Zlín zná své soupeře na Mistrovství světa klubů v mikrofutsalu ve Španělsku .....více v sekci Aktuality

Bombarďáci Větřní schytali od Zlína celkem osm ran

13.1.2015, 16:02 | vložil: Petr Koseček

Těžko stravitelnou prohru inkasoval Zlín o dva zápasy zpět proti Chemconexu, spravit chuť si ale mohli na dalším návštěvníkovi Bohunické haly, v jedenáctém kole do Brna zavítali i Bombarďáci Větřní. Poslední tým celostátní ligy se trápí a na své konto si zatím připsal pouze šest bodů, za výhru nad Vysokým Mýtem a nad Jilemnicí. To Zlín udržuje kontakt s vedoucí čtyřkou mančaftů a zápas s Větřňím tak pro ně měl být jednoznačnou záležitostí.

Outsider sice na svého úspěšnějšího soka vlétl bez bázně a hany, již ve druhé minutě ale SMR soupeře zmrazilo úvodní brankou. Helešic chytře sklepl střílený centr přímo do cesty Radka Kováře, který si svou devátou brankou v soutěži upevnil čtvrté místo v tabulce střelců. - 1:0. I Soukeník byl ve zlínské brance v neustálé permanenci, Václav Cais pálil v úvodní pětiminutovce jednu jedovku za druhou, v obou případech mu minimálně k orazítkování brankové konstrukce scházel jen vlásek. Zlín hrál s Větřňím mnohem otevřenější sálovku, než v duelu s Chemconexem, a jeho aktuální sok tak mohl podnikat několikeré protiútoky. Ty přinesly první ovoce v 9. minutě. Soukeník se trochu bohorovně vydal zneškodňovat Weinharta u autové čáry, kterému se ale včas míče zbavil a Bordač nadvakrát zařídil svému celku vyrovnání. - 1:1. Svědky krásného fotbalového momentu jsme byli v 15. minutě. Aktivní Cais střílenou přihrávkou našel Grznáríka, který po líznutí míče kopačkou už už zvedal ruce nad hlavu, jenže fantastický zákrok Soukeníka změnu skóre nepřipustil. Zajímavý kontrast jsme mohli vidět nejen na hřišti, ale i na lavičkách obou celků, zatímco Větřní dovezli do Brna pouze jednoho náhradníka, střídačka Zlína byla obsypaná celým regimentem hráčů ve žlutém. Těm tak zbývalo dost energie, aby svého soka zmáčkli na jeho pokutovém území, na druhou branku za Beránkovými zády jsme si ale počkali do druhého dějství. Nejprve zvonilo Beránkovi v uších po střele Juliny, lovit míč z branky musel ve 24. minutě. Slobodian postupoval po pravé straně úplně sám a i když jeho první ránu ještě gólman vytěsnil, míč se dostal před Helešice, který ho nezištně vrátil zpět na kopačku Slobodiana, který reparát zvládl na výbornou. - 2:1. První půle druhého poločasu byla jednoznačně v režii SMR Plus a bylo jen otázkou času, kdy se Beránek vydá znovu na výlov. V 27. minutě ho zachránila znovu branková konstrukce, o dvě minuty později zase nešikovnost zlínského útočníka, ve 30. minutě se ale zápas definitivně zlomil. Série protiútoků na obou stranách přetavil v branku Zdeněk Julina, který převzal míč od Kováře, na hranici pokutového území udělal kličku poslednímu obránci a bylo to 3:1.

Bombarďáci následně inkasovali počtvrté a dočista odpadli - typickou futsalovou brankou se na zadní tyči prezentoval Haloda - a góly v síti Větřňí se jen kupily. Do zápasových análů se formou míče v síti zapsali ještě Kostka, Ulman a druhým gólem v zápase i Julina. Svůj zářez na pažbu zaznamenal i Helešic, který v celém zápase budil dojem útočného rutinéra. Konečný výsledek tak zněl 8:1 - Větřňím se tak nepodařilo vrátit Zlínu porážku 4:2 a s šesti body zůstávají poslední.

SMR PLUS Zlín - Bombarďáci Větřní 8:1 (1:1) 2. Kovář, 24. Slobodian, 30. a 39. Julina, 31. Haloda, 37. Kostka, 38. Ulman, 40. Helešic - 9. Bordač