na straně druhé - klasický futsalovým gólem se prezentoval Chvíla se Světlíkem, ten udělal rychlou kličku z osy hřiště napálil míč na zadní tyč, kam dobíhal připravený Jan Chvíla. - 1:2.

Zlína bylo najednou plné hřiště a za tři minuty bylo vyrovnáno. Hodně snadno k němu přišel Zdeněk Julina, kterému stačilo rychle zatočit volantem do středu hřiště a přízemní střelou na bližší tyč překvapil jinak výborného Vozára. - 2:2. Pražané věděli, že by si z Brna nakonec nemuseli odvézt ani bod a brzo začali znovu pouštět ofenzivní hrůzu. Rychlé šněrování na hranici pokutového území Petra Blably ještě brankou neskončilo, mnohem jednoduše ale Chemconex dostal do vedení Petr Šnídl, který se bez problémů zbavil stínujícího beka a podobně jako o pár minut před ním jeho protihráč střelou na bližší tyč změnil stav na světelné tabuli. - 2:3. Zlín se vrhl do zoufalého útoku, hřebíček do jejich bezbodové rakve ale zabil Milan Bialek, když mu jeho kapitán Šnídl u autové čáry vybojoval přihrávku a Bialkovi tak stačilo pouze nastavit nohu.

Chemconexu se podařilo zmrtvýchvstalý Zlín poslat opět do kolen, a i přes následnou prohru s Gioiou si udržuje bodový náskok právě na SMR Plus. Kaňkou na třech bodech se ale stalo zranění jeho největší opory Ondřeje Havrdy.

SMR PLUS Zlín - Chemconex Praha 2:4 (0:2) 31. Chvíla, 34. Julina - 15. Blabla, 19. Havrda, 36. Šnídl, 40. Bialek.